Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másfél millió a keret! Ti...

Másfél millió a keret! Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Másfél millió forintért vásárolnék autót. Kb. 1,8 millió a keret, vagyis ennyivel tervezek, ha a vásárolt használtra kell költeni pluszban (nyilván ez benne van)


Főként városban használnám, hétvégente lennének kb. 70-100 km-es távok, városban pedig gyakran 5-10 perceket mennék vele, tehát a benzin az adott.


Ebben az árkategóriában nagyon tetszik a GOLF 5 1.6 szívó benzin verziója, ám a hirdetéseket nézve találtam még néhány típust, amely szóba jöhet, ám a GOLF-al ellentétben ezekről az autókról nem tudok még sokat (nyilván a népítéleteket, teszteket pörgetem)


Amik még tetszenek, de nemtudom érdemes-e ebben az árkategóriában gondolni rájuk: (+ a szervíz, megbízhatóság is kérdéses)


- BMW316i E90

- VOLVO S40 (2006 körüliek)


Jelenleg úgy látom, hogy a GOLF lenne az ésszerű döntés, a másik kettő típus felé talán csak a szívem húz. Minden véleményt szívesen várok.



2020. máj. 20. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

a golf 5 nagyon vacak, azért olyan olcsó

a volvo és a BMW is elég felejtős

[link]

én egy ilyet vennék vagy corollát vagy avensist hogyha az 1.0-ás motor kicsi

2020. máj. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rendkívül hasznos választ
2020. máj. 20. 21:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Éés megjelent a japán fan troll. A BMW-t nem ajánlom a magas fenntartási költség miatt, a másik kettő viszont jó döntés lehet. Én S40-et vennék személy szerint (édesapukámnak volt V50 2005-ből), nagyon szuper autók :) ismerősnek Golf V van, 1.4, illetve azt hiszem 2004-es, nincs panasz rá. A Volvo nagyon ráment a biztonságra, rengeteg olyan funkció van bennük, ami biztonságosabbá teszi az autók 90%-ánál!


Tehát 1 szavazat az S40-re tőlem.

2020. máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. máj. 20. 22:18
 5/10 anonim ***** válasza:

nem nagyon szoktam ajánlani, szóval nem tudom, hogy miért lennék japán fan troll

a japán benzines szívó motorok ezerszer jobbak, használtan, mint amiket az ötös golfokba szereltek


de nyugodtan vedd meg az e90-et is, az is biztos nagyon jó 1,5 millió forintért

igaz, hogy ennyiért tisztességes e46-ot nem kapsz, de hátha


a volvo s40 pedig a legmagasabb szervízköltségű szedán abban a generációban

2020. máj. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

En is corollat ajanlanam, akkor most akkor japan fan troll lennek?

Van egy Corollank, igaz sokkal ujabb mint amire neked tellene de altalanossagban a Toyotak nagyon jo autok.

Persze nem olyan meno mint egy BMW.

2020. máj. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, az újabb Toyotákért én is oda vagyok, de a fent leírt keret diktál és első körben a fenti típusok jöttek szóba. Köszönöm a válaszokat.
2020. máj. 20. 22:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem azért írtam a japán fan trollt, mert egy másik autót ajánlottál, hanem azért, mert 1.6-ot nézett, akkor hogy jön ide az 1.0? Oké, hogy odaírtad, hogy ,,ha kicsi az 1.0...”, de na. Ha olyan vacak lenne a fenti három, de főleg kettő (Golf, S40), akkor nem járkálna ennyi 15 éves példány belőlük, mint amennyi.


A tapasztalat beszél belőlem, ezért ajánlom a Volvot. Apukám Volvoja 2005-ös, 1.6 dízel volt 900 ezerért. Igaz, csak 8 hónapig volt meg neki (mert kellett a hétszemélyes utána, barátnő miatt, 2019 december), de azalatt kétszer kellett szervizelni: egyszer olajcsere, egyszer pedig fékbetét csere.


Ugyan nem ez az alap, de nekünk pedig 1,5 évig volt Mazda 6, 950-ért lett véve, majd 1,5 év és +1 millió ráköltés után menet közben szétment a motorja.


Elhiszem, hogy nagyon jók a Toyota szívómotorjai, de mivel már van negatív tapasztalatom japánnal, svéddel pedig nincs, így azt ajánlottam.


Mindenből ki lehet fogni jót és rosszat is egyaránt, épp ezért nem a típus a legfontosabb, hanem az előélet/állapot.

2020. máj. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
ő mondta hogy városban akarja használni
2020. máj. 21. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzért Golf inkább, mint BMW meg Volvo
2020. máj. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!