Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy működik a sebességváltók...

Hogy működik a sebességváltók kapcsoló egysége?

Figyelt kérdés
A modernebb kapcsolószekrények már nem a régimódi mechanikus megoldással működnek(tudjátok amikor a váltókarral mechanikusan tologatod a gyűrűket)Na arra volnék kíváncsi hogy a modernebb kapcsolóegységek hogyan működnek.Olvastam valahol hogy pneumatikus vagy hidraulikus hengerekkel.De ha van másfajta arra is kiváncsi vagyok és örülnék neki ha valamennyivel pontosabb informatívabb választ kapnék.Most leginkább a kézi váltók érdekelnek de ha tudod az autómata kapcsolóegységet és leírod nem haragszom meg.:))

#működés #Kapcsoló egység
2020. máj. 18. 19:08
 1/2 crudy ***** válasza:

A manualis ugyan ugy mukodik, rudazattal vagy bowdennel tologatod a villakat.


Na az automata az mas. Van bolygomuves, cvt, dupla kuplungos, robotizalt. Talan ennyi. Persze van millio fantazianev mint steptronic, multitronic, dsg de a mukodesi elv hasonlo. Ezekrol meg vikipedia cikket is talalsz, olvasgass ha erdekel a tema.

2020. máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit értesz te modernebb kapcsolószekrény alatt, de egy mai manuálban pontosan ugyanúgy történik minden, mint 30 évvel ezelőtt. Hidraulikus csak a kuplung lett.
2020. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!