Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vennétek 4-5...

Milyen autót vennétek 4-5 millió Ft között? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az utóbbi időben felmerült bennem a gondolat, hogy le szeretném cserélni az autómat, de nagyon tanácstalan vagyok, hogy mit is lenne érdemes ezen a pénzen venni. Itt már ugye az újabb kiák, stb is bejön a képbe, de egy tisztes felsőbb kategóriás autót is meg lehet már venni ennyi pénzből.

Kritériumok, miértek:

-Legyen legalább 140 lóerő. Jelenleg egy 170 lóerős kis turbó benzines autóm van, aminek ugyan nem gyakran nyomom ki a szemét, de nem szeretnék félni, hogy 140-nél nem mehetek ki a belső sávba, mert nem gyorsul az autó.

-Ne legyen benne több, mint 120.000 km

-Éves szinten kb 20ezer km-t megyek, vegyesben városban és pályán.

-Napi kb 2-3 alkalommal lenne Pesten beindítva, aztán hétvégente legalább 100-200 km-t tennék meg vele a munkámból adódóan autópályán.

-Ne legyen nagy autó, a kompakt kategória méretben tökéletes nekem. 25 éves vagyok, családban egy ideig nem fogok még gondolkodni, sokan nem utazunk az autóban, ugyanakkor jó, ha 4 felnőtt mondjuk a Balatonra le tud benne jutni, csomagokkal.

-Új autó semmiképpen nem jön szóba.

-Fontos az autó kinézete és szép beltere, de egyáltalán nem ez a döntő szempont. Ha valami mögött praktikus érvek állnak, bele tudok szeretni :)

-Ne legyen 2012-nél öregebb.

-Jó, ha van benne már egy kicsit okosabb fejegység, ami tud mondjuk gps-t, telefont rá lehet kötni, stb.

-Inkább manuális, de ha automata, az sem feltétlenül probléma.


Jelenleg a 2013-tól fiatalabb A3-makat nézegetem. Érzelmi kötelék is terel az audi/vw (golf7) irányába, régóta ezek a márkák vannak a családunkban és nagyon meg van mindenki elégedve velük. Én is szeretem, ha egy autónak igényes alkatrészekből, szép illesztésekkel, logikusan van összerakva a beltere. Viszont lehet, hogy egy 2013-as a3 "rosszabb minőségérzetet" ad, mint egy 1 éves, 10.000 km-es i30. Jó alternatíva lenne egy bmw is, viszont nem szeretem a márkát. Semmi problémám vele, nagyon jó autók, egyszerűen nem az én ízlésem.

Szóval az én eddigi terveimben a vw konszern autói vannak. 2.0 cr tdi nagyon tetszik, egy jó karakterisztikájú motor, de nem tudom, hogy ez a heti 1-2-3 városozás mennyire tetszene neki. (Bár elvileg nem okozna gondot, mert hétvégente pályán kiég, aminek ki kell égni, ha jól gondolom. Egyébként van egy barátomnak ilyen motoros a4, nagyon jó vezetni, egy a3mat gondolom még dinamikusabban visz, egyébként tökéletes lenne nekem, csak ezzel a városozással van problémám.) Alapvetően nem gondolom, hogy egy dízel szervizelése annyival drágább lenne a mai világban, mint egy modern turbófeltöltős benzines motoré.

Az 1.4tsikben is gondolkodtam, 2014 után már a vezérlés nem a problémás és jókat hallottam azokról a motorokról is, bár őszintén szólva kicsit szkeptikus vagyok vele kapcsolatban, mert kicsinek találom. Kevés véleményem szerintem az 1400ccm3 egy 140-150 km/h-s autópályás használathoz. (Fogok vele Németországban is járni, ott azért egy 150 utazót szeretek tartani.) Lehet, hogy nincs is igazam ezzel a teóriámmal, sosem ültem még 1.4tsis kocsiban.

