Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Alto 1.1, miért csal...

Suzuki Alto 1.1, miért csal ennyit a benzinmutató?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég érdekes kérdésem lenne. Nemrég megörököltem egy 1-1-es 2006-os Suzuki Alto-t. A fogyasztásra nem panaszkodhatok, egy ezresből két napig megyek. Viszont a benzinmutató hagy némi kivetnivalót. Egyszerűen fel-le járkál menet közben is. Tankolok egy ezrest pl, felmászik majdnem a feléig, aztán vissza le a piros csíkra, teljesen leesik, de simán megyek vele 40-50km-t.


Legutóbb hosszabb utat tettem meg vele (Salgótarján-Miskolc) St-Hatvan-M3-Miskolc, tankoltam előtte 11 000 Forintért, kattanásig tankoltam tele a tankot. Tankolás után beindítottam, és a mutató felment a tetejére, majd pár km után leesett a közepére. Pár perc múlva ránéztem, megint a tetején volt.



Ezek az Altok ilyenek, vagy ez valami egyéni probléma lehet nálam?



2020. jún. 27. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Természetesen nem normális ez a működés. Ha zavar, vidd szervizbe a kocsit!
2020. jún. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tankba a szintjelzőnek van valamilyen baja, kontakt hiba is lehet.
2020. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Más típusú Suzukival nekem is volt ilyen gond. Miután a kontakthibát nem találtam meg a vezetékben, csatlakozóban, a tankot levenni túl nagy meló lett volna otthon, inkább megszoktam. Egy teli tank kb. 550 km, ha már 400 környékén jár a napi számláló, elmegyek tankolni, a mutató meg ott van, ahol a kedve tartja.
2020. jún. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a jeladó a hibás..a benzin lötyögését nem szabadna érzékelni. A szerviz meoldja, vagy megszokod hogy ilyen.
2020. júl. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!