Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetek, ha lehúz a szerelő?

Mit tehetek, ha lehúz a szerelő?

Figyelt kérdés
Sean leon 2007, jövőhónapban lejár a műszakim, és elvittem szerelőhöz az autót, hogy állítsák be a futószöget. Kizárólag ennyit kértem, futószög, és pont. Ennek ellenére kicseréltek 2 lengőkart, szilenteket, és mind a 4tárcsát+fékbetéteket. Természetesen mindezt ki is számlázták, alkatrész+szerelés. A végösszeg sokszorosa az eredeti szolgáltatásnak, és mikor kérdőre vontam őket, csak annyit mondtak, hogy ezeket muszáj volt cserélni, hogy pontos legyen a futőszög, a fékek pedig nagyon el voltak használódva, és balesetveszélyesek. Nekem eddig nem tűnt fel, hogy baj lenne a fékekkel, ahol kellett ott mindig meg tudtam állni, és nem is nyiszorgott. De ha mégis kopottak voltak, akkor miért cserélik anélkül, hogy ezt kérjem? Az autót el sem tudtam hozni tőlük, mert nem volt nálam ennyi pénz.

2020. máj. 5. 21:03
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
70%
Én is így voltam. Jobb kerékcsapágy csere. 35 lesz, max 40. Mire visszamentem. Mindkét csapágy, gömbfej stb. Mertvrossz volt. Ki mondta, hogy csinálja meg? 100 000 forint.
2020. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Futóművet nem lehet beállítani, nincs is értelme, ha a szilentek kopottak, nagy a játékuk, ugyanez igaz a lengőkarra.

Hogy miért nem szóltak, az más kérdés.

2020. máj. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
10%

Csak jó arc akart lenni, és megcsinálta mivel látta hogy nincs fék az autón. A fékeken vagy kiakadva, hogy miért cserélték? Tudod a fékekkel állsz meg. Az az alapja az autónak. Örülj neki hogy kicserélték, gondolom magadtól nem sikerült volna rájönni hogy nem valami jó a fék. Aztán meg meglepődsz amikor nagyot kéne fékezni, csak nincs mivel :)

Nincs pénzed kifizetni? Akkor bicikli való neked nem autó. Nehogy belerokkanj abba a 60-70 ezerbe amit amúgy is muszáj lett volna cserélni. Miért nem mondtad hogy vegyék ki a fékeket, te anélkül kéred mert neked eddig se kellett a fék.

2020. máj. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
79%
Utolsó azért ez nem így van. Szólni kellett volna előtte. Nem mindenkinek van fölös százezre hirtelen.
2020. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Oké, nem tartom kizártnak, hogy valóban cserére érett volt a fék. Számomra csak az a felháborító, hogy miért nyúlnak hozzá anélkűl, hogy ezt kérjem? Szerintem csak szólniuk kellett volna, hogy figyelj, ezt cserélni kellene, feltehetjük az újat? A futőmű alkatrészek sem voltak megbeszélve, csak annyit kértem, hogy állítsák be. Azt is megértem, hogy csak új alkatrésszel lehet, de miért nem szóltak előtte?
2020. máj. 5. 21:22
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is jogosnak érzem, hogy kicserelte, de az alap, hogy előtte felhivom az ügyfelet, hogy bocsi haver, de ez van...


A másik amire gondolok, hogy nem szólt, hogy lehet azt mondja a kuncsaft hogy azokat ne cserélje, akkor viszont nem ér semmit a munkája, hiába cseréli csak azt amit kértél...



Ennek ellenére mégis azt mondom, előtte szólnia kellene...

2020. máj. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
De ezt miért tőlünk kérdezed, miért nem tőlük? Ezért kell olyan szerelőhöz menni akinek van ennyi agya, hogy saját kontóra nem kezd mindent kijavítgatnu anélkül, hogy szólna. Mi még azt is megbeszéljük, hogy az adott alkatrészből melyik márkát szeretném a kínálatból. Ez a normális.
2020. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
30%
Olyan nincs, hogy megbeszélés nélkül elkezdjen az automban alkatrészeket cserélni. Lehet ki se fizetném.
2020. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Az, hogy neked nem tűnt fel, hogy gondja lenne a féknek, az nem jelent semmit. NE gondold, hogy a fék alkatrészei úgy kopnak el, hogy máról holnapra egyszer csak nem fog. Illetve nem 30 ról 20-ra való fékezésnél jön ki a különbség.

Általában nem szoktak csak úgy féktárcsát + betéteket találomra cserélgetni. Nem nagyon írtad, hogy fél éve lett volna kicserélve, úgyhogy minden bizonnyal több éves betét (meg tárcsa) volt fennt, és a csere jogos volt.


Egyik hozzászóló írta, hogy ha földhöz vág ez a százX ezres tétel, akkor nem való neked autó. Lepontozták 0%-hasznosra, sajnos én is egyet kell, hogy értsek vele. Ezek kopó alkatrészek. Ha ők most nem cserélik ki, akkor 2 hónapon belül mehettél volna vissza. És én is azt mondom...ha az anyagiakon fel vagy háborodva, sajnis rossz értékben választottál autót. Egy másfél-2 milliós autónál ne csodálkozzunk egy 100 ezres szervizen.


Nem lehúztak. Akkor húznának le, ha kiszámlázzák, de nem cserélik. Ez pusztán csak bunkóság a szerviz részéről. Ebben igazad van. Mindenképp meg kéne kérdezni, hogy akarod-e, vagy nem.

Abban viszont meg nekik van igazuk, hogy te úgy vitted oda az autót, hogy megmondtad, hogy mi legyen a végeredmény. Beállított futószöget akarsz. Ők pedig így érték el. Ha jobban belegondolsz, semmi olyat nem csináltak, amit nem kértél. Beállították? Be. Ehhez kellett cserélni alkatrészteket? Igen. Ilyen egyszerű.

Ez a művelet magába foglalta a fékek cseréjét is.



Kicsit mindenkinek igaza van. Nem érzem hogy átvertek volna.

2020. máj. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

"Az, hogy neked nem tűnt fel, hogy gondja lenne a féknek, az nem jelent semmit. NE gondold, hogy a fék alkatrészei úgy kopnak el, hogy máról holnapra egyszer csak nem fog. Illetve nem 30 ról 20-ra való fékezésnél jön ki a különbség."


ööö, mert akkor hogy jön ki? :D


"Ez pusztán csak bunkóság a szerviz részéről. Ebben igazad van. Mindenképp meg kéne kérdezni, hogy akarod-e, vagy nem."


Pusztán bunkóság. MI van ha a tagnak már van időpontja másnapra egy másik szervizbe, ahova már előre megrendelte az alkatrészeket és ki is fizette? Ilyenkor ki bukja amit bukni kell? :D


"Ez a művelet magába foglalta a fékek cseréjét is."


A futóműbeállítűshoz semmi köze a féknek.


====


Ez így nettó tirpákság és kérdés nélkül ez lehúzás, főleg Magyarországon.

2020. máj. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!