Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem szabad kereskedésből...

Miért nem szabad kereskedésből venni autót?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy nem szabad kereskedésből venni az autót. Miért nem?

És mi történik, ha a kiszemelt autó pont ott található?



2020. jún. 9. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem az, hogy nem szabad, csak sokkal körültekintőbbnek kell lenni. Amúgy ha jobban érdekel a téma keress rá a Totalcar AAA autós cikkeire, ott elég sok mindennel foglalkoznak, a jogi dolgokat is beleértbe, pl hogy miként próbálják hárítani a felelősséget stb.

Persze nem feltétlen minden autókereskedő ilyen csak benne van a pakliban.

2020. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 D. Brasco ***** válasza:
59%
Persze persze.....mindig ezt hallgathuk hogy a g#ci nepper így úgy......a magán személy is ugyan úgy átbaxhat és a nepper is lehet lelkiismeretes.......egy féle képpen tudod kivédeni hogy átvágjanak:ha nem értesz az autokhoz vagy az adott tipushoz,akkor vidd el atvizsgalasra.
2020. jún. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Ez nagy butaság. Vásárlás után, ha az első fél évben felmerül olyan probléma, amiről feltételezhető, hogy már vásárlás idejében fennállt, akkor a kereskedésnek kell fizetnie a javítást. Ez igaz akkor is, ha magánszemélytől vásárolsz, de kereskedés esetén fél évig nekik kell bizonyítani, hogy a hiba fennállt-e.

Magyarán: elég nagy biztonsággal vásárolhatsz kereskedőtől. Persze nem árt utánanézni előtte, hogy milyen cég az, mikor alapították, nincs-e csődeljárás alatt, milyen a hírneve (pl. AAA autóról csak rosszat hallottam).

2020. jún. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
"ha az első fél évben" ezt elírtam: "ha az első évben" így helyes.
2020. jún. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 D. Brasco ***** válasza:
79%

"Magyarán: elég nagy biztonsággal vásárolhatsz kereskedőtől. Persze nem árt utánanézni előtte,"


Neked sem ártana utana nezni mi is az a szavatosság és tarsai,mert netto baromsag amit irsz.......

2020. jún. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 veterán vas ***** válasza:
89%

Én a Skodámat vettem egy ismeretlen kereskedésből. Egyik délután megláttam, kértem egy próbakört. Beleszerettem, elviselhető volt az ár, mondtam, hogy másnap reggel 10-re hozom a lóvét. Megígérte, hogy addig vár. Időben ott voltam, papírok kikészítve, aláírás, pénz leszámolva, pacsi, kulcs a kézbe, beültem és kész.

Max. 1 órát töltöttem ott.

Nem mindenki rabló zsivány.

2020. jún. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha nincs rendszám a kocsin a hírdetésben, akkor hívd fel a kereskedést és kérd el. Ha nem adják ki, akkor felejtsd el és keress másik hírdetést, ahonnan meg tudod szerezni a rendszámot. Utána csináld ezt: [link]

Így tudod minimalizálni a kockázatot, hogy átverjenek.

2020. jún. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Hülyeség, sokszor jobb neppertől venni, mint mindenféle rendkivül fura emberrel alkudozni. Van aki azt se tudja mi az a vezérműszíj, de az autó az nagyon karban volt tartva...
2020. jún. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Neten meg kell nézni az értékeléseket. Sokszor egyszerűbb kereskedőtől venni, mert sok magánszemély 200-300 km-re van. Az meg időben és pénzben is sok leutazni plusz átnézetni. Kereskedés meg általában van közelebb.

Én úgy csináltam, hogy kereskedésbe vittem autószerelőt átnézni. 10-est kért. Azt mondta szép állapotú vegyük meg. Igazából ami baj volt vele, hogy 1 hónap után szétesett a kuplung. Cserélni kellett de az megvolt 140-ből munkadíjjal. Egyébként 4 éve hiba nélkül üzemel az autó. Szóval elégedett vagyok.

2020. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Körülbelül így gondoltam én is, örülök, hogy mások is megerősítették bennem. Persze az óvatosság sosem árt. :)
2020. jún. 10. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!