Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem akarok soha manuális...

Ha nem akarok soha manuális váltóval vezetni akkor egyszerübb csak automatára letenni a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Állítólag így sokkal könnyebb megtanulni vezetni.

2020. jún. 26. 11:59
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

" Az automatában úgy érzem magam mintha egy vidámparki dodzsemben ülnék."

Én is. Imádom. Ha vezetne is helyettem még jobb lenne.

2020. jún. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Pont ez a lényeg hogy könnyü legyen kezelni
2020. jún. 26. 15:53
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

#18


"Az automatában úgy érzem magam mintha egy vidámparki dodzsemben ülnék."


Ez valóban elmondható a legtöbb automata váltóról. Na de ami sportkaros váltásnál durrog, az azért élményben simán van ott, mint egy gated manuális :)

2020. jún. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
81%

Persze, hogy egyszerűbb. Valószínűleg könnyebben, kevesebb óra és vizsgaalkalom alatt megszerzed a jogsit.

Csak ugye soha nem tudhatod, hogy kell-e majd manuálisat vezetned.

2020. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:

A magyarok nagyon idegenkednek az automata váltós autóktól!!!


Amerikában és is csak mosolyogtam,hogy ez csak a vasárnapi templomba járást segití a nagymamáknak...

De a valóság,hogy a tengerentúlon legtöbben csak automatát tudnak vezetní az jól is jött nekem,mert manuális vátó csak import európai kocsikon volt amiket pont ezért nagyon jutányosan lehetett használtan megvenni és ennek köszönhetően vehettem egy viszonylag még jó állapotban levő Mercit potom 300 dolcsiért-amit utánna minden javítás nélkül használtam míg nem kezdtem restelni az évek alatt kironyolodott kasznit.(akkor még semmiféle lemezvédelem nem volt kialakítva,az 5-8 éves autók körbeverve a ráparkolgatások oldalbalökések miatt igazi ócskavasnak néztek ki a 60-70 es években).

Mikor aztán automatára váltottam ahogy anyagi helyzetem megszilárdúlt és új kocsit vettem lassan kezdtem beleszeretni az autómatákba.

Hihetetlen szabadságot ad ,hogy csak két pedál van és mindkét kezem szabadon használhatom vezetés közben,nem kell a jobbkezem folyton a váltó gombján tartanom,hanem szabadon kotorászhatok a kesztyűtartóban,kikészíthetem az aprót a kapukhoz meg a barátnőm hajába is beletúrhatok ha úgy alakúl...

Végűl elsajátitottam amiről az oktatók mindenképpen lebeszélik a kezdőket,hogy váltott lábbal vezessek.A jobb csak a gáz fölött a bal meg a dupplaszéles (eltéveszthetetlen )fék felett ahól a legtöbb modelnél még egy kis padka is ki van alakítva-feletehetően nem ebből a célból de azért ott van pihenetettní a ballábat.

Elöször csak gyér forgalomban és óvatossan tértem át erre a fékhasználatra de pár hónap után már csak úgy vezettem.Valóban szokatlan a hagyományos stilusből áttérni a bal lábas fékezésre de aki megszokja annak nagyon kényelmes ,hogy soha nem kell lábat váltania.Csak jóval késöbb tudtam meg,hogy az F1 es pilóták is így vezetnek amivel éles helyzetekben időt lehet nyerni a gyors elhatározásokhoz.

Vissztérve a kiinduláshoz véleményem szerint az autómattáé a jövő ,de itt Europa szívében még a manuállis váltóval kell tanúlni vezetni és ha késöbb valaki hozzájut egy autómatához az csak hab a tortán....

2020. jún. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:
100%
Én manuális kocsira tettem le a jogsit, mivel a családban mindenkinek ilyen van és bármikor adódhat úgy, hogy vezetnem kell szüleim/nagyszüleim/testvéreim autóját. De a saját autóm automata már a kezdetektől fogva és sokkal jobban szeretem, mint a manuálisat :D
2020. jún. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Tanulj meg manuálison, aztán vezess autómatát. Nem tudom, USA-ban én egy db manuális kocsit sem láttam, és nem cikizték emiatt egymást az emberek, hogy más manuálisat vezet. Viszont itthon valóban lehet olyan helyzet, hogy nem autómata váltós a kocsi, és akkor kell a tudás. Plusz automatás jogsival nem vezethetsz manuálisat, fordítv igen.
2020. jún. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Egyszerű a szituáció, de már 27 (28...) válasz jött rá.


1, Ha 100%-ig biztos vagy benne (nem lehetsz), hogy soha, semmilyen körülmények között nem kell majd manuális autót vezetned, csak a sajátodat, akkor tedd le a jogsit automatára!


2,"Kérlek, vidd el a kocsim kötelező szervizbe!"; bérelni kell egy kisteherautót, mert bútort vettél; egy barátnőd - manuális - kocsijával mentek valahova, de rosszul lesz; külföldön csak manuális autót tud adni hirtelenjében a bérbeadó; céges autónak manuálisat kapsz...

Ha látsz ezekre esélyt, akkor tedd le "rendesen" (a váltás a legkevesebb), aztán ugyanúgy vezethetsz automatát.


Én írtam korábban, hogy automatám van, de havonta minimum egyszer kell vezetnem manuálisat. Holnap indulok Pestre, most néztem rá, hogy lejárt a forgalmim, a párom pedig elviszi a sajátját.

Ha nem lenne érvényben moratórium, már kérhetnék is kölcsön manuális autót.

2020. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Mondjuk én olyat is ismerek, aki életében csak automatát vezetett, sose került olyan szituációba, hogy más kocsiját kellett volna vezetnie, mivel alapból mindenhova kocsival járt. Sztem amúgy is kényelmetlen más kocsiját használni, nagyobb rajtad a felelősség, hanem vagy annyira képzett autós. Azzal se értek egyet, hogy egy manuális váltó jobb lenne. Mitől lenne jobb? A modern autók nagy részét automatára tervezik már alapból, meg ahog írtam, bizonyos országokban nem is elterjedt a manuális. Legalábbis én egyet se láttam.
2020. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Megoldható, persze, olyan 50-es (!) felnőtt orvost is ismerek, akinek nincs jogsija, tehát nyilván lehet úgy élni, hogy nem vezet manuális autót.


Ettől függetlenül, ki tudja, mikor hoz az élet olyan kompromisszumot, hogy jól jönne majd számára.

2020. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!