Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elöl-hátul fekete angol...

Elöl-hátul fekete angol rendszám legális?

Figyelt kérdés

Szoktam látni egy vadi új luxusautót amin elöl (már ha éppen nincs leszedve) és hátul is fekete anfol rendszám van! Úgy tudom, hogy sárgának kéne lennie a hátsónak biztosan.

Hogyan járkálhat így ezzel a tulaj? Honnan szedte azt a rendszámot egyáltalán? Hogyhogy nem veszik ki a forgalomból, veszik el az autót és jelentik fel? Úgy tudom ha pl én nem tennék rendszámot az autóra vagy hamissal (mert ez szerintem hamisítás) járnék akkor ezt tennék.

Igen létezik fekete angol rendszám, de az csak veterán autókra engedélyezett!


2020. máj. 25. 08:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, előbb utóbb fel fog tűnni a hatóságnak...
2020. máj. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon azonosító jel megváltoztatása bűncselekmény. Csúnyán megüti a bokáját ezzel.
2020. máj. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Közúti ellenőrzésnél jó eséllyel kiveszik és ellenőrzik ezt.
2020. máj. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Csak egyszer fusson bele egy random közúti ellenőrzésbe, többet valószínűleg majd nem fog. Na meg lehet a kocsi is olyan legálisan van neki mint a rendszám, de sebaj, majd legalább tudunk egy olcsó luxuskocsira licitálni a NAV-os árverésen :D
2020. máj. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi. Gondoltam hogy kamu az a rendszám. Amúgy szerintem tényleg angol a fickó aki vezeti, nincs akkcentusa. De ezt akkor sem teheti meg. Remélem én is hogy elfogják.

Amúgy a VEDA kamera nem jelez be, hogy nincs első rendszám a kocsin? És akkor automatikusan rá kellene küldeni az autópálya rendőröket az ilyenre.

2020. máj. 25. 11:33
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Tuti brit? Lehet lichtenseini.

4es

Biztos nyugodtabb lesz a lelked, ha megbüntetnek valakit. Ha pedig lenne pénzed luxusautóra, tudnád, hogy így is van egy rakás eladó a NAV-nak.

2020. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
VÉDA azért nem jelez be, mert éppen a rendszám alapján azonosítja a kocsit, ha nincs rendszám nem tud mit tenni a VÉDA
2020. máj. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy egyszerű magyar közlekedési rendőr honnan tudhatná, hogy Nagy-Britanniában mik a jármű rendszámokra az előírások? Az Egyesült Királyságban és Írországban rengeteg kézzel rajzolt, vagy láthatóan otthon (más betűtípussal) nyomtatott rendszámot látok az autókon. Nem beszélve a sötétített rendszámokról, ami mintha fekete festéksprayjel meg lett volna fújva, és a szokásos 50 méter helyett csak 10-15 méterről olvasható le. A magyar rendszámleolvasó rendszerről meg annyit, hogy azt nem tudják megoldani, hogy azonosítatlan, leolvashatatlan rendszámú jármű áthaladásakor adjon egy riasztást, ami funkcióra szükség lenne a szellemkamionok levadászatához.
2020. máj. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 Szerintem sem tudják megoldani, hogy rendszám nélküli kocsikra riasszon, mivel alapból a rendszámokat érzékeli a kamera, nem a kocsikat. Úgy lehetne max ezt megoldani, hogy mozgó tárgyakra riasszon, de akkor meg madarakra ha pont ott repül el, arra is simán riasztana.
2020. máj. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Egyértelműen angol rendszám, jobbkormányos kocsi. A lichtensteini fekete rendszám kisebb alapú mint a svájci és ország (?) logó van rajta és más a betűtípus is. Ezen fekete alapon szürkés-ezüstös X1 ZZZZ betűk. Elöl meg általában rajta sincsen a rendszám, de lyukak nincsenek is ahova csavarozni lehetne, ami elég furcsa, mert máskor meg ott van. Lehet hogy “Taxi filmes” rendszám eltüntetője van elöl.

Jó pofátlan emberek vannak.

2020. máj. 25. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!