Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek, hogy könnyebben...

Mit tegyek, hogy könnyebben menjen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy elkezdtem a vezetést ugye, kresz elsősegély elsőre sikerült, vezetni elkezdtem egy oktatónál, nála 49 órát le vezettem, ekkor oktatót váltottam, sajnos ez volt a legjobb megoldást. Ma volt vele a 3. órám, tehát már nála is 6 órát vezettem..

Viszont egyáltalán nem megy... Eddig dízel autón vezettem, nem volt vele semmi probléma, persze az előzőnél se ment kiemelkedően a vezetés, de a mostani oktatóé benzines, kétszer lefulladtam már, az előzőn egyszer se, illetve ezen az autón a váltót se nagyon tudom kezelni, és már ez az egész stressz helyzetet teremt bennem, ez viszont így nem vezet semmire...

Amúgy is elég stresszes mostanában a kis életem, most még ez is egy ilyen helyzet számomra, tehát megint majd szépen stressznek élem meg a vezetést, ezért nem is fog menni..

Tudtok adni valami tanácsot esetleg?



2020. máj. 25. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Vezetni nyilván tudsz azért, másképp nem jutottál volna már el idáig.

A benzines autók zömét nem célszerű 1000-es fordulat alá, vagy környékéig leengedni, ugyanis lefullad.

Fáradtan, figyelmetlenül, több éve tulajdonomban lévő autómat a mai napig lefullasztom ha nem odafigyelek, előfordul, lényeg hogy ne lámpánál, lejtőn történjen máskülönben a mögöttes forgalomból adódóan koccanás lehet belőle.

Inkább most szerezz tapasztalatot, hol negatívat, de annál több pozitívat, mint amikor már magad leszel a kormány mögött, fogalmatlanul. Az az életedbe is kerülhet.

2020. máj. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tanulás egy folyamat, senki nem úgy születik, hogy azonnal tudja a dolgokat. Úgy látom, esetedben alapvetően gond, hogy stresszes típus vagy. Számtalan dolgot meglehet tanulni, de aki ideges, izgulós, stresszelős, az vezetés közben is az lesz. Ez pedig sokkal nagyobb probléma, mint adott ismeretek megszerzésénél lévő izgalom. Gyakorlati, azaz élethelyzetben még több stressz fog érni vezetés közben! Ott nem lesz oktató, aki mentse a helyzetet, ha lányos zavarodban hibázol! :-( Neked, önmagadnak kell minden közlekedési szituációt lereagálnod, kezelned. Ha a stressz miatt, nem figyelsz eléggé, nem reagálsz időben, nincs megfelelő reflexed, akkor abból baleset lehet.

Az autóvezetés tanulása elméletben, majd gyakorlatban a forgalmi élethelyzet legegyszerűbb része. Az utakon az elmélet, azaz KRESZ-en kívül, illetve az autó technikai ismeretein kívül számolni kell a sok hülye emberrel, ill. élethelyzettel. Ez mind, mind hatalmas stresszforrás, amit tudni kell kezelni. Egy ideges, izgulós személyiség mindevvel eléggé nehezen boldogul. Tagadhatatlan, van akinek való és van akinek nem való a járművezetés.


Ilyen estben mondják, tedd a kezed a szívedre, és mond meg őszintén, hazugság, önámítás nélkül, szerinted valóban alkalmas van jármű vezetésére? A képességeiddel, vagy annak hiányával nem fogod veszélyeztetni önmagad vagy mások testi épségét? Amennyiben, nem megy neked a vezetés, miért akarsz mindenáron jogosítványt? Nem tartasz tőle, hogy átsiklasz a rendszeren, megkapod a vezetői engedélyt, majd nemsokára karambolt okozol? Másoknak és magadnak anyagi kárt okozol, netalán megsérülsz, meghalsz, vagy hozzátartozódat, idegeneket juttatsz kórházba, tolószékbe vagy a temetőbe? Valóban vállalod a kockázatát mindennek, csak azért mert divatos autót vezetni, vagy mert kényelmesebb, mint a tömegközlekedés?

