Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóalkatrész márkákról kinek...

Autóalkatrész márkákról kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

Most eljött az ideje, hogy a másfél éve vett 2005-ös Skoda Octavia-m (1U5, 1.6 benzin, BFQ) alatt elöl lengéscsillapítót és rugót kell cserélni

(198.000 km van benne, ebből én raktam bele ~48.000-et), mivel a téli-nyári gumiváltásnál vettem észre, hogy a jobb első csillapítóm ereszti az olajat és hogy mindkét első rugóm törött (az alja tört el csak szerencsére, ezért sem vettem észre gondolom menet közben).


Az a kérdés, hogy mennyire megbízható a UNIX-nál kapható A.Z. Meisterteile lengéscsillapító és rugó. Toronycsapágyból nincs ilyen, abból az FAG márkát néztem ki.


Tudom, hogy sokan esküsznek a névre, de én pont a motorolajjal jártam úgy, hogy a Castrol 5W-40-es (drága) olajjal a kocsi olajbetöltőjén néha enyhe barnás hab volt főleg sok városi kis út után, és abból a 15.000 km alatt olyan 0,7-0,8 liter körül el is fogyasztott. Ezzel szemben a "neve nincs" Mannol 5W-40 olajjal semmi habosodás még városi üzemben sem, és most 10.000 km környékén kellett utána töltenem kb. 0,2-0,3 litert.

(Azért írtam a Mannolra, hogy neve nincs, mert sem a rallysportban, sem a Forma 1-ben, sem sehol nem látni a reklámját.)


Kérdés, hogy megéri-e a lengéscsillapítóból, rugóból belepattintani a 30-40.000 Ft/db-os, márkás alkatrészt, vagy itt a kátyúbirodalomban kb. mindegy, mert mindegyiket megeszik az utak?


Továbbá fura, hogy az A.Z. Meisterteile alkatrészekre 2 év a garancia, míg a nívósabb (pl.: Monroe, Sachs) márkák termékeire mind csak 1 évet adnak.



#garancia #autójavítás #autóalkatrész márkák #alkatrészminőség #márkabesorolás
2020. máj. 20. 23:46
 1/4 anonim ***** válasza:
A.Z. talán 5k-t el fog menni 🤣
2020. máj. 21. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A drága motorolaj az nem a castrolnák kezdőik. Én a.z. Meisterteile cuccokat nem raknék a kocsimba.
2020. máj. 21. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nyilván hamisított Castrol-t vettél, állítólag pont a Castrol-t hamisítják leginkább.

A.Z Meisterteile alkatrészt én sem erőltetném. Vannak drágább, de jobb alkatrészek. Pl. Koni, Biltein stb.

2020. máj. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 crudy ***** válasza:
A rugo nem egy kenyes darab, ha olcsobb markat veszelnaz is sokaog eleg lesz. Az lehet A.Z gatlobol biztos valami jobbat vennek, monroe, bilstein, meyle, sachs.
2020. máj. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!