Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autósok minek dudálnak...

Az autósok minek dudálnak összevissza? Miért nem akkor használják a dudát, amikor kell?

Figyelt kérdés

Elsődleges funkciója a dudának, hogy ha balesetveszély állna fenn, rádudálnak a másikra, hogy menjen arrébb.

Namármost, én számtalanszor tapasztaltam, hogy csak úgy dudálnak a parkolóban, hogy észrevegye őket egy ismerősük és menjen oda. Azon túl, hogy ez zavaró, a fél lakótelep hallja, akik talán nem ezt akarnák hallani, megtévesztő is. Egyszer éppen mentem át az úton szabályosan, és valaki dudál. Mi ez? Mondom, csak nem rosszkor megyek át? És kiderült, csak épp így akarta jelezni egy közeli parkolóban az autós egy ismerősének, hogy ott van. De bicilizés közben is volt hasnló, és néztem, hogy most mit szabálytalankodtam, vagy mi van, hogy itt dudál valaki mellettem, hát megint az ismerősének dudált valaki.


A másik, hogy ha nincs balesetveszély, akkor felesleges a szabálytalankodóra dudálni, mert tudja, hogy nem lenne szabad pl. úgy átmenni az úton, és ez a pedagógiai, kioktatói célzat semmit nem fog senkin változtatni, ettől nem fog máskor máshogy közlekedni. Főleg olyanoktól, akik rendszeresen nem használnak indexet és mennek át piroson, én kiröhögném, ha rám dudálna, hogy mit akar ez. Igaz, rám nem kell dudálni, mert szabályosan közlekedek.

Minek kell összevissza nyomkodni azt a dudát? Azt nem játékszer, nem is a feszültség levezetésére való eszköz, hanem valami, ami életet menthet adott helyzetben. Nyilván ha zebrán rohan át valaki mondjuk piroson, és emiatt lassítani kell, jogos, még ha lassítással kikerülhető a balesetveszély, de itt is inkább a féket, mint a dudát kell nyomni, mert az a hülye gyalogos úgyse fog olyanoktól pedagógiai célzatú dudáláson elgondolkozni, akik amúgy se használják az indexet, amikor kell, és a piroson is simán átmennek.


Ennyivel a gyalogosoknak is lehetne adni dudát, és rádudálhatnának sok autósra, akik nem használnak indexet például, vagy valamiért balesetveszélyesen közlekednek.



2020. jún. 10. 15:46
 61/104 anonim ***** válasza:
0%

Meg jo hogy evek óta van, de ismét nagyon okos gyk-s egyedek megmondják hogy nincs:D

Felőlem aztán azt csinaltok amit akartok én továbbra is dudalok meg villantok akire kell és ha jól esik, ennyi. De te biztos az a kis felenk vagy akire ha ravillantok elsőbbség lemondás céljából akkor csak pislog hogy most mi a franc van, elég nagy probléma hogy sokan össze tojjak magukat, mert valaki villant. Hogy mondjak is egy példát én sokat pályázok, nemegyszer előfordul hogy megyek egy jo tempóval a belsoben, látom hogy ott szuttyog valaki 94-el a kamion mögött 200m-re és ra gyorsítok mert általában mire odaernek, 100m-nel kijön elem és 2percig előz és csodálkozik mikor már izombol dudál meg villog az ember az ilyen gyoker arcúra, és most beszélhetek sokak nevében, és ebből annyit lat egy 3. laikus autós pl TE hogy én most f@szoskodok! De azt már nehéz átgondolni hogy ez miért van, de nem haragszok hiszen az evolúció során nem mindenki jutott annyira előre, hogy ebben mást is lásson, csak megy az utálkozás, egy ilyen troll kérdező hulye kérdése alatt azon amiben rohadtul semmi igazad nincsen és ilyenek akarjak megmondani hogyan kell helyesen vezetni? Jó lenne kicsit haladni és rájönni hogy mit miért csinál az ember

2021. márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/104 anonim ***** válasza:
72%
Majd valaki utánad megy és pofán ver, aztán akkor villogtathatsz.
2021. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/104 anonim ***** válasza:
25%
Na megjött a BMW király megmondani a tutit, amíg a szerelőnél van az autó...
2021. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/104 anonim ***** válasza:
53%
Na ez az látom ittvannak akik 5km-rel előbb kezdenek előzni, és ezért nekem fel órát kell várni. Annyival kiegeszitenem a 63-ast, hogy nem kell ehhez BMW, se gyors hajtás. Nincs BMW-m és nem arról beszelek hogy 160-180-nal kiugranak elem, de egyébként ezt is nagy örömmel csinalja mindenki és csodálkoznak, román sprinteresek is pont ilyen barmok. Egy szo mint száz nem kell BMW hozzá, sem 200-as tempó, hogy rá villogjak, de azért jó lenne felmérni a helyzetet és ha már pályára megyünk és elozunk akkor takarodjon, mivel sehol nem írja a KRESZ hogy totymorogni kell, főleg azért mert feltart mindenkit és akadályozza a forgalmat és ezek után jönnek a gyorshajtasok mindenhol, mert a sok ilyen mindenkit felcsesz és nem lehet haladni. Csak Magyarországon aki menni akar az már b*zi BMW-s vagy Audis vagy Mercis. KRESZ tudtomban azt is kimondja, hogy “vedd fel a forgalom ritmusát”. Ezzel szerintem elmondtam megintcsak mindent.
2021. márc. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/104 anonim ***** válasza:
42%
Amikor egy ilyen agresszív kretént látok, direkt 2 órán keresztül előzök, hogy kicsit hozzájáruljak ahhoz, hogy rosszabb napja legyen. :)
2021. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/104 anonim ***** válasza:
82%

Na gratulalok játszd ezt el mindenkivel aztán ne csodálkozz, ha még nálam is “agresszívabb kretent” találsz magad mögött. Mert ezt is kimondja a KRESZ hogy “idegesitsd meg jobban aki haladni akar, növeld a baleset veszélyét”

Határtalanul okos vagy:)

2021. márc. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/104 anonim ***** válasza:
62%
KRESZ sok mindent kimond, amit a hozzád hasonlók lesz@rnak, tehát egy kis türelemre tanítás nem árt meg. :)
2021. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/104 anonim ***** válasza:
31%

Hála istennek nem én vagyok az egyetlen, elég ha kisorolok beengedek 6 BMW-s “kretent” aztán takarítják előttem az utat, az olyanoktól mint te és eddig tartottál:D

Mivel minden egyes percben jön egy ilyen, majd amikor feljelentenek vagy letolnak, kiváncsi leszek mit szólsz

2021. márc. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/104 anonim ***** válasza:
62%
Hogyan takarítják? :D Várnak szépen ők is.
2021. márc. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/104 anonim ***** válasza:
82%
Most írtam le, letolnak rad satuznak, van aki képes rá. Akkor legyen pofád hülyegyerek
2021. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!