Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen jogaim vannak ellene?...

Milyen jogaim vannak ellene? Ez lopásnak számít?

Figyelt kérdés

Van egy autó a nevemen, apám pedig az üzembentartója. Ő fizet mindent, ami az autóval kapcsolatos (benzin, súlyadó, újítások, műszaki, stb.). Úgy tudom a forgalmin is az én nevem van. Azért van az én nevemen, mert az adósságok miatt elvinne a végrehajtó, viszont ő elköltözik, én meg már elköltöztem 1 hete.

Az anyakönyvi kivonatom ott van, ahova költözni akar. Ez lopásnak számít? Elvégre az én tulajdonom és ő elvitte anélkül, hogy beleegyeztem volna.

Ha valami történik az autóval és felkeresnek akkor mondhatom, hogy az autót magával vitte a beleegyezésem nélkül (tehát lényegében ellopta)?

Ha bemegyek a hivatalba akkor lemondhatok a javára az autóról vagy van valami kibúvó ezalól?

Ma megfenyegetett, hogy vigyem vissza a telefonom és a számítógépem (a pc számlája nálam van), mert azt ő vette (valóban, de nekem) és az az ő tulajdona (mégegyszer kihangsúlyozom, a számla nálam van, de a telefon nem az én nevemen van). Én meg visszaszóltam, hogy akkor az autó marad, mert az az én nevemen van. Erre azt mondta, hogy feljelent, mert elloptam a telefont és a gépet, mire én feleltem, hogy ő meg ellopta az anyakönyvi kivonatom.

Milyen jogokat tudok ellene felhasználni, mint az autó tulajdonosa? Ha nem tudja bizonyítani, hogy ő vette a gépet akkor azt végülis megtarthatom?

Azért ragaszkodom ennyire a telefonhoz és a géphez, mert szükségem van rájuk az oktatás miatt. Az autót meg le akarom venni a nevemről, mert ha valami történik, akkor engem keresnek fel.



2020. ápr. 30. 22:28
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!