Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » “Büntetőfék”-nagy bajom lesz...

“Büntetőfék”-nagy bajom lesz belőle?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, ma történt az eset. Hazafelé mentem autóval, amikor az egyik utcában az egyik háztól egy kisgyerek egyedül elkezdett kiszaladni a kertből az útra, amitől megijedtem hogy elémfut, ezért valóban fékeztem egyet hirtelen. Ezután az anyukája elkapta, mentem tovább ötvennel ahogy kell. A mögöttem lévő autós (aki nagyon szorosan jött mögöttem) elkezdett dudálni és villogni. Vészvillogtam is neki és feltettem a kezem hogy bocsánatot kérjek a hirtelen fék miatt. Az autós férfi hazáig követett, ezalatt végig dudált és kiabált ki. Amikor hazaértem kiszálltunk, elkezdett velem üvölteni, elmondott minden r.bancnak hogy mit büntetőfékezgetek. Próbáldam elmondani hogy nagyon sajnálom azt hittem ki fog szaladni a gyerek, de csak üvöltött hogy ne hazudjak mert nem volt semmi gyerek ott, direkt büntetőfékeztem, felvette a fedélzeti kamerája és ezt nagyon meg fogom bánni mert viszi is a rendőrségre és jobb esetben elveszik a jogsim rosszabb esetben leültetnek, és vigyázzak magamra ha egyedül vagyok mert az ilyen k.vák mint én nagyon megbánják hogy élnek stb ilyeneket mondott

Soha nem volt még velem ilyen és nagyon megijedtem :( tényleg nem büntetőféknek szántam, békés sofőr vagyok soha nem csinálnék ilyet.

Mi van ha a fedèlzeti kamerán tényleg nem látszik a gyerek és büntetőféknek ítélik?:( nagyon félek a következményektől, én nem akartam rosszat!



2020. máj. 31. 10:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is van fedélzeti kamerám, az út szélét is felveszi teljesen, látszódnia kell. viszont ha bemegy a rendőrségre, elhajtják, mint a magzatvíz ez. 1. Tartson követési távolságot, 50-el meg kell tudni állnia mögötted. 2. Lakott területen előfordulhat, hogy kiszalad vmi és hirtelen fékezni kell, ez nem autópálya 3. Ne foglalkozz vele, egy I.diótát fogták ki
2020. máj. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

semmi bajod nem lesz


sőt, a helyedben reménykednék hogy feljelent, mert bajod nem lehet belőle, viszont megtudod ki ez a lúzer, és egy két haverod meglátogathatja

2020. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Nem hiszem, hogy feljelentene, de ha mégis, te elmondod a saját verziódat, a gyerek anyukáját valószínűleg meg lehet találni...

Az nem derült ki a történetből, hogy milyen messze is volt a gyerek, de ezt "magaddal beszéld meg", hogy valóban indokolt volt-e a hirtelen fékezés, vagy túlzott volt a pánik, és akkor tanulj, okulj az esetből, de inkább hamarabb nyomd a féket, mint elcsapd a gyereket...

A mögötted haladónak pedig olyan követési távolságot kell tartani, hogy meg tudjon állni olyan esetekben is, ha az előtte haladó hirtelen fékez...

Az utóbbi időben valóban voltak eljárások büntetőfékezések miatt, de nem hiszem, hogy ennek az esetnek lenne folytatása.

2020. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Ilyenkor, ha lányként agresszív autóssal találkozol:

-hívj erősítést,

-ha kiszállsz a telefonod hangrögzítője legyen bekapcsolva!


Jelen esetben te jelenthetnéd fel őt!

"Bátor" ember lehet, ha egy nővel keménykedik.

2020. máj. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Legyen neked is fedélzeti kamerád! Akkor maximálisan leszarhatod az ilyen kreténeket, mert neked is megvan a felvételed az esetről.
2020. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

A büntetőfék meg úgy működik, hogy megelőzöd az előtted haladót, bevágsz elé, és satuzol.

A te eseted egy normál fékezés volt, csak a majom mögötted nem tartott követési távolságot, és megijedt, hogy kocc esetén ő fizetett volna.

2020. máj. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Egyrészt csak a pofája jár, másrészt a büntetőfékezés nem úgy működik, hogy megy előtted valaki, aki egyszer csak minden ok nélkül befékez. Mindig van valami előzménye és általában a büntetőfékező bevág eléd és úgy fékez.
2020. máj. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Semmi bajod nem lesz belőle, nem fog a rendőrségre sem menni, mert pontosan tudja, hogy kb. kiröhögnék ezért.
2020. máj. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Atya ég, milyen emberek vannak! :O

Nem kell foglalkozni vele! Egyrészt a hátul jövőnek kell a megfelelő követési távolságot tartani. Ha a forgalmi helyzet indokolja, netán balesetet kerülsz el, jogodban áll hirtelen fékezni, semmi nem tiltja. Másrészt ha nem látszik a gyerek a kameráján, mert pl takarásban van, az nem azt jelenti automatikusan hogy nincs ott. Azaz az egy kamera felvételével nem fogja tudni minden kétséget kizáróan bizonyítani, hogy nem volt ott. A kutya nem fog vele foglalkozni.

2020. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg csak a szája nagy. Persze nem lehet tudni előre, hogy mi fog történni, de szinte biztos, hogy semmi bajod nem lesz belőle :)
2020. máj. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!