Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha az autó eladásakor tájékoza...

Ha az autó eladásakor tájékozattam a vevőt az autó hibáiról és ezt a szerződésbe is beleírtuk akkor nem vagyok köteles utólag visszavenni az autót ha a vevő azt kéri ?

Figyelt kérdés

2020. jún. 20. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem vagy köteles visszavenni semmi okból. Ha valami hibáról nem tájékoztattad volna, akkor saját érdekedben érdemes lett volna visszavenni, hogy ne pereljen be, mert csalásnak számít az eltitkolt hiba. Mivel benne volt a szerződésben minden, így nem vagy köteles visszavenni.
2020. jún. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért vennéd vissza?

Nem tetszik a színe?

2020. jún. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az autóból csöpögött a hűtővíz ( számomra is ismeretlen helyrő) de ezt eladáskor is elmondtam és a szerződésbe is beleírtuk. A vevő szerint a motorhibás az autó és emiatt van a hiba... Egy 21 éves autóról van szó alacsony vételárral.
2020. jún. 20. 18:55
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagy köteles visszavenni, mert benne van a szerződésben.
2020. jún. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Két mondat ilyenkor az adásvételibe: "Az autót megtekintett, kipróbált állapotban átvettem.A vevő által közölt hibákat tudmásul vettem."
2020. jún. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

Dehogy kell vissza venni.

AZ 5. amit írt nem úgy, hanem :

AZ eladó által közölt hibákat tudomásul vettem .

2020. jún. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!