Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a problémája a Simsonnak??

Mi a problémája a Simsonnak??

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy van egy 1985-ös évjáratú Simson S51B típusú motorom. Egy évig kiszolgált kisebb-nagyobb hibákkal, viszont most olyan probléma adódott vele, amit senki nem tudott eddig még megválaszolni. A szokásos túrámon voltam mikor egyszercsak megállt alattam. Nem tudtam mi volt, trafóra gyanakodtam. Kicseréltem gyertyával együtt. A gyújtás jól van beállítva, megszakítóhézag 0.4mm. Szikra van, benzint kap. Csak nagyon nehezen indul be, akkor is rángatva jár. Ha gázt húzok neki felpörög, elhagy a fordulat, aztán ismét felpörög. Ezt csinálja egy ideig utána leáll minden jel nélkül. Toláskor is csak párat pöccen, nem csinál semmit. Szükségem lenne a gyors segítségre, mivel teljesen tanácstalan vagyok ebben, sosem volt ilyen problémám még.

2020. máj. 29. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Üzemanyag dugulás.
2020. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A gyertya tiszta benzin mindig. A karburátort vagy 10x szedtem szét és takarítottam ki teljesen az utolsó fúvókáig.
2020. máj. 29. 11:35
 3/14 anonim ***** válasza:
Főtengely szimering esetleg
2020. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia a karburátort állítgattad?
2020. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen amennyiben állítgattad és nem történt változás akkor én is a szimeringre gyanakszom (kuplung oldali).
2020. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A karburátor állítva lett, hátha sok benzint kap vagy keveset éppen, de változás ugyanúgy nem történt. Megnézem a szimeringet, mert már eléggé be volt nyomódva mikor összeraktam lehet hogy most lett is vele valami. Köszönöm a segítséget, jelentkezem később a fejleményekkel.
2020. máj. 29. 14:54
 7/14 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki a szimering megadta magát. Kicserélem jövőhéten és ha akkor sem jó, jelentkezem ismét. Nem számítottam rá, hogy itt is lehet hibája. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2020. máj. 29. 21:32
 8/14 A kérdező kommentje:
Szimering kicserélve, ugyanez a probléma. Közben észrevettem, hogy rengeteg benzint is adagol, amit eddig nem tudom miért nem csinált, szóval kicseréltem a 72-es fúvókát vissza a gyári 70-esre. A karburátor típusa: 16N3-4. Súbert alulról a harmadik rovátkába tettem.
2020. máj. 30. 19:40
 9/14 anonim ***** válasza:
benzinszint a karburátorban jó?
2020. máj. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, az úszó jól van beállítva, eddig csak úgy szedtem le, hogy ki kellett önteni a benzint belőle. Mikor beindul meg kell neki húzni hogy "életben maradjon" mert különben leállna. Gázzal felpörög, de a fordulat sokszor visszaesik és egy idő után csak leáll. A megszakító egyszer lett megreszelve, mert be volt égve, de ugyanúgy vissza lett állítva az eredeti értékekre. Kondenzátor új a gyújtótekercs forrasztva van egy szálon, mert elszakadt.
2020. máj. 31. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!