Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sima B kategóriás jogsival...

Sima B kategóriás jogsival miért lehet autómata váltós autót vezetni, ha autómatás jogsival nem lehet manuálisat?

Figyelt kérdés
Én csak autómatát vezethetek, mert olyanra szól a jogsim, és igazságtalannak tartom, hogy aki manuálissal tanult, az automatikusan jogosúlt az autómatára is.

2020. jún. 10. 20:33
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
92%
Szia, szerintem ez azért lehet, mert a manuális váltóval egy fokkal bonyolultabb a közlekedés. A lábadat és a kezedet is összhangban kell mozgatni, míg az automata váltónál csak a kezedet használod.
2020. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Kuplungkezelés elsajátítása neked kimaradt. Így bénáznál a forgalomban, sőt akár veszélyes helyzetet is teremthetsz.

Ha időközben megtanultad kezelni, biztosan lehet valamilyen különbözeti vizsgát tenni.

2020. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 crudy ***** válasza:
100%

Erroo biztos kaptal tajekoztatast a kepzes soran, miert automatata vizsgaztal ha ez felhaborit?


Egyebkent teljesen jogos, a legnagyobb nehezseg minden tanulonal a kuplung hasznalata. Ha minden igaz te olyat meg nem is lattal, gyakorlatilag nem is tudnad elvezetni, akkor mi ebben a felhaborito?

2020. jún. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert aki manuális váltón tanult, annak az automata sokkal könnyebb, kb. olyan mint egy vidámparki dodzsem. Viszont aki tud dodzsemezni, az azt sem tudja hogy kell elindulni egy manuális váltós autóval, pláne nem biztonságosan közlekedni a forgalommal.
2020. jún. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nagyon jól tudok manuálisat is vezetni, csak forgalmi vizsgán nagyon izgultam, és nem sikerült. Amúgy a igazoltatáskor szokták ezt nézni a rendőrök? Mi történne, elkapnának manuális autóval?
2020. jún. 10. 21:04
 6/23 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező?

Jól értem hogy manuálison is tanultál meg automatán is egyszerre majd forgalmi vizsga nem sikerült és azt mondták hogy jól van akkor jó lesz de csak automata váltós autóra?

Ez melyik filmben történt?

2020. jún. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Négy alkalommal sikertelen volt a vizsga, aztán mentem egy másik oktatóhoz, aki autómatával tanított.
2020. jún. 10. 21:17
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

"Én csak autómatát vezethetek, mert olyanra szól a jogsim, és igazságtalannak tartom, hogy aki manuálissal tanult, az automatikusan jogosúlt az autómatára is."


Ha valóban van jogsid, akkor gondolkodhatnál egy kicsit. Automata váltósat miért ne vezethetne az aki manuálison tanult? Automatánál berakod D-be és mehetsz. Semmivel nem kell foglalkozni. Nem kuplungolsz, nem váltasz. Ellenben aki automatán tanult, ő nem tanult meg kuplungolni, nem tanulta meg mikor hogy kell váltani. Gyakorlatilag aki manuálissal tud közlekedni, automatával is tud. Ellenben aki csak automatával tud, manuálissal nem biztos.


"Nagyon jól tudok manuálisat is vezetni, csak forgalmi vizsgán nagyon izgultam, és nem sikerült."


Ezt most nem igazán értem. Megbuktál manuális váltós autóval a vizsgán és utána automatával vizsgáztál újra? Itt valami nem kerek. Ha manuális váltós autón tanulsz és megbuksz, akkor a pótvizsga is ugyan azon az autón van. Max veszel még plusz órákat. De ha te a pótvizsgát automata váltós autón csináltad, akkor ne csodálkozz, hogy csak automata váltósra szól a jogsid. Hisz "papírod" (jogsi) csak arra van. Arról adtál vizsgabiztos előtt számot, hogy tudod vezetni, manuális váltósról nem.

2020. jún. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Mi történne, elkapnának manuális autóval?"

Bevonnák a jogsidat + bírság.


"Négy alkalommal sikertelen volt a vizsga"

Ez a hét poénja! :-D

Négyszer megbuktál manuális váltóval, de felháborít hogy miért nem vezethetsz olyan kocsit.

2020. jún. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
19%
Ócska kamu kérdés.
2020. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!