Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autósok minek dudálnak...

Az autósok minek dudálnak összevissza? Miért nem akkor használják a dudát, amikor kell?

Figyelt kérdés

Elsődleges funkciója a dudának, hogy ha balesetveszély állna fenn, rádudálnak a másikra, hogy menjen arrébb.

Namármost, én számtalanszor tapasztaltam, hogy csak úgy dudálnak a parkolóban, hogy észrevegye őket egy ismerősük és menjen oda. Azon túl, hogy ez zavaró, a fél lakótelep hallja, akik talán nem ezt akarnák hallani, megtévesztő is. Egyszer éppen mentem át az úton szabályosan, és valaki dudál. Mi ez? Mondom, csak nem rosszkor megyek át? És kiderült, csak épp így akarta jelezni egy közeli parkolóban az autós egy ismerősének, hogy ott van. De bicilizés közben is volt hasnló, és néztem, hogy most mit szabálytalankodtam, vagy mi van, hogy itt dudál valaki mellettem, hát megint az ismerősének dudált valaki.


A másik, hogy ha nincs balesetveszély, akkor felesleges a szabálytalankodóra dudálni, mert tudja, hogy nem lenne szabad pl. úgy átmenni az úton, és ez a pedagógiai, kioktatói célzat semmit nem fog senkin változtatni, ettől nem fog máskor máshogy közlekedni. Főleg olyanoktól, akik rendszeresen nem használnak indexet és mennek át piroson, én kiröhögném, ha rám dudálna, hogy mit akar ez. Igaz, rám nem kell dudálni, mert szabályosan közlekedek.

Minek kell összevissza nyomkodni azt a dudát? Azt nem játékszer, nem is a feszültség levezetésére való eszköz, hanem valami, ami életet menthet adott helyzetben. Nyilván ha zebrán rohan át valaki mondjuk piroson, és emiatt lassítani kell, jogos, még ha lassítással kikerülhető a balesetveszély, de itt is inkább a féket, mint a dudát kell nyomni, mert az a hülye gyalogos úgyse fog olyanoktól pedagógiai célzatú dudáláson elgondolkozni, akik amúgy se használják az indexet, amikor kell, és a piroson is simán átmennek.


Ennyivel a gyalogosoknak is lehetne adni dudát, és rádudálhatnának sok autósra, akik nem használnak indexet például, vagy valamiért balesetveszélyesen közlekednek.



2020. jún. 10. 15:46
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/104 anonim válasza:
95%
Na kérdező mi lett azóta söfőr lettél?
2021. ápr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/104 anonim ***** válasza:
93%
😂😅
2021. ápr. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/104 anonim ***** válasza:
87%
Igazad van kérdező! Pl Ha 30-as táblánál dudálnak rám, azt rühellem. Ha siet, akkor induljon el időben! Ő miatta nem fogok 80-al száguldani városon belül. Lehet, hogy neki van 50 ezer forintja, de nekem nem mindig.
2021. máj. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/104 anonim ***** válasza:
90%
97 óta vezetek és érdekes módon én nem tapasztaltam ezt.A kérdező egyértelműen csak trollkodni akart.
2021. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/104 anonim ***** válasza:
Csak félt mert történt valami és itt vezette le.
2021. jún. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/104 anonim ***** válasza:
93%

Jogos, hogy a jogszabály megmondja, hogy milyen esetben lehet a dudát használni, de a jogszabály azt is megmondja, hogy ne lopjanak, és mégis lopnak. Hát én inkább dudálok egyet a havernak, és nem lopok, szerintem egy hajszálnyival a jobb rosszat választottam nem? Azt azért még +-ba megjegyezném, hogyha balesetveszélyt észlelek, akkor folyamatosan dudálok, ha havernak szólok, akkor meg mint 2 gyors pislantás, és ezzel sokan így vannak. Nem fogsz a haverra 5 másodpercig folyamatosan dudálni, mint amikor veszélyt észlelsz. Amúgy meg mindenbe bele lehet kötni, meg lehetsz a jogszabály rabja, de a rendőr sem fog megbüntetni azért, mert "jogtalanul" rátoltál a haverodra 2 szempillantásnyi dudát.


Persze mindezek ellenére valóban vannak parasztok, de nem lennék az az ember, aki folyamatosan csak hőbörög mindenen, hogy ahjjjj már ezmegazmegamaz ahjjjj, ilyen meg olyan szemetek ezek, úristen, hurr durr, ez is van annyira idegesítő, mint a "k*csög béemvés".

2021. júl. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/104 anonim ***** válasza:
90%
Ja és még annyit hozzátennék, hogy a kérdésed, és a kommentjeid alapján nagyon befásultnak tűnsz, de ezzel nem vagy egyedül, nagyon sok olyan van, mint te, akinek az a normális, hogy mindenkit egy kalap alá tesz, mert hát ugye az autós k*cs*g, mert ez nem indexelt, az meg dudált, stb. Ezekszerint az az autós, aki 50 évet levezetett baleset nélkül, és betartja a szabályokat is egy rohadt szemétláda a véleményed szerint, mert autót vezet. Hát eléggé siralmas a hozzáállásod, de ezt úgysem fogod belátni, mert bevagy fásulva haver.
2021. júl. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/104 anonim ***** válasza:
90%
Óóóó, és a rohadt szemét gyalogosokkal mi van, akik a telefonjukat nyomogatják, és sétálnak ott át a piroson, ahova én érkezek 50-el? Na jó, én nem általánosítom a gyalogosokat, mivel én is sokszor vagyok gyalogos, meg van annyi sütnivalóm, hogy nem azt nézem, hogy ki vezet autót, ki hajót, ki repülőt, ki biciklit, ki gyalogos, kerekesszékes, és amelyik csoporttal volt több "konfliktusom", mind 1 kalap alá teszem, és megy a hurr durr. Ehhez nagyon hülyének kell lenni.
2021. júl. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/104 anonim ***** válasza:
Így van
2021. júl. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/104 anonim ***** válasza:
90%
Minek emeled ki ezt a hülye kérdést?
2021. júl. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!