2020. máj. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Nem érts félre, nem szeretnélek lebeszélni a jogosítvány megszerzéséről!

Egy minimális vizsgadrukk egészséges, ám ha valaki csak stresszfaktorként éli meg az egészet, az a probléma. Mindennek a mértékét te érzed igazán, ill. az oktatód, majd a vizsgabiztos.

Nem szabad feledni, az oktatók a tanulókból élnek, tehát nem mind meri kimondani, ha valakit nem tart megfelelőnek az autóvezetésre.

Megkérdezhetem, miért váltottál oktatót? A szimpátia már az első pár napban kiderül. Mivel 49 órát eltöltöttél az első oktatóval, ott nem hinném, hogy a szimpátia hiány volt a gond.


Családodban nincs autó, nincs aki segítsen gyakorlati tanácsokkal, vagy csupán elbeszélgessen veled az autóvezetésről? (nem tanácsolhatom, hiszen nem szabályos, de érdemes lehet úttalan utakon, magánutakon gyakorolnod a vezetést családtag, rokon, ismerős autójával, segítségével)


Érdemes lenne plusz órákat venned oktatótól. Ennek költségei vannak, de megéri. Annak idején, én télen tanultam vezetni. Az oktatóm, idős és nagyon profi volt, ő tanította, vizsgáztatta az oktatókat is. Mivel szinte barti hangulat alakult ki köztünk, így könnyeden, élvezetesen éltem meg a tanulást. Leesett a hó, sokan lemondták az órákat, viszont én annál inkább mentem. Dupla, tripla órákat vettem, a lemondók helyében. Majd ónos eső is esett, amikor szintén volt lehetőségem plusz órákra. Inkább kifizettem! Ebből eredően megtanultam vezetni ilyen rossz időjárási körülmények között is. Külön kérésemre autópályára is mentünk, ami szintén nagyon jól jött. Később tőle tanultam teherautó is vezetni.


Amikor megvettem első telepjáró 4x4-es autómat, elmentem egy off-road tanfolyamra. Nagy élmény volt, sok hasznos tanácsot kaptam, tanultam ott is.

2020. máj. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azért váltottam oktatót, mert már az elejétől fogva nem volt elég türelme hozzám, sokszor kiabált, állandóan úgy ültem be vezetni, hogy borzasztóan féltem, mégis ennyi ideig bírtam vele..

A mostani oktatóm szuper tudással rendelkezik, vezetés közben végig beszél hozzám, nyugtat, viszont mondta ő is, hogy ez a kellő önbizalom nélkül sajnos nem fog menni. Ezt én is tudom.. Az is baj, hogy itthon is állandóan sulykolnak, hogy mikor lesz már meg stb... Ez az autó ugye más is, még a sebesség váltót sem tudom normálisan kezelni rajta, holott ezzel sosem volt probléma.

Alapból egy stresszes típus vagyok, egy vizsga vagy akármi, és egyből az jut eszmbe, hogy biztos nem fog sikerülni..

El kellene mennem egy pszichológushoz, lehet ő tudna ebben segíteni nekem.

2020. máj. 25. 20:46
 5/5 crudy ***** válasza:

Pszichologus mindenkepp jo valasztas.


Sajnos sok oktato ilyen, neha elfelejtik, hogy te fizetsz es nem kiabalhatnak, idegeskedhetnek, persze leginkabb gyerekek ulnek mellettuk akik felnek kialni magukert es ugy erzi az oktato, hogy ezt megteheti.


Allj a sarkadra, beszeld meg az oktatoddal, hogy nehezsegeid vannak es szeretnel tuljutni ezeken. Akar vissza a gyakorló pályára es gyakorolod a lejton elindulast stb.


Az alap problema hogy tul stressszeled a dolgokat nem oldodik meg, ugyhogy egy szakember meglatogatas tenyleg jo otlet.

2020. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!