Utána a következő az audiban az 1.8 tfsi, 2.0tfsi vagy golfban az R-ben a 2.0 tsi. Nagyon vonz, hogy egy iszonyatosan dinamikusan vezethető autó, viszont félek, hogy ezek már erősen 10 liter fölé mennének átlag fogyasztásban. (Benzinestől napi használatra egy olyan 9 liter körüli érték az, amivel még ki vagyok békülve.)

Esetleg még néztem az 1.4t 150 lovas k astrát is, még a 4 hengeres motorral, de ugyan az a 'problémám' vele, mint az 1.4tsi-vel.

Ha valakinek van valami egyéb ajánlása, azt is szívesen fogadom, de elsősorban az a3/golf7/astra k trió közül szeretnék választani, erősen figyelve azt, hogy inkább egy idősebb a3, vagy egy fiatalabb golf (bár nagyon közel mozognak árban), vagy egy még fiatalabb astra.


A segítségeteket előre is köszönöm! :)



2020. máj. 11. 00:50
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

2.0 CRTDI-t, a 140 lóerőset használom vegyesen városozásra és autópályára DSG-vel. Nekem nagyon bejön, semmi baja ettől a használattól. Szóval ez nem probléma. Még dinamikus használat mellett sem nagyon lehet 7 liternél többet megetetni vele (ésszel használva természetesen). Azt most nem néztem meg, hogy ennyiért milyen felszereltségű Golf VI jön ki, de megnézném helyette a Scirocco-t. Ha valami kicsit más megjelenésre vágysz. Az tény, hogy a csomagtartó nem túl nagy, és csak 4 személyes, és hátul nem éppen egy Passat helykínálatát adja, de ezen kívül egy élmény, és sokkal jobb ránézni, mint egy Golf-ra vagy A3-ra.


A fejegység kérdést én elengedném. 60-100.000 Ft között gyakorlatilag mindenbe kapsz típusspecifikus androidos fejegységet, ami kezeli az autó összes rendszerét, plusz a telefont is tükrözi, wifis, netes, színes, szagos.

2020. máj. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én ebben az árkategóriában Lexust vennék, nézd meg hátha tetszik.
2020. máj. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

A fejegység témával lehet, hogy kicsit vakon vagyok :D Utoljára 18 évesen nézegettem fejegységeket, azóta egyáltalán nem követem, hogy hol tartanak, aztán onnan a gagyi androidos, ebayes téma maradt meg nekem, utána fogok nézni mindenképp, köszönöm!


A lexusokat is megnézem. Nem nagyon ismerem őket, de mindenképp rájuk fogok nézni, köszi! :)

2020. máj. 11. 12:34
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is a Lexust mondanám. Szinte majdnem minden általad leírt kritériumoknak megfelel és megbízhatósági szinten is élvonalba van. Ha lenne ennyi pénzem gondolkodás nélkül azt vennék. :)
2020. máj. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lexus tényleg jó ötlet. Az már "prémium", mégsem jár hatalmas szervizköltségekkel és kérdéses megbízhatósággal, mint mondjuk egy Mercedes, vagy BMW, amit ennyiért meg tudnál venni.


Ami szerintem még egy jó autó (bár a Lexusnál kicsit puritánabb), az a Mazda 6. A 2 literes benzinessel tisztességesen megy is (főleg a 165 lovas variánssal), ha találsz 2,5 litereset, azzal meg már nagyon hasít. Az infotainment rendszere kicsit butább a németeknél, de szerintem nagyon élhető.

A családban nekünk egy 2012-es példány van, ami már pont egy generációval régebbi annál, amit te vehetnél, de imádjuk, sportos, jó vezetni, és nincs vele baj - a rohadásra érdemes csak figyelni, kapjon egy üregvédelmet amint megveszed.


Például itt van egy 2 literes kombi, kevés kilométerrel, 4 évesen:

[link]

2020. jún. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is a Lexusra szavazok.
2020. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!