Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha megvan a B-s jogosítványom,...

Ha megvan a B-s jogosítványom, akkor utána lehet csinálni ezt a gyorsított képzést A1-hez? Illetve ez miből áll?

Figyelt kérdés
2020. máj. 26. 22:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen.

Ugyanaz, csak csökkentett óraszámmal, illetve nincs rutinvizsga.

2020. máj. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De gondolom elsősegély sincs, vagy de? Rutinvizsga meg már alapból nincs ha jól tudom, de javítsatok ki.
2020. máj. 26. 22:22
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elsősegély sincs, de az más kategóriánál sem kell újra, azt csak egyszer (az első jogsidnál) kell megcsinálni.


Rutinvizsgát csak a B kategóriánál törölték el (pontosabban összevonták a forgalmival). A többi kategóriánál (pl.: A, C, D, E) továbbra is van rutinvizsga. Pl. a sima A1-nél is kell rutinvizsga, csak ennél a gyorsított A1-nél nem kell.

2020. máj. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Én korábban szereztem. Eu nem volt hiszen már van jogsid. Csokkentett minimalis oraszamban volt rutin. Azutan rutinvizsga. Az tuti most is van, hiszen ez más kategória meg kell mutatnod alap műveleteket végre tudod hajtani. Vezetes szinten minimalis orak, majd vizsga.
2020. máj. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Esetleg forgalmi elott van valami ami leegyszerusiti a rutint, de forgalomba sehol nem engednek ki anélkül, hogy ne győződnének meg arról, hogy tudod kezelni. Lehet ez egy összevont vizsga is, de valahogy ezt bizonyítanid kell.
2020. máj. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"illetve nincs rutinvizsga."


Tévedés, gyorsított A1-nél is van rutinvizsga. A különbség, hogy a rutin és forgalmi vizsga egy napon van, közvetlenül egymás után. Azaz, ha a pályán sikeresen vizsgázol, pár perc múlva jön a forgalmi vizsga.


Maga rutinés a forgalmi menete semmivel sem tér el a sima A1-től.

2020. máj. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"De gondolom elsősegély sincs"

Ezt jól tudod, elsősegély vizsgára és egészségügyi vizsgára nem lesz szükséged (feltéve, hogy van érvényes jogosítványod).

2020. máj. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1 - Elmélet 3 óra tantermi képzés komplett online tan- és tesztanyaggal

2 - Gyakorlat: 2 óra rutin + 4 óra forgalom


Vizsgázni kell elméletből, rutinból, és forgalomból is.


Csalóka lehet sokak számára, ugyanis, ha az illetőnek nincs megfelelő közlekedési tapasztalata, a minimálisan előírtnál valószínűleg sokkal több órát kell gyakorolni a sikeres vizsgához

2020. máj. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nincs külön rutinvizsga, a forgalmi vizsga elején vannak rutinfeladatok.
2020. máj. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kb 10 éve volt jogosítványom amikor elkezdtem. Előtte szgk-t meg robogót vezettem napiszinten. Ráültettek egy váltós, 125 ccm motorra (nem robogó). Na én vettem saját magam még kb 5 órát, mert annyira idegen érzés volt. Ha anno Simoztam volna biztos nincs gond, de robogó után átülni egy váltósra nagyon instabil érzés. Ráadásul tesz rá a vizsgafélelem is.
2020. máj. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!