Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Másnál is voltak ilyen tünetek...

Másnál is voltak ilyen tünetek az E10 benzin miatt?

Figyelt kérdés

Vettem egy Skoda Felicia LX 1.3 50kw-os autót, de még nem tudtam, hogy nem kompatibilis az E10 üzemanyaggal. Egy darabig mentem is vele gond nélkül, de az esős idő után, gondolom meg szívta magát vízzel az E10 ezért jött ki most ez a tünet. Tankolás után egyből (ki se fordultam a kútról) rángatott, ki hagyott egy henger, benzin szag. Kicseréltem a gyertyákat, meg a levegőszűrőt és jobb lett, de hangosabb lett az alapjárat. A kipufogó gáz vizes-égett fa ami füstöl, olyan szagú lett. Menet közben úgy 100 km-ént irtelen kihagy eg henger és vissza, meg hasonlók. Most raktam bele E5 premiumot (aminek teljesen más szaga is van betöltéskor) és jobb lett egyből és halkabb lett az alapjárat.

Fél éve van jelen ez az üzem anyag Magyarországon.


Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Volt még benne E10 mikor töltöttem be az E5-t, mikorra mosódik ki belőle az E10 teljesen?


Köszönöm a válaszokat.



2020. jún. 20. 16:43
A kérdező szavazást indított:
Igen voltak tünetek.
Nem okozott semmit.
Az autó használhatatlan lett.
23 szavazat
1 2
 1/15 veterán vas ***** válasza:
79%
Sok őrült pletyka kering, de az, hogy az E10-es benzin "megszívja magát vízzel" az azért elég meredek. :D
2020. jún. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Elég sok helyen olvastam ezt a vizes dolgot.
2020. jún. 20. 19:08
 3/15 veterán vas ***** válasza:
75%

Ahogy gondolom az állandóan visszatérő UFO-ról is sokat olvastál, aztán a többször be(nem)következett világvégéről, nem is beszélve a csudakencéről, amelyik már egyetlen kezeléssel eltünteti a körömgombát.

Hát igen, "azt írta az újság". :D

2020. jún. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
És honnan szívja meg magát vízzel te agyonsikolázott a zárt benzintankban?
2020. jún. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%
Kezdődik. Pedig azt hittem, az agyatlanok etízhisztije már lecsengett. Nos, E85-el jártam éveken át, kb. 60.000 km-t. Mivel a motor nem internetezik, nem olvas fórumban hülyeségeket, nem tudta hogy tönkre kell mennie, így megúszhattam hiba nélkül.
2020. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Hát egy Skoda Felicia az annyira minőségi autó, hogy annak semmi más baja nem lehet, csak a benzin lehet a ludas.
2020. jún. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
En erre egy gyujtokabel gyujtotrafo gyertya combo-t elobb megneznek mint, hogy a benzint hibaztassam.
2020. jún. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Kicseréltem a sortrafót az okozta a hibát.
2020. júl. 12. 14:18
 9/15 Serin válasza:

Nem teljesen vág ide, de szerintem azért van negatív hatása az E10-nek. Opel Astra G 1.4-el járok, egyszerűbb motor, nem kéne érzékenynek lennie. Shell prémium V-Power 95-öt tankolok bele régóta, mert már vásárlás után végigpróbáltam az üzemanyagokat és ezzel jobban megy, kevesebbet eszik és szebb a hangja a motornak. Az utóbbi hónapokban felfigyeltem rá, hogy nem megy annyira jól az autó és furcsa benzin szag van mindig, mint az öregebb autóknál. És mivel februárban volt komolyabb szerelés és vizsga, nem tudtam, mi lehet a gond. Aztán rájöttem és nekem logikusnak tűnik a gondok forrása: a Shell E10-re váltott a V-Power prémium üzemanyagnál is. És azóta változott az autó viselkedése, mióta bejött az E10, csak nem vettem észre, hogy a prémium üzemanyag is E10 lett.


Mindazonáltal nekem ilyen rángatás és dadogás régebbi autónál is előfordult, méghozzá Lukoil-nál tankolva, olyan is volt, hogy nem tudtam 90-nél gyorsabban menni egy tankolás után. Akkoriban más is megerősített hasonló tapasztalattal. Azóta nem tankolok Lukoil-nál.

Szóval a kérdező autója lehet csak simán nagyon rossz minőségű benzint kapott.

2020. júl. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálam előfordult ilyen az E10 - el, bár az autóm kompatibilis vele de mégis. A hibát a gyújtógyertya elektród oxidációja okozta és többnyire akkor ha sokat állt az autó. Szóval kicseréltem NGK-ra és azóta semmi gond ezzel a benzinnel. Az autószerelő külön felhívta a figyelmemem hogy motorolajból ezen túl legalább API SM/SN-t válasszak mert ez óv az ethanol korroziója és a hidrotőkék olajsár lerakódása ellen ami az E10 esetén rosszabb hatással van rá.
2020. okt. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!