Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a legfontosabb a forgalmi...

Mi a legfontosabb a forgalmi előtt lelkileg?

Figyelt kérdés

Már nagyon közel vagyok a forgalmihoz és az a helyzet hogy be vagyok sz*rva. Nem a forgalmi vizsgától hanem attól hogy utána egyedül kell vezetnem. Nekem nagy biztonságot adott hogy ott ült mellettem valaki aki tud vezetni és reagálni a helyzetekre. Tipikius kezdő hibák,a hülyék a közlekedésben megzavarnak,nem tudok reagálni,túl lassan reagálnak eközben dudálnak rám és elküldenek más éghajlatra...ettől én még feszültebb leszek és még lassabban reagálok. Néha teljesen elmegy az önbizalmam és kijelentem,hogy én nem tudok vezetni. (Pedig 2 hét múlva forgalmi,38 órát vezettem) Nem tudom,félek,nem bízok magamban,van hogy kanyarban lefulladok. Na ha már a forgalmin nem csinálok ilyet(hisz azonnal megbukok) és utána egyedül igen kinnt a forgalomba. Tudom hogy csak a barátommal fogok menni bárhová is aki nem tud vezetni,nem tud segíteni semmiben,rajtam a felelősség.

Kérlek titeket,hogy ne húzzatok le mégjobban,ilyenekel hogy akkor minek akarsz jogosítványt,nem állsz készen rá,stb stb.

Tanácsokat szeretnék tapasztalt söfőrőktől.


Előre is köszönöm.

21/l


2020. máj. 16. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz tanácsot adni, a legtöbben már rég elfelejtettük a majrét, pedig mindenkiben kisebb-nagyobb mértékben megvolt.

A legbiztatóbb, amit mondhatok, hogy bízz magadban, mert biztosan sokkal jobb vagy, mint gondolnád magadról! A forgalmi vizsgán majdnem egy órán keresztül kell szabályosan és szakszerűen vezetned. Ha az oktatónak be kell avatkozni, akkor megbuktál, ha nem kell, akkor levizsgáztál. Ha ez menni fog, egyedül sem lesz gond, hidd el!

Dudálókkal meg mutogatós hülyékkel ne foglalkozz, azok mutogatnak meg dudálnak mindenkire, aki nem találja ki a gondolataikat.

Észre sem veszed és megszokod az egyedül vezetést, pár hónap múlva már nevetni fogsz a mostani aggályaidon! :-)

Sok sikert a vizsgához, hajrá!

2020. máj. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vortrex ***** válasza:
Kávé
2020. máj. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az oktatód úgy látja, hogy készen állsz a vizsgára akkor nem lesz gond, menni fog. A vizsgabiztos is tudja, hogy izgulnak a vizsgázók.

Az egyedül vezetésről: Ha félsz egyedül akkor próbálj meg eleinte csak olyan időszakban/helyszíneken vezetni amikor/ahol nincs nagy forgalom. Ami a legfontosabb, hogy gyakorold be az autó technikai irányítását, így jobban tudsz majd figyelni a forgalomra. Ezt úgy értem, hogy gyakorold a kuplung felengedését, fékezést, váltást stb. addig míg már rutinból megy. Ha nem az ilyesmikre kell koncentrálnod akkor nem lesz gond nagyobb forgalomban sem. Egy kalappal a vizsgához!

2020. máj. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első forgalmi vizsgám előtt nekem minden bajom volt😂Csúszott az út, alig aludtam este, és folyamat azt hallgattam " menni fog, megtudod csinálni, úgysem húznak meg". Emiatt bennem lett egy szorongás, hiszen megakartam felelni mindenkinek aki bízott bennem. Az oktatóm azt mondta, ha meghúznak ő nem fog többet oktatni( poén volt, de én komolyan vettem). Vizsga előtt 1 órával találkoztam az oktatómmal a vizsgaközpontba, elkezdtem pánikolni sírtam minden bajom volt.. Mondta, hogy pont a legszigorúbb vizsgabiztost kaptam ki.. Ott már éreztem, hogy ennek a vizsgának annyi.. Így is lett, az első 3 percben a 2. kanyarnál meghúztak.. Bementem a lakó pihenőbe.. Rástresszeltem és saját magam szivattak be.. A 2. vizsgám időpontját az oktatón és rajtam kívül nem tudta senki. Eljött a "nagy nap", úgy mentem be vizsgázni, hogy helló szia én ma levizsgázok😂 Megjött a vizsgabiztos, mondta nekem hogy de magabiztos valaki😀 Mondom persze, hiszen ma lefogok vizsgázni. Azt mondta sok sikert, mehetünk. Levizsgáztam😀 Nem stresszeltem, nem foglalkoztam semmivel, csak azzal hogy én vezetek🙂
2020. máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!