Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes vásárolni...

Milyen autót érdemes vásárolni max 1 millio forintból?

Figyelt kérdés

Első autó napi használatra.

Benzines és nem túl sok fogyasztás.

Ezek közül melyiket éri meg:

Toyota corola 1.4 Sedan 2004es

Renault mégane Sedan 2007es

Renault Thalia Sedan 2010es

Esetleg ilyen árban jobb?



2020. jún. 4. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Én német párti vagyok, ezek közül Corolla.

De néznél Bora-t mondjuk 1.6 16v motorral

2020. jún. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Renault Thalia-t és a Mégane-t elfelejteném a helyedben: a Mégane egy problémahalmaz tud lenni, a Thalia pedig a fapad fapadja, gyakorlatilag egy Dacia, ami valamiért Renault emblémát kapott.


A Corolla nem rossz autó, rohadásra érdemes figyelni, ezen kívül megbízható konstrukció, de nem különösebben szerethető. Amolyan józan választás.


Németek, ahogy az előző írta, talán jobban szerethetőek és minőségibb, komolyabb hatást keltenek ennyiért, viszont szervizigényesebbek is.


Ennyiből már patika Volkswagen Golf IV / Bora kapható (1.4-es és 1.6-os benzineseket kerüld, az 1.9 TDI-ről már biztos hallottál - a világból is kimegy ha nem parkettázod hidegen).


Esetleg konszernen belül maradva Skoda Octavia is van, azonos motorokkal.


Az első generációs Skoda Fabia is jó autó, a VW Polo 9N rokona, de megbízhatóbb a Polonál. 1.2-es HTP motorral kerüld el, illetve az 1,4 literes MPI motor sem életbiztosítás, az még a Skoda 120-ban is használt régi Skoda blokk utolsó revíziója. A másik 1,4 literes, 75 lóerős 16v motor sem a legjobb, eszi az olajat, és sokat fogyaszt, cserébe gyenge. A nagyobbak rendben vannak. A Seat Ibiza is ezekkel rokon, az sem rossz autó.


Ha esetleg szeretnél egy kicsit csábosabb, szerethetőbb, de kevésbé praktikus autót, akkor a Hyundai Coupe szerintem egy jó ajánlat, ennyiből már pont tudsz egy nem patika, de műszakilag hibátlan példányt venni.

Nem nagyon van velük gond, ez is koreai technika, a japánokhoz hasonlóan igénytelen. Vezetési élményben nem kell tőle olyan sokat várni, mint egy MX-5-től vagy sok sportkocsitól ami hasonlóan néz ki, de elég alacsonyan ülsz, egészen jól kanyarodik, szóval nem sportautó, de sportos autó, és jól néz ki.


Tessék, ez pl. nem néz ki rosszul, ha le tudod alkudni pár tizessel, akkor átírással együtt megvagy egy millióból.

[link]

2020. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én esélyesen egy Skoda Fabiat vennék, bár típushoz úgy gondolom, hogy általában nem szerencsés kötni, mert állapot szempontjából lehet az, hogy egy teljesen más típus lesz a szép és megbízható darab, így pedig az kizáródik, mivel csak egy típusra van korlátozódva a keresés, úgy gondolom, hogy nyitott szemmel érdemes járni, természetesen van pár típus ami nem ajánlott, ezeket azért érdemes kizárni.(pl: peugeot 407, mielőtt jönne akárki, nekem is peugeotom van, ettől függetlenül látni kell azt, hogy ami sz*r az sz*r)


Szóval a Fabia, 400-600 körül lehet venni, erre még van külön pénz is, ha esetleg kellene költened rá, megbízhatónak megbízható általában, viszont komfort szempontjából nem a legjobb választás(ebből a szempontból tudom ajánlani a peugeotokat) fogyasztás szempontjából is remek.

2020. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Toyota corolla vagy reanult thalia.
2020. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
CSak németet ne vegyél.
2020. jún. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon megoszlanak a vélemények 😀
2020. jún. 4. 11:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, csak az a gond, hogy a neten mindenki autószerelő, meg villanyszerelő, meg filozófus, mindenki egy polihisztor. Viszont csak kevesen értenek hozzá valójában. Például aki letud egy ilyen választ azzal, hogy "csak németet ne", vagy "csak franciát ne", az egyértelműen laikus, csak nem gondolja annak magát.


A Corolla az jó abból, amit felsoroltál. Azok közül az a legjobb autó, efelől ne legyen kétséged.


(#2 vagyok)

2020. jún. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen a Corolla.
2020. jún. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Corolla a legjobb.
2020. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!