Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót lenne érdemes...

Milyen autót lenne érdemes választanom "első autónak" így?

Figyelt kérdés

Most lett meg nemrég a jogosítványom, saját autóm még nincsen.

A problémám az, hogy viszonylag sokat fogok autópályán, országutakon közlekedni, ezért nem szeretnék egy kis városi kocsit, ami már 130-nál erőlködik. Viszont a hétköznapokon meg inkább a városban furikázásra fogom használni, ahol pont az lenne az előny, hogyha kisebb...

Ráadásul amit néztem terepjárót, annak a fogyasztása is kétszer annyi, mint egy kisebb autónak, 12.1 l/100 km. Minden pénzemet meg azért nem akarom benzinre költeni... Viszont tény, hogy egy nagyobb kocsiban jobban biztonságban van az ember, és én is biztosabbnak érzem, amikor azzal közlekedek (most is azt használok, csak az nem az enyém). De közben meg a parkolás katasztrófa vele, biciklist is úgy kerülök ki, ha a szembesávban még a közelbe sincs senki, így sokszor "beszorulok" 1-1 bicikliző öreg mögé, mert képtelen vagyok kikerülni.


Azt is mondják, hogy nagyobb autót kell választani, mert ha kicsin tanulok meg vezetni, a nagyot sosem fogom majd szeretni, mert idegen lesz. De közben valahol feleslegesnek is érzem, hogy legyen egy 5 személyes autóm, amikor szinte csak én fogok benne ülni. Csak ami tényleg probléma, az az, hogy hetente-kéthetente mennék vele több száz kilométereket városon kívül, ott meg biztonságosabb azért...


2020. jún. 2. 11:27
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:

Terepjaro sem városi sem országuti sem autopalya hasznalatra nem való,el sem tudom kepzelni miert ebben gondolkodsz?!

Ezeket az autos klisé baromságokat meg hagyuk már,hogy a nagyobb az minden képpen biztonságosabb,meg ha kicsin tanulsz meg vezetni akkor a naggyal nem fog menni stb stb

Ha meg csak egyedül fogod hasznalni es ennyire szamit a fogyasztas meg fenntarthatosag tenyleg abszolut nem is ertem miert nagyra meg terepjáróra áhítozol?!

2 heti parszáz km-es orszagutra meg pályára egyebkent bármelyik 2000utan gyartott kisautó is megteszi!Pl clio punto meg tarsai.Nyilvan nem ez lesz a leggyorsabb meg legkényelmesebb de bőven ki lehet birni bennük

2020. jún. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Egy Q5-ös Audi akkor hová való?

Mert most olyat használok (anyukámé), de egyszer sem mondta még, hogy ezzel baj lenne. Sőt, szerintem ő városon kívül nem is nagyon ment vele soha.

2020. jún. 2. 11:42
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsen túl sok autó ami egyszerre kicsi is meg nagy is, de a Mini az talán pont ilyen. Picike, városba jól lehet használni, viszont kényelmes, jól tartja magát az úton és ha kell, menni is tud.
2020. jún. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Mennyi a keret, azt nem írtad?! Erre én vennék egy S40-es, vagy 60-as Volvót szerintem.. az még mindig biztonságos és mindkét terepen jól érzi magát!
2020. jún. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 D. Brasco ***** válasza:
A Q5 az nem terepjáró,pont mint az osszes többi ilyen bohóc suv!Egyebkent azok pont sehova sem valók mert városba nagy,pályára meg szinten nem egy 20négyzetméter homlokfelületű túlfújt krumplit vennék.
2020. jún. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Q5-ös audi hova való? Ez egy nagyon jó kérdés. Sehol sem igazán praktikus. Terepre alkalmatlan, városba nyűg, mindenhol többet fogyaszt, mint kisebb méretű nem-SUV társai. Nem is kényelmesebb, mint egy sima prémiumautó, nem is biztonságosabb. Igazából minden észérv ellene szól.


Én ilyen feltételekkel talán az S40-es Volvót venném. Ültem benne párszor 200 km-nyi autópályát oda-vissza, nagyon kényelmes, nem hangos, és jók az értékelései biztonsági szempontból is.


[link]

2020. jún. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, V40-re gondoltam.
2020. jún. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Erre pont jó egy TDI Golf.


(Jöhet a lepontozás, de tényleg. Minek Q5 biciklit előzni? Az nem lenne nagy?)

2020. jún. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk biciklit előzni a 26 LE Trabanttal is lehet.

A nagy teljesítmény akkor jön jól, amikor egy 70-el cammogót kell előzni, aki előzés közben elkezd gyorsítani.

Autópályára szintén elég 100LE.

Q5 tényleg sehol nem praktikus.

Ha biztonságosat akarsz vegyél Volvot

2020. jún. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Felejtsd el az SUV-t első autónak, amilyen a Q5 is. Csak felvágni jó, objektíven nem éri meg. Nem praktikusabb egy egyterűnél vagy kombinál, nem gyorsabb bármi másnál, többet fogyaszt mindennél. Csak hát a presztízs, persze. Az most neked szerintem nem kell.


Sok mindent nem mondtál meg, ami lényeges lenne:

1) Mennyid van rá összesen, mindennel együtt? (Vételár, első szerviz, átiratás, biztosítás)

2) Mennyit mész városban? Napi 3-4 km, vagy napi 20-30km? Nagyon nem mindegy!


1) Tegyük fel, hogy van rá egy milliód. Javíts ki, ha más az összeg, de jobbat nem tudok.

2) Azért lényeges a városos kérdés, mert a sok autópálya miatt ajánlható lehetne egy dízel. Csakhogy a dízelmotor rémálma a rövid távokon való használat. Ha városban kis távokat mész, akkor nagyon nem fog neki örülni a motor, és bizony a turbódízel azért elég komoly szervizköltségeket tud generálni.


Ha legalább 10-15km-t mész egyszerre városban, akkor van esélye a dízelmotornak felmelegedni. Ebben az esetben TDI motoros (de nem a 2 literes PD TDI, attól tartsd távol magad) VW Golf, Skoda Octavia lehet egy normális első autó. Ennyiért kapsz patika állapotú 4-es Golfot 1.9 TDI motorral, azzal nagyon rosszul nem járnál. De ismétlem, csak akkor, ha városban nem a sarkig meg vissza közlekedsz.


Ha városban rövid távokon használod, akkor hidd el, hiába fogyaszt többet, a szervizköltségeknek köszönhetően jobban fogsz járni egy benzinessel.

Kerüld a kis turbós motorokat, azoknak sok a rákfenéje, valamilyen szívó benzinmotoros autót érdemes venni, 100hp+ teljesítménnyel.

2020. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!