Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek?

Pillowtalk2216 kérdése:

Milyen autót vegyek?

Figyelt kérdés

Autó vásárlás előtt állok. Sportosabb családi autót szeretnék. Napi munkába járás 50km-re oda vissza,és + jövés menésre és ha elmúlik ez a rohadt vírus, akkor messzebbi tájakra is el lehessen utazgatni vele.. Nem 7 személyes és nem SUV-ot.

Kombi kivitel lenne a legjobb, de nagy kuferral rendelkező szedán is jöhet.

Két csöppséggel vagyunk.

Nem kell a legvadabb bestia bele, de azért menjen is ha úgy jön a helyzet.

Diesel benzin egyaránt jöhet. Mi lenne a legracionálisabb döntés ezekhez a "igényekhez"?

Keret ilyem egymillió 8 két milla. 5500 6000 euró.

Köszönöm a válaszokat.



2020. máj. 11. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát autót, ember! :D
2020. máj. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Mivel napi 50 km-t mész, így mindenképpen dízelt vennék. Ha rakodni akarsz akkor pedig mindenképpen kombit. Nem tudom neked mit jelent a "de azért menjen" kategória. Én 160-200 ló körülire gondoltam. E46 Touring 320/30d, akár E90 is szóba jöhet. Vagy egy A4-A6 kombi a 3.0 V6 TDI-vel is jó választás lehet (ha normális helyről veszel, nem egy széthajtott fost). Mazda 6-ot felejtsd el. Toyota Avensist hanyagolnám, a 2.2-es dízel motor nagyon nem jó. A többi meg elég gyenge. A japán vonalnál maradva, én nagyon tudom ajánlani az Accordot. Nagyon megbízhatók a motorok, a benzines és a dízel is. Tudom ajánlani még az Alfa 159SW-t, szigorúan 1.9-es motorral.

Ilyeneket mint az Opel Insignia, Ford Mondeo, Renault Laguna, stb. okkal nem említettem :)

2020. máj. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Honda accord vagy civic
2020. máj. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha kombi, akkor Volvo. V50 pl. jó lehetne. Arra vigyázz, hogy D2 (1.6 dízel) motorral ne vegyél. D3 és D4, Volvo 5 hengeres erőforrásai megbízhatóak.

Nekem S40-em van (V50 szedán verziója), nagyon szeretem. D3-as motorral, 150 ló, ami nekem tökéletesen elég.

2020. máj. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, de főleg az elsőnek.

Ami az autót illeti az kéremszépen egy nagyon megkímélt szervizbe hordott, hivatalos le kérdező programmal lekérdezett osztrákból "nagy papától" behozott első tulajos, originál 160xxx kiloméreres Skoda Octavia Rs 2.0 TDI Combi 2008-ból lett vásárolva.

2020. júl. 13. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!