Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » . Seat Cordoba-t akarok venni...

. Seat Cordoba-t akarok venni első autónak, érdekelne milyen a fogyasztása, milyen felszereltséggel vegyem? Milyen motorral érdemes ,nagyon megtetszett az autó ,és érdekelnének a tapasztalaitok. 300.000ft ig , :))

Figyelt kérdés

#Seat #Seat Cordoba #300.000ft ig
2020. máj. 26. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát, 300ezerig szerintem kocskázatos akármelyik motorral, mindegyikkel lesz valami, nem biztos hogy pont a motorral, de úgy általánosságban a kocsival lesz gond.
2020. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne a felszereltséget meg a motort nézd, hanem hogy 300 ezerért olyat találj, ami nincs szétrohadva, és le tudod műszakiztatni. 1,4 és 1,6 literes benzinesek teszik ki a kínálat zömét, dízelek közül pedig van turbós (TDI) és egyszerű szívódízel (SDI) is. Ezek még viszonylag megbízhatóbbak voltak, de egy ilyen árkategóriájú, ennyi idős (20 év körüli) autóra biztos, hogy költeni kell, bármilyet találsz. Ezeket nem úgy adják el, hogy előtte rendbe teszik, hanem azért, mert már annyi nyűgjük kezd előjönni, hogy nem gazdaságos életben tartani. Szóval úgy készülj, hogy 100-150 ezer legyen még szükséges javításokra, lakatolásra, új gumikra, stb.

A felszereltségről annyit, hogy akkoriban a nagy extra a klíma lehetett, ha találsz olyat, amiben működik is, az komoly dolog. Amúgy meg elektromos ablak, ABS, utasoldali légzsák, állítható magasságú ülés... kb ezek voltak a rendelhető dolgok, szóval nagy dolgokat ne várj.

2020. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem várok nagy dolgot tőle ,csak ne hagyjon ott sehol , láttam az interneten 300.000környékén elég szépeket, Stella ABS felszereltség, és a képeken látszik hogy rozsdás lenne.Fogyasztása milyen?
2020. máj. 26. 20:03
 4/10 A kérdező kommentje:
Elírtam :D *a képeken nem.látszik hogy rozsdás lenne az autó és a fényezése is szép ,apróbb esztétikai hibákkal ,de egy 20 éves autónál elfogadható. Esetleg mik a tapasztalaitok ,mennyire.megbízható járgány? :)
2020. máj. 26. 20:08
 5/10 anonim ***** válasza:

A megbízhatóság itt már jelentősen függ attól is, hogy milyen gazdája volt eddig. Lehet olyan, aminek minden baja van, meg lehet olyan is, hogy 2 évig semmi baja nem lesz. Az a baj, hogy főleg Magyarországon a tulajdonosok zöme akkor viszi szervizbe az autót, ha már lóg a bele, nem indul, használhatatlan. Na most egy ilyen autónak biztos lesz legalább 4-5 olyan baja, ami beavatkozást igényel.

Én meg úgy vagyok vele, hogy inkább öregebb autót veszek, de évente elviszem szervizbe, akkor is, ha semmi baja nincs, hogy nézzék át, cseréljék amit kell. Aztán vagy 10 éve egyik autómnak sem volt kiégett izzónál komolyabb problémája. Bár én japán párti vagyok, azok köztudottan megbízhatóbbak. Egy Seat biztosan problémásabb, még ha nem is bonyolult autó.

Szóval azt gondolom, hogy a megbízhatóságot kár általánosságban kérdezni már itt, a konkrét autót kell megnézni, lehetőleg szerelővel.

A fogyasztás meg... szerintem mindegy. Vagy ha 8 litert fogyaszt, nem veszed meg, ha 6-ot, akkor igen? 300 ezerért olyat keress, amin minél hosszabb ideig van még műszaki, meg nem rohadt el. A rozsdát egyébként az alján kell nézni, a küszöböknél, az képen nem fog látszani.

2020. máj. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy mik a kényes területek a roszdának és majd ha megyek autót nézni átnézem,értek hozzá meg van ismerősöm szóval mielőtt megveszem átnézzük majd. A fogyasztás pedig igen számít nekem mert nem szeretem a benzinzabáló gépeket. Természetesen minden hibás elemet kicserélek az autón majd, nem sajnálom rá a pénzt ,köszi a válaszodat :) egyébként az igaz hogy a magyarok csak akkor viszik szerelőhöz ha már be sem indul, egyik ismerősömnek már kb lóg az alváza de ő azt mondja nincs annak baja :D
2020. máj. 27. 13:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem nagyon rohadnak, kivéve ha hagyod összegyűlni a sarat a sárvédő mögött, és a gyújtótrafók sorban döglenek, de ezen kívül mint autó egy borzalom. lassú, dülöngél.
2020. máj. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha értesz hozzá, akkor gondolom megnézted már a gyári fogyasztási adatokat kb bármelyik autós oldalon. De ott a sprintmonitor.de, a legjobb a témában, ott nézd meg.

De ezt a fogyasztás dolgot akkor sem értem. Oké, nem szereted a benzinzabáló gépeket, de most mégis mi a benzinzabáló? Amelyik 8 litert fogyaszt? Amelyik 7-et, az már nem? Mert ebben a kategóriában kb ekkora különbségek lesznek. Benzinzabáló az, ami 12-14 litert fogyaszt, meg afölött. Itt meg azon múlik, hogy milyen állapotban van az autó. Ha megcsináltatod rendesen (ami kb még egyszer a vételár lesz, és így 600-ban meg is áll az autó), akkor fogja produkálni esetleg a gyári adatokat.

2020. máj. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen már elég sok helyen olvastam a kocsi után és elég jó véleményeket írtak róla, és.nem hinném hogy 300 ezret.kellene javításra kökteni, sok ismerősöm szaladgál ilyen 150-300ezres kocsikkal és.nem panaszkodnak, ha meg előjön valami nyűg, szervízbe megcsinálják, tudod az a baj.nem.mindenki engedheti meg magának a 16évnél fiatalabb járgányokat
2020. máj. 27. 16:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Természetesen nem biztos, hogy egyből rá kell költeni, de a korából adódóan bármikor bármi előjöhet rajta. És a baj akkor kezdődik, ha ezeket nem csináltatják meg, nem tartják karban. Akkor van az, hogy az autó kéthavonta megajándékozhat valamivel. Kipufogó, kuplung, kerékcsapágyak, stb. Ha megcsináltatod, cseréled, ami csereérett, akkor nem lesz vele gond talán egy ideig. Eleve vezérlés cserével kellene kezdeni, hacsak nem tudja igazolni az eladó, hogy az nemrég idejében megtörtént. Csak ilyen korú autóknál már a vezetett szervizkönyv a csoda kategóriába tartozik.
2020. máj. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!