Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valaki élete első rally...

Ha valaki élete első rally versenyén a 130 induló közül 58. helyen végez, az mennyire számít jónak?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm most volt oda rallyzni életében először és ilyen eredményt ért el. Azért érdekel, hogy ti mit gondoltok mert alapjáraton ő hatalmas sofőrnek gondolja magát. Közúton is 130-140-el közlekedik már 20.éve minden egyes alkalommal. Mindenkit tol le az útról és szid, hogy milyen szerencsétlen. Múltkor rám volt bízva, hogy hozzak el neki valamit, aztán mielőtt elmentem még hozzátette, hogy mi addig belekezdünk a másik melóba mert mire én visszaérek az egy óra. (5km-es útról volt szó) Azonban most, hogy rendes sofőrök közé került a számok alapján mégse tűnik annyira profinak. A végén is úgy láttam, hogy száját húzva, csalódottan számolt be az eredményről. De kimagyarázta egy lámpalázzal :DD De ugyanakkor beszólni se akartam már neki, mert végülis életében először volt ilyenen, lehet, hogy ez ahhoz képest jó eredménynek számít. Nem tudom, nem értek hozzá.

Tudom, hogy semmi közöm hozzá, hogy hogy közlekedik és nem is vitázni illetve orrába dörgölni akarom az összefüggéseket. Szimplán csak vicces, hogy közutakon mekkora vagány, a rally verseny után meg a száját húzza és ha az eredményről kérdezi bárki akkor meg csak a szót tereli. Ez valóban ennyire rossz eredmény? :D

Esetleg ha van itt olyan aki szokott rallyzni, ő is ilyen stílusú?



2020. máj. 21. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Szia. Pontosan ki volt az és milyen autóval indult? Rábaringen volt? Csak mert a magyar rally versenyzők 99%-át ismerem.
2020. máj. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy kinek milyen a stílusa, konkrétan 0 korrelációt mutat azzal, hogy rallyzik-e. Egyik ismerősöm rallyzott a 80-as, 90-es években, egyik legkellemesebb talpig úriember, akit ismerek.


A kérdésedre válaszolva meg szerintem elég jó, ha valaki élete első rally versenyén középmezőny első felében végez. Már ha igaz a sztori persze. Ennél csak egyre ügyesebb volna, ha elkezdene aktívan rallyzni. Ettől függetlenül nem kéne faroknak lennie közúton.

2020. máj. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

-Abból, hogy 130-ból 58. lett, nem lehet semmit lemérni.

Lehet, hogy az első 50 vérprofi volt, ez esetben ragyogó az eredmény. Bár az is lehet, hogy mindeki amatőr volt és a mezőny 2/3-a most látott életében először versenypályát. Akkor viszont nem nagy kunszt a helyezése.


-Minden sportágban vannak úriemberek is, és taplók is, ebből a szempontból a rallye sem kivétel.


-Tudomásom szerint az idén, még nem volt rallyeverseny Magyarországon.


Szóval ezek alapján mérlegeld a sztorit. ;)

2020. máj. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Utolsó jól tudod. Idén még nem volt hivatalos Rally verseny. De Reptéri amatőr verseny már volt jó pár.
2020. máj. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Így már más az értéke, ha amatőrök indultak.

Na akkor nem nagy ütés az 58. hely.

Viszont ha egy reptéren rendezték, akkor nem rallye, hanem szlalom vagy drift lehetett.

2020. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amatőr verseny volt. Azt nem tudom, hogy hol. Én a leírtak közül csak Kövesdre járok nézni. De ott is eléggé komoly autók és pilóták is mennek.
2020. máj. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Na milyen Bmw az és pontosan melyik versenyen indult és hol?
2020. máj. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

E30 BMW és Nyíregyháza után indult valahol. Máriapócs környéke talán? Sajnos ezt elfelejtettem megkérdezni.

De készül Június 7.-én is rallyra.

2020. máj. 24. 10:25
 9/12 anonim ***** válasza:
Coupe vagy Sedan? És mi a versenyző neve? Jöhet privátban!
2020. máj. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elsőre nem rossz eredmény. nyilván függvénye a többi induló autójának is. De elsőre nem lennék elkenődve, főleg mert az ilyeneken azért vannak profik bőséggel.
2020. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!