Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Mad Max filmből ismert...

A Mad Max filmből ismert Interceptort Magyarországon forgalomba lehetne helyezni?

Figyelt kérdés
Tehát, csak azért kérdezem mert mint, tudjuk itthon nem szívesen nézik el a nem gyári autókat a hatóságok utcai közlekedésre.Sőt nem is nagyon látni hasonló autókat, ezért is kérdezem.Természtesen csak elméleti kérdés! :D

2020. jún. 24. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Sajnos nem, nálunk még egy motorcsere is nagy procedúra, USA-ban meg vígan futkoznak olyan kocsik, amiknek a felnijei fél méterre kiállnak oldalra, meg a Priusos csávó, aki napelemeket, keretet meg ponyvát szerelt fel, hogy csepp alakja legyen a kocsinak, vagy aminek műfűvel van borítva a karosszériája, vagy az oroszoknál a Hummer Lada kerekekkel, fából készült kerekek stb. Pedig nekem is vannak hasonlóan őrült ötleteim, több kocsit egymásra hegeszteni, traktorkerekek, stb.
2020. jún. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Azért van egy határ, amit szerencsére nem engednek. Lásd #1.

Viszont képek alapján egy csomó mindent simán meg lehetne csinálni. Pár dolog nem menne csak. Jó eséllyel a motorháztetőből kiálló motorra soha nem kapna engedélyt, de más motor belemehet, megoldható. Ahogy az eltérő gumiméretet sem kizárt, hogy elutasítják, ha megfelelően alá van támasztva műszaki dokumentációval és hasonlók.

2020. jún. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Hogyaπcsábane!

Még a milleniumi falkon is kapna zöld rendszámot!!

2020. jún. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kis jogi kiskapuval, például ha előbb lenne német forgalmija, akkor meg lehetne oldani.


Mondjuk a kompresszor a kérdéses, mármint a beömlő része, ebben nem vagyok biztos, de amennyire tudom balesetvédelmi okokból azt nem engedélyezik sehogy nálunk, de lehet még azt is át lehetne tolni ha már lenne német papírja.

2020. jún. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem simán megoldható, az ausztráloknál jó pénzért kapni papíros Ford Falcon GT Coupét, facebookon is megtalálható pár ausztrál autóépítő, aki már jópár Falcont átépített a filmbéli autóvá. A kész autót ha le lehet papírozni Ausztráliában, akkor semmi probléma, ha nem, akkor át kell szállítani az usába, ott egész biztosan megoldható, hiszen közúti forgalomban ott is közlekednek olyan autók, amiből kiáll a kompresszor (bár asszem államonként eltérő a szabályozás). Ha ott megvan, akkor át kell szállítani európába, és az amerikai papírjaival elvileg forgalomba lehet helyeztetni itt is. Nyilván rengeteg pénzbe kerülne. A legolcsóbb Falcon Gt is 140ezer dollár, amit találtam a neten :D
2022. okt. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!