Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez hiba vagy ez ilyen? (kormán...

Ez hiba vagy ez ilyen? (kormánymű?)

Figyelt kérdés
Napokban voltam kipróbálni egy ufó Civicet, (elektronikus szervós) és elengedett kormánynál vagy jobbra vagy balra húzott. Az eladó szerint ez ilyen, csak az út-lejtősséget ez a tipus jobban megérzi állítása szerint. Kopogást nem hallottam. Ez tényleg ilyen vagy valami hibára utal?

2020. jún. 19. 14:41
 1/4 Wadmalac ***** válasza:

Gázadás közben vagy anélkül? Vagy így is, úgy is?


Tényleg elég könnyű ezekben a szervó, de az a kormánymozdulatra reagál és segít be, nem arra, hogy mit akar csinálni a kerék.


Hacsak nem volt nagyon bogárhátú az úttest, szerintem itt kerék-utánfutás beállítás gond van.

Ha az út keresztben nem sík, arra minden kocsi mászik.

Hát még oldalszélre.

2020. jún. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez nem jó, az egyenes futásnak meg kell lenni.

Nem szabad semmerre se húzni.

2020. jún. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden egyes út dől valamerre, ezzel oldják meg a vízelvezetést. Tehát picit kell húzzon jobbra/balra a kocsi. Ha nem erről van szó, akkor még két gyakori eset van: 1. amikor nagy gázt adsz és az elhúzza, 2. amikor fékezel és az húzza el (ez hiba mellesleg). Ha simán egyenes futásnál is csinálja, akkor nem lesz ez jó.

De tudod mit? Menjél és nézzél meg még egy ilyen kocsit.

2020. jún. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
Esetlegesen érdemes ránézni, nem látszik-e erős aszimmetrikus kopás az első gumikon. Az jele lehet a rossz futómű-beállításnak, vagy egy eltitkolt frontális koccanásnak, ami ezt a ferde futóművet okozta.
2020. jún. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!