Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autósok minek dudálnak...

Az autósok minek dudálnak összevissza? Miért nem akkor használják a dudát, amikor kell?

Figyelt kérdés

Elsődleges funkciója a dudának, hogy ha balesetveszély állna fenn, rádudálnak a másikra, hogy menjen arrébb.

Namármost, én számtalanszor tapasztaltam, hogy csak úgy dudálnak a parkolóban, hogy észrevegye őket egy ismerősük és menjen oda. Azon túl, hogy ez zavaró, a fél lakótelep hallja, akik talán nem ezt akarnák hallani, megtévesztő is. Egyszer éppen mentem át az úton szabályosan, és valaki dudál. Mi ez? Mondom, csak nem rosszkor megyek át? És kiderült, csak épp így akarta jelezni egy közeli parkolóban az autós egy ismerősének, hogy ott van. De bicilizés közben is volt hasnló, és néztem, hogy most mit szabálytalankodtam, vagy mi van, hogy itt dudál valaki mellettem, hát megint az ismerősének dudált valaki.


A másik, hogy ha nincs balesetveszély, akkor felesleges a szabálytalankodóra dudálni, mert tudja, hogy nem lenne szabad pl. úgy átmenni az úton, és ez a pedagógiai, kioktatói célzat semmit nem fog senkin változtatni, ettől nem fog máskor máshogy közlekedni. Főleg olyanoktól, akik rendszeresen nem használnak indexet és mennek át piroson, én kiröhögném, ha rám dudálna, hogy mit akar ez. Igaz, rám nem kell dudálni, mert szabályosan közlekedek.

Minek kell összevissza nyomkodni azt a dudát? Azt nem játékszer, nem is a feszültség levezetésére való eszköz, hanem valami, ami életet menthet adott helyzetben. Nyilván ha zebrán rohan át valaki mondjuk piroson, és emiatt lassítani kell, jogos, még ha lassítással kikerülhető a balesetveszély, de itt is inkább a féket, mint a dudát kell nyomni, mert az a hülye gyalogos úgyse fog olyanoktól pedagógiai célzatú dudáláson elgondolkozni, akik amúgy se használják az indexet, amikor kell, és a piroson is simán átmennek.


Ennyivel a gyalogosoknak is lehetne adni dudát, és rádudálhatnának sok autósra, akik nem használnak indexet például, vagy valamiért balesetveszélyesen közlekednek.



2020. jún. 10. 15:46
 71/104 anonim ***** válasza:
90%
65,66...Ti nagyon nem kelletek az utakra... ☹️
2021. márc. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/104 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes mód én még nem okoztam galibát, érdekes módon annak ellenére hogy “kreten” vagyok.

Merő véletlen? Vagy tudok is vezetni? Mindenkinek van épp elég dolga, és nincs szükség arra, hogy valaki órákig előzzön minden egyes alkalommal, amikor haladna a nep, de egyeseket ez nem érdekli mert kimaradtak a fejlodesbol és 20 évvel ezelőtt járnak... meg kene tanulni átszellemülni, más világ van

2021. márc. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/104 anonim ***** válasza:
62%
Miben van más világ mint 20 évvel ezelőtt?
2021. márc. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/104 anonim ***** válasza:
82%
Abban hogy “kicsit” felgyorsult a világ, mindenki gyorsabban megy, gyorsabbak az autók és mindenki haladni akar, mivel amúgy is vannak dugók, előre nem látható akadályok akar mindennaposak mint nemrégiben míg 2-2 sav volt az M0-an is állandóan mikor arra jártam dugó az egyik oldalon..csak egy vak, meg az nem látja hogy más a közlekedés aki nem AKARJA
2021. márc. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/104 anonim ***** válasza:
62%

Több a gyorsabb autó, de azért rengeteg 20, vagy annál idősebb autó van az utakon. 2000-ben adtak el ugye sok swiftet, astrát pl, és azok még ott vannak az utakon. Mondjuk biztos több az autó mint régebben, de nem akar mindenki gyorsan menni. Aki dolgozni jár, mindennap az úton van, az lehet h haladni akar, de a nyugdíjas piacra járók, fiss jogsisok, iskolába járós stb. nem akarnak haladni.

