Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen új autót érdemes venni...

Milyen új autót érdemes venni 6-7 millió forintért?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 2005-ben gyártott A-s Mercedesem van. (A180 CDI, avantgárd) 2000cm3, dízel. Nagyon sokat kellett szereltetni, már szó szerint görcsbe rándul a gyomrom, ha beleülök, hogy mikor lesz valami baja.

Elhatároztam, hogy soha többet nem veszek használt autót. Nincs olyan ismerősöm, aki segítene az autót átvizsgálni, egyedül pedig nem értek annyira az autókhoz.


Mire használnám az új autót:

Hétközben reggel és este (össz. kb. 2-2,5 órán keresztül) a dugóban araszolnék vele Budapesten.

Hétvégente autópályán használnám, 700 km-t mennék vele.

A mostani 110 lóerős, ennél gyengébbet nem szeretnék.

Sokat pakolnék vele és a szüleim is néha velem fognak tartani pl. kirándulásnál, így a mostaninál kisebb autót nem szeretnék.

Van a mostani autómban pár “extra”, amit az új autóban is szeretném, hogy meglegyen: ködlámpa, esőszenzor, fűthető ülés.

Jó lenne ha lenne benne tolató radar, vagy valamilyen parkolás segítő eszköz (bár ilyesmit még soha nem használtam). Az elég, ha csak tolató kamera van egy autóban?

Nem használtam még automata váltót sem, így maradnék a kézi váltónál.

Szeretnék tempomatot is, az autópálya miatt.

Jó lenne ha a telefonomat (iPhonex) az autóhoz lehetne csatlakoztatni, pl. zenehalgatásra, telefonálásra.


3 autót néztem:

Mazda Cx 3, Revolution felszereltséggel. Ez 1800 cm3 120 lóerő

Toyota CHR, 2020-as, benzines, ez ha jól tudom 1200 cm3 117 lóerő. Nem túl gyenge ez a motor? A lóerő megegyezik a mazdánál is, de annak nagyobb a motorja. Az azt jelenti, hogy jobban gyorsul? (A Toyota turbó.)

A harmadik autó amit néztem az a Mercedes A160 star edition. Ez 1300 cm3 és 110 lóerő. Ugyanolyan lenne ezt vezetni, mint a mostani autómat, vagy gyengébbnek érezném?


Mindegyik autó kijön 6,5-7 millióból. Mivel most nem engedhetek meg magamnak mindenféle extrát, így a Merciből is elég lenne az alap felszereltség, szerintem más is boldogan elfogadná.

Melyik autót érdekes megvenni?


A Mazdánál úgy hallottam, hogy drága a szereltetés.

A Toyota CHR-ből lehet, hogy az erősebbet kellene megvenni, mert tönkre teszem az autópályán, de az közel 10 millióba kerül.

A Mercedes nagyon tetszik, de nem tudom, hogy az új autóik mennyire megbízhatóak.


22/L



2020. máj. 18. 08:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

"A Mazdánál úgy hallottam, hogy drága a szereltetés."

Mercinél még drágább.


Új autók szóval tökmindegy melyiket veszed, egyébként én egy kicsivel többet futottabbat vennék (5-10.000km-eset) Szinte újak de jóval olcsóbbak. Én a helyedbe elmennék teszt vezetni mindegyik, szerintem a CH-R nem valami nagy autó.

2020. máj. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen, bocsánat, tényleg rosszul fogalmaztam. A Mercinél alapból tudom, hogy drága a szereltetés, a Mazdnálál pedig azt egy hátrányként akartam felhozni.

Mindegyik autót ki fogom próbálni a héten, de gondolom a teszt autók nagyon jól fel vannak szerelve és más hatást keltenek, mint amit megengedhetek magamnak.

Pár ezer km-es kocsit sem szeretnék venni, nem akarok belefutni egy hibásba.


Mi a véleményetek a szalon autókról? Olyat érdemes venni? A Mazda és a Toyota, amiket néztem, szalon autók lennének. A MERCEDES pedig teljesen új.

2020. máj. 18. 08:56
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Pár ezer km-es kocsit sem szeretnék venni, nem akarok belefutni egy hibásba."


Tömeg gyártás... Hiba előfordulhat, nem akarlak megijeszteni, de még a szalon autó is le tud robbanni. Elő fordulhat hogy ki hozod a szalonból elmész vele 300km-t és megáll valami miatt. (persze nem gyakori, de volt már ilyen eset nem 1x)

2020. máj. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Pár ezer km-t futott autókat hol keressek? Használtautó.hu-n?
2020. máj. 18. 09:12
 5/15 D. Brasco ***** válasza:
100%

Mercibol az A klass 2012-ig egy hulladék.....foleg a legelső szeria.A masodiknal probaltak valamennyit javitani a helyzeten de kb annyira tellett,hogy az nem rohad szitává 10év alatt....de ennyi.

A klassbol a W176-W177-es szeriat szabad csak megvenni.

2020. máj. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rögtön a Mazda jutott eszembe. Aztán láttam, hogy te is írtad.

Ezek közül a Merci tuti nem lesz olyan felszerelt ugyanazért az árért, mint egy Mazda vagy Toyota. A Mercibe mindenért külön fizetni kell.

2020. máj. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Pár ezer km-t futott autókat hol keressek? Használtautó.hu-n?"


Igen, keresésed személyre is tudod szabni

2020. máj. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Lesd meg a Hyundaiokat meg a Kia-kat, olcsóbb, mint a Mazda, de simán hozza azt a minőséget.
2020. máj. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Corolla hatchback jönne ki ennyiből, abban is 1.2-es motor van, a turbó miatt erősebbnek is érződik. Mondjuk én Toyotából inkább hibridet vennék, azokban 1.6-os, 1.8-as, 2.5-ös motorok is vannak, de ugye drágábbak pár millióval. Viszont nagyon megbízható rendszer, mi alig használjuk városban, mégis 6-7 litert fogyaszt egy nagy RAV4.
2020. máj. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A kinézett autók mind viszonylag kicsik, nem lesz jó családos kiruccanásra.

Én a helyedben 2-3 éves használtautókat nézném. Márkafüggő, de 5-7 év garancia van rájuk, így elég biztonságos a vásárlás. A leírtak alapján kombira van szükséged.

2020. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!