Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelők, szervízek...

Autószerelők, szervízek általában mit szólnak ahozz, ha én viszem a beszerelendő az alkatrészt? Bunkóság, vagy nem?

Figyelt kérdés

2020. máj. 7. 18:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem bunkóság csak van amelyik nem szereti mert ha ő veszi akkor még azon is van haszna.
2020. máj. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ. Egyéni. Van amelyik még örül is neki, hogy nem neki kell utánajárni. Ha eleve sok munkája van.

Valamikor úgyis magától értetődő, például ha egy lámpát akarsz kicseréltetni, vagy vezérlést, akkor nyilván előre beszerezted azt, amit be akarsz szereltetni és már úgy mentél a szervizbe.

2020. máj. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem bunkóság, hanem megállapodás kérdése.

Van ahol nagy raktári hátérrel rendelkeznek, van aki nem szeret alkatrészt tárolni. Aztán van aki felajánlja hogy kedvezménye van X/Y cégnél és olcsón beszerzi a hozzávalókat. Viszont akad olyan is, aki odaírja a számlára, hogy hozott alkatrészre nincs garancia.

Szóval, sokféle megoldás létezik.

A munka megrendelése előtt megéri egyeztetni, és akkor nincs vita.

2020. máj. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Az eddigi válaszolók valami nagyon szerencsés helyre járhatnak szervízelni, irigylem őket...


Pesten pl. a szerelők 90%-a élből nem vállalja el, hogy hozott alkatrészt szereljen be, több okból sem:


1) A hozott alkatrészen nem keres egy fillért sem. Márpedig a szerelő ált. 40% körüli kedvezménnyel veszi az alkatrészeket. Én olyan szerelőről még a mesében sem hallottam, aki ne teljes kisker áron számlázná ki a vevőnek az alkatrészt...

2) A hozott alkatrésszel szinte mindig csak a gond van, mert a legtöbben a legolcsóbb utángyártott alkatrészt hozzák, ami sokszor pocsék minőség, nem mérethelyes, stb... aztán szevedhet vele a szerelő beszerelés közben aztán mikor 5.000 km után kihasal az autó hozzá jönnek pampogni, akkor is ha az alkatrész volt gagyi

3) A munkára garanciát kell vállalni. Én nem vállalnék egy pocsék minőségű alkatrészre

4) Nagyon sokszor az alkatrész nem is jó, mert vagy rosszat hozott a vevő mert nem ért hozzá vagy csak jófogásról vásárol és átverték. Ilyenkor a szerelő megszívja, mert foglalja a félig szétszedett kocsi a szerelőállást, várni kell a jó alkatrészre, kétszer kell szétszedni, kétszer kell összerakni. És a vevő van a legjobban felháborodva, ha ezt az időt ki akarják vele fizettetni.

2020. máj. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon változó, szerelőtől függ, előre le kell beszélni a kellemetlenségek elkerülése végett. Szerencsére én se Pesten kell szervizeljem az autót.
2020. máj. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%
Engem nem érdekel ha bunkóságnak veszi azt, hogy adott esetben megveszem ugyanazt az alkatrészt 50ezerre olcsóbban az autodoc-on és nem az unixból hozatom vele. A lehúzásnak is van határa.
2020. máj. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Autószerelő vagyok. Tegyük hozzá a dologhoz hogy rengeteg féle autó van rengeteg különböző motor változattal. Nem biztos hogy amit az ügyfél hoz alkatrészt az jó lesz az autóba. Én megrendelem mert van kedvezményem és az olyan lesz amit nyugodtan be is lehet szerelni mert belevaló. Még így is előfordul olyan van egy problémája az autónak én meg berendelek egy alkatrészt ami nem oldja meg a problémát így nekem ráfizetés.Jó pár alkatrész áll így nálam amit vissza nem vesznek mert látják rajta hogy már be lett szerelve szóval arra vár hogy talán egyszer jó lesz valamilyen autóba. Én se szólok be az étterembe a szakácsnak hogy milyen alapanyagból főzzön. Sok esetben ez a behozott alkatrész csak problémákat okoz. Szóval légyszíves NE hozzatok nekünk alkatrészt.Mi majd tudjuk mi kell bele.Egyébként meg nem keresek az alkatrészen hanem az autó tulajdonosának spórolok meg pénzt azzal hogy mondjuk 20-30%al olcsóbban veszem így neki is kevesebbe fog kerülni a végén.
2020. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

#7-es, szerintem itt tegyünk tisztába pár dolgot. Az is igaz amit te írsz, de azt is meg lehet érteni amit én írtam. Nem túlzok van hogy 4x annyiba kerül ugyanaz a márkákú és típusú alkatrész, mint amit a szerelőm az unixból rendel. Persze az hülyeség ha nem tudom mi az autó baja és találomra veszek alkatrészt, vagy ha esetleg van többféle méret és nem találom el, de én nem is erről beszélek. És végső soron ha nem jó az alkatrész, még mindig kiszólhat az unixba, mert pl. ahova én járok szereltetni, ott közvetlen a műhely mellett van kb az unix és sose előre rendelibe az alkatrészt, hanem amikor odaérek és 5 perc alatt kihozza az árút a futár. Hülye ügyfél esetében ígyis úgyis esélyes a problémázás, nem csak akkor ha ő hoz alkatrészt.


Csak, hogy mondjak egy konkrét példát az autómhoz egy Luk kuplung készlet az autodocon vásárolva 66.945 forint, az unixnál teljesen ugyanez a Luk készlet (méret minden ugyanaz) 168.635! Nem kitaláció! Ne haragudjatok, de azért ez rohadtul nem filléres különbség!

2020. máj. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#7!

Embere válogatja.

Ha azt mondom, hogy ezt kérem beépíteni, de te húzod a szád, akkor tovább állok.

Ne értsd félre, engem nem zavar, hogy te mennyit akarsz fogni az alkatrészen, de ha utánajárok, beszerzem és kimondottan EZT szeretném beépíttetni, akkor ne mond, hogy nem jó, max. azt, hogy nem vállalod.

Még indoklást sem várok, mert nem vagy köteles megmagyarázni.

Mindössze egy szolgáltatást kérek tőled, nem az általam kiválasztott alkatrész fikázását.

Ugyanis még mindig az a helyzet, hogy az én autómba kell, az az alkatrész amit én választottam. Ha kíváncsi lennék a véleményedre, akkor azt modanám, "mester, mit szól ehhez a ....-hoz?"

De nem erről van szó, hanem arról, hogy:

elvállalja-e .......?

Ha igen, mikor és mennyiért?

Ha nem ...... akkor viszlát.

Egyszerű mint egy faék.

2020. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Hja, az előző válasszal #3 voltam.
2020. máj. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!