Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra F beeső fékpedál?

Opel Astra F beeső fékpedál?

Figyelt kérdés

Üdv, az imént munkából hazafelé tartva akadt egy "kis" problémám. A városban még semmi problémát nem észleltem, de aztán az országúton kb. 5 kilométer után beesett a fékpedálom. Gyorsan felpumpáltam és sikerült megállnom időben, lehúzódtam egy kis földútra, átnéztem amit ilyen körülmények között át tudtam: olaj van, fékcsövek rendben, nem szivárog sehol, tárcsa/betét rendben (nem régiek).


Mi lehet a probléma? A legnyilvánvalóbb válasz, hogy levegős a kör, de az nem egyik pillanatról a másikra jön elő. Vagy előfordulhat? Mi más lehet még ezen kívül?


2020. máj. 15. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Főfékhenger kezdi megadni magát... vagy már meg is adta.

Nem túl kellemes dolgok ezek :D


Nekem távol otthonról a kuplung munkahenger kezdte el megadni magát.

Jó volt, vagy nem tudtam betenni sebességbe vagy nagyon nehezen tudtam kivenni. Vagy lent maradt a pedál, úgy kellett alányúlni a lábfejemmel és felpattintani.

2020. máj. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Általában a hátsó munkahengerek krepálnak be, nézz be hátul alá, és látni fogod, hogy valamelyik oldal fékolajos.

Ezt azt jelenti, hogy marha rég volt hozzányúlva a hátsó fékhez, komplett felújtás kell neki.

fékpofák, munkahengerek, jó eséllyel rézcsövek is, meg rugó javítószett mindkét oldalra.

2020. máj. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!