Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudok jó használt autót...

Hogy tudok jó használt autót venni, ha nincs hozzáértő ismerősöm?

Figyelt kérdés
Én ugyebár nem tudom laikusként megállapítani, hol van olajfolyás, szivárgás, kopás, lógás, terpesztés, repedés, törés, vállasodás. Na meg a kocsit alulról is látni kellene, hogy ne egy jó állapotúnak hazudott autót vegyen az ember. Hogyan tudnék behatóan, szakember által megismerni használt kocsikat, hogy tudjam, mit készülök venni? (Van egyáltalán akna a kereskedésekben?)

2020. máj. 5. 22:29
 1/10 zebulon66 ***** válasza:
Én amikor néztem a használt autókat simán felajánlották vigyük el a szakszervizbe egy állapot felmérésre, természetesen ezt azért nekem kellett fizetni.
2020. máj. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vásárlás előtt elviszitek szerelőhöz, aki átnézi.
2020. máj. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elviszed egy szervízbe állapotfelvételre.

Lehetőleg márkaszervízve, ahol papírt is kapsz az eredményről.

2020. máj. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Ez a szerelős dolog is sokszor vagy lehetetlen, vagy nagyon körülményes, vagy éppen szart sem ér. Legtöbbször szerencsén múlik az egész.
2020. máj. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Utánanézel neten a kinézett típus tipikus hibáinak, meg van ezeregy cikk a neten arról, hogy mit kell általánosságban megnézni. Ebből legalább talán annyit majd le tudsz szűrni, hogy érdemes-e az autót szerelőhöz vinni, hogy nézze meg.


"Ez a szerelős dolog is sokszor vagy lehetetlen, vagy nagyon körülményes"


Vannak olyan emberek is, akik pénzért kimennek veled és nem műhelyben nézik át az autókat, hanem mondjuk egy kereskedésben végignéz neked 10-15 autót, aztán mindegyikről mond valamit. Persze én jobban bíznék egy rendes műhelyes átvizsgálásban, de ez is több mint a semmi.

2020. máj. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5

Persze, így van. De én nagyon sok autót vettem már, magamnak, illetve nagyon sok barátnak és ismerősnek segítettem már autóvásárlásban (nagyon lelkes amatőr vagyok). Sokszor lehetetlen elvinni szervízbe, különböző okok miatt. Bár én is vettem már magamnak autót Németországban úgy, hogy a kereskedő megengedte, hogy elmenjek az autóval amerre csak van kedvem... 20 km-re elmentem egy ismerős szerelőhöz úgy, hogy nem is kérdezte a kereskedő, hogy hova megyek. Igazából a szervízben is cssak az derült ki, hogy tényleg olyan makulátlan az autó, ahogy az a kereskedő udvarán is látszott. Ha meg egy autó szar, akkor azt látod szervíz nélkül is, persze tudni kell mit nézz. Szerencse, hogy az internet tele van videókkal, cikkekkel e témában.

Még egy tipp: ha egy autó drága, átlag felett, akkor az jót jelent.

2020. máj. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6: Írd le azokat az ellehetetlenítő tényezőket.

Mindenhol vannak autószerelők, 10-20 km-en belül nagyobb város, nagyobb, jobban felszerelt műhellyel. Ha az eladó nem megy bele az átvizsgálásba (a vevő költségére), akkor ez nem ellehetetlenítő tényező, hanem azonnali visszalépési tényező, nem véletlenül nem megy bele. Persze, lehet nézni videókat, de egy laikus nem fog tudni megbízható döntést hozni. Nyilván te bedugod egy ujjad az acélfelnin át, és akkor is meg tudod állapítani, hogy egy tárcsa válla 1 vagy 4 mm, de egy laikus, ilyen helyzetben nem lesz megbízható megfigyelő. És ez még csak egy baromi egyszerű példa.

2020. máj. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7es

-hétvége van

-az eladónak nincs kedve egy fél napot elkúrni azzal, hogy szervízbe járkáljon veled, hogy aztán mégse vegye meg az autót

-mégsincs szervíz olyan közel

-ha van, akkor nincs szabad helyük, fullban vannak

És hasonló apróságok. Ezekkel minddel találkoztam az évek során. De jómagam sem örülök, hogyha eladó egy autóm, ha 30-40 km-ket utazgat valaki az autómmal egy szervízbe, ott feleslegesen bassszogatják átvizsgálás gyanánt, majd elhúz a vevőjelölt, hogy nem tetszik neki (az autó makulátlan volt). Ez is megtörtént.

2020. máj. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Ezek piti kifogások csak. Egyik sem okoz problémát, ha minimális szándék megvan a vételre.
2020. máj. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amelyik tulaj húzódozik egy félórás/órás átvizsgálástól -pláne hogy neki nem is kerül pénzbe- na azt az eladót nagyívben kerülni kell!
2020. máj. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!