Nekem 5 éve van jogosítványom, és még soha sem kellett időre mennem valahova. Amikor iskolába jártam, akkor ugye tök mindegy volt ha késünk kicsit, most meg otthonról dolgozok. Tehát nincs mindenki begyorsulva. Nem mindenkit zavar, ha egy biciklis mögött kell menni 10- el percekig. Városban meg ugye lehetetlen haladni, mert folyton jönnek a gyalogosok.

Hiába lehetne 70-el menni itt-ott, mert úgyis le kell fékezni a zebránál, ha odaállnak, és ugyanott vagy mint ha 40-50 el mennél, csak akkor kisebbet kell fékezni.

Meg ugye ott vannak a biciklisek. Engem nem zavarnak hogy vannak, de én mondjuk soha nem merészkedtem le biciklivel az úttestre, mert sztem nem arra való. Legyen bicikliút, meg autóút külön. Vagy akkor a járdán megyek. Én nem tudom mit érez az aki autóúton biciklizik, de hát elég bátor, vagy nem tudom. Én eléggé szoktam figyelni, de már velem is előfordult, hogy később vettem észre egy biciklist mint kellett volna. Persze nem volt semmi, csak a meglepődés, hogy ez meg hogy a fba került ide.

2021. márc. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/104 anonim ***** válasza:
100%
nekem is swift van 1996 ból
2021. márc. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/104 anonim ***** válasza:
62%

74

Ha 150-nel mész végig, ahol csak lehet az autópályán a határtól Budapestig, mennyit nyersz?! És milyen áron?!

Számtan 2. osztály, fizika 7. osztály kábé... Szóval a válasz: semmit és életveszélyesen. Éppen azért kellene visszavenni, amikor csak lehet, mert felgyorsult a világ. És, amikor közlekedsz, akkor pont lehet. Az M0-t soha nem használom éppen a kiszámíthatóságot szem előtt tartva. Átvágok BP-en és tudom az mennyi idő. Időben kell elindulni - sokat ismételt, de ettől még nem kevésbé igaz állítás.

2021. márc. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/104 anonim ***** válasza:
62%
A "felgyorsult világ" nem indok a szabályok áthágására, hanem éppen, hogy a szabályok betartására kellene, hogy sarkalljon!
2021. márc. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/104 anonim ***** válasza:
90%
Attól hogy te nem azon mesz at az nem azt jelenti hogy más ráér szarakodni alternatív utakon. Ja indulj el időben, ezt pont akarmi is athúzhatja! Nem értem honnan jön ez hogy nem indulnék időben? Szerinted nem tudom meddig tart egy út hogy elegendő idővel induljak előtte? De! De attól függetlenül, dumalhatsz akármit, az, hogy ilyen okor módon eloztok meg totymorogtok pont azt bizonyítja hogy mennyire nem vagytok tisztában mások idejével dolgaival
2021. márc. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/104 anonim ***** válasza:
52%

Újra kérdezem: mennyit nyersz 100 kilométeren azzal, ha nem 120-szal "szarakodsz", hanem 150-nel tolod neki? MAX.10 percet... Tehát semmit. De legalább ön- és közveszélyes voltál végig...

(Személy szerint mindig előzékeny és alkalmazkodó vagyok az olyan "ökrökkel", mint te, ami rólatok viszont nem mondható el. Csak jogotok van, kötelességetek nincs, csak felétek mindenki másnak. A tolerancia nálatok elvárás, de ti nem gyakoroljátok. Pontosan ezt fogalmaztad meg. A közlekedésben tahó vagy.)

2021. márc. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!