Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak én érzem így, hogy...

Csak én érzem így, hogy hihetetlen bunkó néhány budapesti sofőr?

Figyelt kérdés
Tanulóvezető vagyok, de sosem hatraltattam senkit a közlekedésben. Ehhez képest nem egyszer ledudáltak, utánam ordítottak valamit. Miért? Mert én mondjuk betartottam a kreszt, más meg nem. Mai órán is szabályos oldaltáv mellett jövünk ki egy utából, erre elolről balról behajt egy autó, a sofőr meg elkezd velem kiabálni, hogy mehetnék arrébb is. Oktatóm szerint is bőven volt neki elegendő helye, de azért inkább még arrébb húzódtam. Mással is előfordult hasonló bunkóskodás nem csak tanulóként?

2020. jún. 24. 13:28
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
nem bunkóbbak, mint néhány vidéki sofőr. itt sűrűbben vagyunk, jobban feltűnik, de falun sem jobb. Én például megszoktam itt a napi forgalmat, fel sem tűnik, ha valaki bunkó..(lehet, hogy a sajátom sem?)
2020. jún. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%

Hát figyelj, ez ilyen.


Ahogy az előző írta, vidéken is vannak bunkók, csak itt jobban koncentrálódik:

- Nehezebb forgalmi szituációk és dugók vannak -> feszültebb mindenki

- Az előbbiből adódóan sok a szabálytalankodó -> még feszültebb mindenki

- Mindenki siet, mert alapból is nagyvárosban sietősebbek az emberek -> aki feltartja őket, akár szabályosan, akár nem, az idegesíti őket.


Ez van, meg kell szokni. Egyébként engem nem nagyon szoktak leordítani meg ledudálni, ennek több oka lehet:

1) Lendületesen vezetek, nem vagyok gyorshajtó, de nem is tartok fel senkit túlságosan, a forgalom ritmusával megyek, vagy annál picit gyorsabban

2) Nem teszek hirtelen, váratlan mozdulatokat, ha nem muszáj. Indexet mindig időben kirakom (pedig BMW-t vezetek, hahaha)

3) Igyekszem előzékeny lenni, például ahogy írtad, ha egy sávból balra és jobbra is ki lehet hajtani a végén, de várni kell, akkor úgy helyezkedem, hogy a másik irányba ki lehessen tőlem menni. Ha látom, hogy valaki mögöttem siet, akkor igenis félremegyek, mert nem biztos, hogy azért siet mert egy farok, hanem mondjuk tényleg van rá oka. Nekem is volt már, hogy nem azért mentem 220-szal a pályán, mert akkora jampi vagyok, hanem mert Balatonról siettem haza Budapestre állásinterjúra, miután egy defekt miatt késésben voltam. Meg is érte, lett munka.

3) Ezt semmiképpen ne alkalmazd amíg nincs meg a jogsid, de bizony az van, hogy a KRESZ szép és jó, csak néha balesetveszélyes az, ha az utolsó pontig betartod. A belvárosban legfőképp. Van olyan forgalmi helyzet, ahol bizony nem tudod ésszerűen betartani és nem fenntartani ezzel tömegeket. Erre majd ráérzel, előbb legyen jogsid. :)

2020. jún. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utolso, koszi a valaszt, ez biztato. Persze, vannak buzonyos szabalyok a kreszben, amik az oktatom szerint is feleslegesek, de megis ott vannak. Sajnos, amig nincs jogsim, ha 51-gyel megyek 50 helyett akar buko is lehet. Mikozben a valo eletben ez boven belefer. En csak azt nem ertem, hogy miert nem tudnak páran elozekenyebbek lenni, hiszen ok is voltak tanulovezetok, most pedig joval tobb gyakorlatuk van. Ha siet, elozzon meg, de ne vagjon arcokat, meg szoljon be, csak azert, mert magasabb lovon ül.
2020. jún. 24. 14:43
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Éppen ezért nem szoktam ajánlani a tanulós matricát sem az autó hátuljára - az alapból bunkó sofőrben ez nem azt fogja kelteni, hogy legyen türelmesebb, hanem még inkább letol az útról.
2020. jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Rendkívül fusztrált idegbeteg az átlag pesti autós.
2020. jún. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen akin sose húznám fel magam, akkor se ha megáll előttem egy helyben az egy tanuló vezető, aki mellett ott ül az oktatója. Ő még nem tehet róla ha blfaszkodik, vagy szötymörög.
2020. jún. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem csak Budapesten,én egy vidéki buszra szálltam volna fel (távolsági). Leszállított hogy sokan lesznek és nem lesz hely,menjek egy másik busszal. Nem akartam már kötekedni mert nem lett volna semmi értelme,ezért leszálltam de magamban azért gondolkodtam hogy lehet valaki ilyen tahó. Ennyi erővel bárkinek mondhatnánk,Ne szállj fel mert sokan lesznek,akkor is el kell vinni egy utast, de most komolyan annyira sok helyet foglal el egy ember? Szóval ennyit erről kedves volán..
2022. nov. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!