Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Twingo kuplung szett...

Renault Twingo kuplung szett cserénél mire kell figyelni? 2003-as TWINGO I (C06_) 1.2 16V 75Le D4F-702

Figyelt kérdés

Erről a típusról egyáltalán nem találtam videót vagy leírást a neten.


Aki csinálta már, attól várnék tanácsokat, hogy lenne egyszerűbb, és mi az, ami gondot okozhat.



2020. máj. 30. 12:59
 1/4 D. Brasco ***** válasza:
100%

Az okozhat gondot hogy tulajdonképpen az egesz elejet szet kell robbantani(az egesz bölcsőt le kell engedbi)amihez ha nincs meg a megfelelő szerszám meg hely,már eleve nagy probléma,es akkor még ott vannak a bölcsőt felfogató csavarok amik mára kb tömbbé rohadtak az alvázzal,főleg ha esetleg eddig még nem voltak mozgatva.

Csak megfelelő szaktudással és műhelykörülmények között szabad neki allni,mert hiába egy kis vakarcs auto a twingo a kuplungozasa egy rémálom

2020. jún. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Egy ismerősöm csinálta már egy kangoo-n ugyanezzel a motorral van szerelve.

Ő azt tanácsolta, hogy próbáljam meg inkább a motort megbontani és kiemelni, mert a váltó kiszerelése tényleg egy rémálom.

Egy német fórumon is hasonló tanácsot adott egy szerelő.

Ő csak így csinálja már és adott részletes leírást.

Ez alapján fogok én is nekiállni.

Ha sikerül. lefordítom és berakom ide.

2020. jún. 3. 10:09
 3/4 D. Brasco ***** válasza:
Lehet hogy a kangooban is van ugyan ez a motor,viszont ott legalabb van neki hely,legalabb is felfelé.Mert a twingóbol nem lehet kivenni a motort felfelé a motort mert egyszerűen nem fér ki.Csak leengedni lehet.
2020. jún. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sikerült.

Az egész elejét lebontottam, hűtőt, mindent.

Így ki tudtam emelni belőle könnyedén a motort.

Csak felfelé emelve nem jött volna ki. El kell tartani előre és mivel 60kg az egész, ez egyedül sem okozott gondot.

Brutális mennyiségű bontással járt.

Le se írom, mert időben is sok lenne.

2020. jún. 12. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!