Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen új autót érdemes venni...

Milyen új autót érdemes venni 6-7 millió forintért?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy 2005-ben gyártott A-s Mercedesem van. (A180 CDI, avantgárd) 2000cm3, dízel. Nagyon sokat kellett szereltetni, már szó szerint görcsbe rándul a gyomrom, ha beleülök, hogy mikor lesz valami baja.

Elhatároztam, hogy soha többet nem veszek használt autót. Nincs olyan ismerősöm, aki segítene az autót átvizsgálni, egyedül pedig nem értek annyira az autókhoz.


Mire használnám az új autót:

Hétközben reggel és este (össz. kb. 2-2,5 órán keresztül) a dugóban araszolnék vele Budapesten.

Hétvégente autópályán használnám, 700 km-t mennék vele.

A mostani 110 lóerős, ennél gyengébbet nem szeretnék.

Sokat pakolnék vele és a szüleim is néha velem fognak tartani pl. kirándulásnál, így a mostaninál kisebb autót nem szeretnék.

Van a mostani autómban pár “extra”, amit az új autóban is szeretném, hogy meglegyen: ködlámpa, esőszenzor, fűthető ülés.

Jó lenne ha lenne benne tolató radar, vagy valamilyen parkolás segítő eszköz (bár ilyesmit még soha nem használtam). Az elég, ha csak tolató kamera van egy autóban?

Nem használtam még automata váltót sem, így maradnék a kézi váltónál.

Szeretnék tempomatot is, az autópálya miatt.

Jó lenne ha a telefonomat (iPhonex) az autóhoz lehetne csatlakoztatni, pl. zenehalgatásra, telefonálásra.


3 autót néztem:

Mazda Cx 3, Revolution felszereltséggel. Ez 1800 cm3 120 lóerő

Toyota CHR, 2020-as, benzines, ez ha jól tudom 1200 cm3 117 lóerő. Nem túl gyenge ez a motor? A lóerő megegyezik a mazdánál is, de annak nagyobb a motorja. Az azt jelenti, hogy jobban gyorsul? (A Toyota turbó.)

A harmadik autó amit néztem az a Mercedes A160 star edition. Ez 1300 cm3 és 110 lóerő. Ugyanolyan lenne ezt vezetni, mint a mostani autómat, vagy gyengébbnek érezném?


Mindegyik autó kijön 6,5-7 millióból. Mivel most nem engedhetek meg magamnak mindenféle extrát, így a Merciből is elég lenne az alap felszereltség, szerintem más is boldogan elfogadná.

Melyik autót érdekes megvenni?


A Mazdánál úgy hallottam, hogy drága a szereltetés.

A Toyota CHR-ből lehet, hogy az erősebbet kellene megvenni, mert tönkre teszem az autópályán, de az közel 10 millióba kerül.

A Mercedes nagyon tetszik, de nem tudom, hogy az új autóik mennyire megbízhatóak.


22/L



2020. máj. 18. 08:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Édesanyámnak egy 2015ös CX-3 van, 2.0 120 lóerős motorral.

Nagyon szereti, és baromi megbízható. Jelenleg 110 ezer km van benne, csak a kötelező szervizre kellet költeni.

Fogyasztása benzines létére kiemelkedő, 70%országút, 30% városi használat mellet az átlagfogyasztósa 5,7 liter.

Bellül nem túl nagy, a hátsó hely méretesebb felnőtteknek szűkös.

De összességében egy nagyon jó autó, én tudom ajánlani.

2020. máj. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%

Új autóval is lehet szívni. Pl. én a citroenemmel.

Most suzuki van. 6 év 0 meghibásodás 92.000 km.

Suzukit nem ajánlom a káros mulekulák miatt nem árulnak már automatát.

A közvetlen befecskendezésesek kormolnak ezért raknak rá koromszűrőt.

Nem vennék ilyet. Lapos xart sem vennék. Hybridet elektromosat sem.

Nagyjából nem marad 1-2 alulmotorizált törpén kívül semmi.

Jön nyáron az új yaris. Abból talán lesz 1.5-ös automata nem hibrid, szívócsőbefecskendezéssel. Annak csak az a baja, hogy aránylag lapos és viszonylag ronda. Csak fotelszagértő vagyok. Érdeklődj taxisoktól, autószerelőktől.

2020. máj. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
47%

"Pár ezer km-t futott autókat hol keressek?"

Sehol! Vegyél újat.

Senki nem hülye, hogy eladja olcsón a jót.

Kevés km-el. pl. autókölcsönzők adnak el.

Megveszi nagy tételben 70%-áron. Nem akar rá semmit költeni. Majdem lejár a garancia, eladja amennyiért vette. Nekem nem kellene.

2020. máj. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

22 évesen új autót tudsz venni? Valamit te nagyon tudsz, pedig én is ismerek jól kereső embereket..., de ebbe nem akarok belemenni.


"Nincs olyan ismerősöm, aki segítene az autót átvizsgálni, egyedül pedig nem értek annyira az autókhoz." - Nem is kell, betolod egy márkakereskedésbe és átvizsgálják neked kb. egy húszasért.


Amit én még hozzátennék, hogy hitelre ne vegyél kocsit, inkább fektesd be a pénzt lakásba vagy bármibe

2020. jún. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mit vettél végül? A mercit nagyon rossz szerelni, minden szerelő köpködi, mert kikell emelni a motort még egy ékszíj csere miatt is. Éppen ezért nagyon sokba tud kerülni a munkadíj amit elkérnek, mellesleg joggal, mert nem 2 perces munka. Ha olcsón fenntartható kis fogyasztású autót szeretnél, ráadásul dugóban araszolnál vele, akkor a DIZEL nem neked való! Szívó benzinest vennék. Pl: qashqai j10 1.6 benzin 117le. 300e km ig garantáltan nem kell olaj és szűrőcseréken kívül mást cserélni benne, esetleg fékbetétet. Fogyasztás vegyesben 6,5 liter! Láncos motor van benne így vezérműszíjat nem kell benne cserélni. Lánc 300e km-t vígan elmegy ezekben, vagy többet. Másik lehetőség Honda hrv praktikus autó, igazi városba való kocsi. 1.5 szívóbenzinessel sok bajod nem lehet ezzel se. 6m kapsz belőle teljesen újat és jól tartja az árát.
2020. szept. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!