Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Iignist szerelőnél...

Suzuki Iignist szerelőnél érdemes javíttatni, vagy ott indokolatlan drága?

Figyelt kérdés

Örököltem egy autót. A fék alig fog, és bár érvényes a műszakija, ezek után nem tudom, mi lehet még javítandó rajta. Van ismerősöm, aki ért az autókhoz, de nem tudom érdemes-e így javíttatni, vagy inkább a szervíz.

Kérlek ne szóljatok be, sosem volt saját autóm és elvált anya vagyok.


2020. máj. 11. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Én lehetőleg ismerőssel javíttatok, főleg, ha fékról vagy kormányról van szó. Ha fel is csavarodok egy oszlopra a kisfiammal együtt, rajtam ne nyerészkedjenek a szerelők! (Elvált apuka)
2020. máj. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Inkább szerelő, ha az ismerősöd nem bír vele.

A márkaszervíz elég drága.

2020. máj. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Attól tartok, hogy mivel nincs szerelőm, akit találnék, megpróbálna lehúzni, mert nem értek hozzá.


Akkor ismerős.

2020. máj. 11. 10:11
 4/6 anonim ***** válasza:

A szerviz nyilván költségesebb, de ott van lehetőség felmérni az autó állapotát, mert az sem biztos, hogy csak a fékkel van probléma.

Az Ignis motorikusan megbízható, de csak akkor, ha törődnek vele, pl megkapja szükséges időben az olajcserét... az autóra azért is kell költeni, hogy ne romoljon el.

Megteheted azt is, hogy átnézeted sz ismerősöddel, ha valóban ért hozzá, de ne csak a fék javítására korlátozódj, nézze át az egész autót, és talán nem ártana vezérlés cserével, olajcserével kezdeni, onnantól kezdve tudod, hogy mikor lesz a kovetkező ideje (olaj 10ezer kilométerenvént, vagy évente)

2020. máj. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Újdonsült autó tulajdonosoknál bevált módszer, hogy több ismerőstől érdeklődnek megbízható, jó autószerelőről, szervizről.

Kikerülhetetlen, hogy időnként szervizbe kell vinni az autót, ha másért nem, a két évente esedékes műszaki vizsga miatt... és még az sem mindegy, műszakira melyik szervizbe viszed (ezért kell érdeklődni, tájékozódni).

2020. máj. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. Mit jelent az, hogy "érdemes-e"?


Ha az ismerős megcsinálja, és megbízol benne, akkor csináltasd meg vele. Ha nem, akkor vidd szervizbe (miután kerestél egyet, amit az ismerőseid/kollegáid jó szívvel ajánlanak).

2020. máj. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!