Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópálya használatra tanács ?

Autópálya használatra tanács ?

Figyelt kérdés
Kezdő vezető vagyok . Sajnos még nem voltam autópályán . 80 km -ert kellene meg tennem .( Pest megye - Fehérvár ) neki merjek egyedül indulni ?

2020. jún. 22. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Tudsz vezetni?


Ha igen, akkor menni fog. :)


Nincs benne semmi félelmetes. Egyenesen kell menni, és figyelni az utat. Ha bizonytalan vagy, akkor ne menj túl gyorsan, de azért 100-nál mindenképp haladj gyorsabban, különben a kamionosok is rád fognak mászni. Hacsak nem egy Trabival vagy egy Ladával vagy, akkor semmi ijesztő nincs benne.

2020. jún. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Nyolcvan kilomét?

Nyolcvan kilométerert?


Jogsid van? Vezettél már autót? Na akkor arra figyelsz, hogy ha elindulsz, akkor ne állj meg. Ja és ne fordulj vissza. Haladj, ha kanyarodik az út akkor kanyarodj te is mert különben fájni fog.

Igen, ennyire bonyolult, mint a kilométert leírni helyesen.

Amúgy mitől félsz? Megérzi az aszfalt hogy még nem jártál arra és megnyílik alattad?

2020. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%

Használd a tükröt, mikor előzöl!


Ha megtörtént az előzés, tarts jobbra! Nyilván ezt ésszel, tehát, ha sort előzöl, nem kell 2 másodpercre visszasorolnod.


150-re nyugodtan teheted a tempomatot (megengedett+ 15 km/h+ 3%+ az órád felfelé "csalása" a limit).


Jobbról nem előzhetsz, de elhaladhatsz a belső sávban haladók mellett (pl.:torlódás).

2020. jún. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Azért tudtok ám hülyeségeket írni.

Egy kezdőnek aki elég bizonytalan, de nyomja neki 150-nel !!!

Egy kezdő, kevés gyakorlattal ne előzgessen, menjen szépen a jobb oldalt és kész.

2020. jún. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm ne buzdítsunk egy kezdőt egyből arra, hogy hagyja figyelmen kívül a sebességkorlátot :D Tök jó volna, ha pont a másik irányba menne a közlekedési kultúra.


Gyakran nézz tükörbe, hogy mindig tisztában legyél vele, ki hol van, mennyi köztetek a sebességkülönbség (ez amúgy is ajánlott, nem csak autópályán). Ha valakit utolérsz, akkor úgy húzódj a belső sávba, hogy lehetőleg ne akadályozz vele senkit, előzés után sorolj vissza a külsőbe, ahol tudsz. Nem kell két kamion közé bepréselned magad, akkor sem, ha valaki nagyon jön mögötted. Ha nem sikerült jó ütemben belsőbe húzódni és megérkezik valaki mögéd, nincs semmi gond, fejezd be nyugodtan a manővert, majd ahol tudsz, húzódj vissza jobbra, de itt sem kell féktávon belül, mert azzal csak magadat veszélyezteted. Kezdőként nem mindig könnyű felmérni tükörből a távolságot, sebességkülönbséget, de ez gyakorlással hamar menni fog.

2020. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is féltem eleinte az autópályától. Nem teljesen alaptalanul.

Alapvetően nagyon könnyű ott közlekedni, de van pár sajátossága.


Az első dolog, hogy a feljtáskor, a gyorsító sávban ne kíméld az autód. Érjed el minél előbb a szükséges 80-130 közötti tempót. Közben jól figyeld a tükröt, mert motorosok is jöhetnek, akiket nehéz észrevenni.

Amikor már fent vagy, maradj a külső sávban. Haladjál a kamionok mögött. Szokjad a helyzetet. Érezni fogod, hogy ez nem egy nagy dolog, így elezdhetsz gyorsabban menni és a belső sávot is használni.

Három alapvető dolog van:

1. a követési távolságot tartsd be. Pályán ez meglepően nagy.

2. a jobbra-tartási kötelezettséget tartsd be

3. ha belsőben vagy, tartsad szemmel a tükröt, ha látod, hogy valaki közeledik, menj ki a külsőbe, ne tartsad fel

2020. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, autópályán szerintem sokkal biztonságosabb és kényelmesebb vezetni mint sima közúton. Először én is féltem egy kicsit, de utána 5 perc alatt belejöttem a dologba és onnantól ha tehetem, mindig csak autópályán megyek már közepesebb távra is. Szerintem te is azonnal rá fogsz jönni hogy tök jó autópályán menni.


BŐVEN megéri a matrica az árát.


2 dologra érdemes odafigyelni:


- sávváltást kényelmes tempóban csináld, a szokásosnál is körültekintőbben

- ha nem szükséges, akkor ne használd a belső sávo(ka)t

2020. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Pályán a legegyszerűbb menni, tartasz egy 120-130 tempót, aki akar megelőz aki nem az megy mögötted.
2020. jún. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Tudd, hogy hol kell lehajtani az autópályáról. Esetleg egy kevésbé forgalmas napon járd le az utat.

Sávváltásnál legyél nagyon körültekintő. Nem elég a tükör. Az ilyenek szoktak nekimenni oldalról a másiknak, mert nem hiszik el, hogy van holt tér :)

És folyamatosan nézd a tükröket, akkor is, ha nem akarsz váltani, hogy lásd, hogy mi történik körülötted.

2020. jún. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vedd fel a forgalom ritmusát, használd a tükröt, tarts jobbra. Ennyi.
2020. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!