Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » DPF-et ki lehet írni szoftvere...

DPF-et ki lehet írni szoftveresen úgy, hogy fizikailag nem távolítják el?

Figyelt kérdés

Szóval ha vennék új autót akkor ott lenne benne a DPF, én az az idióta vagyok aki 1 hétig városba nyúzza az autót majd megy vele pár száz km-t egy nap. Dízel b*zi vagyok így eleve nem kellene Otto motor, másrészt meg a kis turbós benzinesnek csak adózási előnye van, az meg nekem nem kell.


Mondjuk vennék egy CrTdi Skodát ( dsg váltóval mert hát miért ne ? ) akkor meg lehetne azt oldani, hogy csak kiírják a dízel részecskeszűrőt filtert és fizikailag nem veszik ki ( nem adom el facebook csoportba Renátónak aki a legjobb áron vásárolja fel ) és műszaki vizsgánál meg újra vissza íratnám? Tudom egy nem recept, hogy írogassák, csupán csak érdekel, hogy megoldható e ?


2020. máj. 17. 16:11
A kérdező szavazást indított:
Ilyet nem lehet
Lehet persze
környezetszennyező mocsok!
katalizátor,részecskeszűrő felvásárlás a legmagasabb áron
ne vegyél dízelt, buszozz
1.4 benzin Honda Jazz
8 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem 2.0 CRTDI-m van DSG-vel.


230.000 km körül kicseréltem az EGR-t, részecskeszűrő köszöni jól van hasonló használat mellett. Nem igazán éri meg buherálni ezt az egészet. Mert nem olyan egyszerű, a ki-be szerelgetése. A motor és a tűzfal között van a DPF általában. EGR-t is le kellene falazni, nem csak kiírni. Ha neked most van pénzed egy új Skoda-ra, akkor nem hinném, hogy ne lenne 8 év múlva egy 70.000 Ft-os EGR-re, vagy akár egy DPF-re is.

2020. máj. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja és a lényeg, hogy ha kiíratod, de nem veszed ki, akkor nem regenerál, eltömődik, és attól megy tönkre. Az meg rövid úton cserét jelent.
2020. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy lesz-e én a megbízhatóságra törekszem, anno volt pénzem Fronterára, majd évekig konzervet ettem , volt ,hogy a Fronterába 4 hónapig. Most ismét félre tudok tenni, de lehet holnap jön egy olyan törvénycsomag ami ismét ellehetetlenít , de nem szeretnék autót eladni. Nem ezen múlik, csak mondom, hogy ki tudja, hogy mi lesz.
2020. máj. 17. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!