Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az automata váltós kocsikban...

Az automata váltós kocsikban van lehetőség manuális váltós "beállításra"?

Figyelt kérdés

Kicsit pontosítom a fent feltett kérdésemet.


A napokban elkezdtem nézegetni (egyenlőre csak kíváncsiságból) a "komolyabb" (ha lehet így kifejezni magamat egy mondhatni alap Mercinél😅) autókat. És RENGETEG az automata váltós autó, sima manuálisat sokkal kevesebbet találtam (5 000-6 000€-s tartomanyban). Nézegettem egy-két modelről (pontosan arról a típusról és évjáratról ami az adott hírdetésben volt) és az automata váltós autóknál említettek olyat, hogy "manuális mód". Volt olyan model ahol a kvázi "váltókaron" lehetet jobbra illetve balra pöccintéssel váltani vagy volt olyan amelynél a kormányon pillangós váltós módszerrel.


Most akkor vannak olyan automata váltós autók ahol van manuális mód? Akár ahol van kuplunk pedál akár olyan ahol maga az autó elektronika kuplongol és ha váltani akarok akkor csak pöccintek egyet a "váltókaron" vagy "pillangó karon".


Tudom elég idétlen lehet a kérdés de kérlek ezt nézzétek el nekem, és kérlek értelmes választ adjatok a kérdésemre


Nagyon szépen köszönöm előre is.



2020. jún. 16. 21:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
Nincs, de egyszer vezetsz automatát, és nem is akarsz te semmi kuplungot utána.
2020. jún. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 crudy ***** válasza:
Gyakorlatilag leirtad a valaszt. Ha kezzel valtasz akkor az elektronika mindent elintez, ha o is ugy gondolja. Ez azt jelenti, hogy nem tudsz felvaltani kettot vagy vissza kettot. Meghuzod a fulet vagy a valtokart jobbra/balra tolod es ha minden adott a valtashoz akkor valt.
2020. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
A kamionokban lehet kézzel váltani, de kuplung nincs benne.
2020. jún. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Van sok olyan automataváltó, aminek tudsz magad parancsot adni a váltásra (és majd eldönti, hogy akar-e váltani vagy sem). Én mostanában sokat vezettem egy automata, harmadik generációs A4-es Audi-t. Ennél nincsenek pillangófülek a kormány mögött, szokásos váltókarja van, Park, Reverse, Neutral, Drive, Sport és Manual üzemmódokkal. Ez utóbbi ebben az autóban úgy működik, hogy a váltókart jobbra ki kell húzni oldalra, és akkor mint egy szekvenciális váltós autónál, fel-le tologatva lehet sebességet váltani (már ha az autó is úgy gondolja).

(Fél évet használtam ezt az autót, előtte nem volt tapasztalatom automataváltós autóval. Ez alapján én bátran ki merem jelenteni, hogy sose lesz automata kocsim. A mai autók már amúgy is túl sterilek szerintem, nem sok olyan részük van ami jó vezetési élmény kölcsönözne nekik, de az automataváltó még azt az utolsó csepp élményt is kiöli az autóból, főleg ha olyan a váltó mint az A4-ben is volt, hogy fokozatmentes (kivéve sport módban, de arra azt mondta a tulaj hogy ne használjam, mert valami baja van), és menet közben végig csak a konstans fordulatszámú búgást lehet hallani.)

2020. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#4


Ha jól értek akkor nekedis valami ilyesmivel volt dolgod, igaz?


(3:40-nél van a fontos rész)


[link]

2020. jún. 16. 22:56
 6/20 anonim ***** válasza:

Igen, ilyesmi az is.

[link]

2020. jún. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Akkor ezeknél ugyan úgy van mód "kézzel váltani" csak nem kell kinyomni a kuplungot, mert azt már végzi az elektronika.


És miután én váltottam az autó elektronika eldönti hogy tényleg vált, vagy pedig még vár vele egy kicsit.


Mint pl. itt is említi, hogy neki a gyári beállítás pl nem volt jó neki (mondjuk egy ilyen gyorsulgatósnál meg is értem😅)


[link]


23:17-25:00 30:15-32:45 van a lényeges tartalom

2020. jún. 16. 23:29
 8/20 anonim ***** válasza:
Kuplungot tényleg nem kell kinyomni, de főleg azért, mert nincs is :) Nincs olyan automataváltós autó, amiben fizikailag lenne kuplungpedál (legalábbis én nem tudok ilyenről).
2020. jún. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez igaz😅, ebben igazad van.


De én ezek szerint akkor lehet automata váltós autóval kézzel váltani. Mert most megibt elkezdtem nézegetni a YouTubeon és ennél is ez van...(2:30-tól)


[link]

2020. jún. 16. 23:46
 10/20 anonim ***** válasza:
Az én autómban is automata váltó van (S-Tronic), a kormányon vannak váltókarok manuális üzemmódhoz mint a forma 1-ben, nagy terhelésnél hangosan durrog is, szerintem marha jó :)
2020. jún. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!