Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hibák, problémák...

Milyen hibák, problémák férnek még bele használtautó vásárláskor, és milyenek nem?

Figyelt kérdés

Pl kicsi rozsda a karosszérián, fura hang a motorból, kopott belső, apró karcok kívül, stb.


Ha ti vennétek használtautót mi lenne az aminél még éppen jó vételnek gondolnátok az autót, és mi az ami nem?

Természetesen az egyébként is kopó alkatrészeketet itt nem említem, illetve a vezérléscserét sem.


2020. júl. 4. 08:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyéntől függ. Ha nem akarsz foglalkozni az autóval csak menjen, akkor legyen hibátlan. Ha érzel magadban tákolási ösztönt, akkor esztétikai vagy műszaki hibák is beleférnek de már ésszerű alkuval.
2020. júl. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ami belefér az bármilyen kopó vagy egyéb alkatrész hibája ami cserhető és mondjuk nem több százezres tétel. A rozsda az ami egyáltalán nem fér bele. Jártam már azon az úton de annál nagyobb szívás nincs, mint a rozsdával küzdeni meg a lakatosoknak puncsolni és sose lesz jó. Egy nagykn drága szélmahol harc.
2020. júl. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ami nálam kizáró ok: komolyabb motorhibára utaló jelek, rejtélyes elektronikai hibák, rozsda.

Ezekre tetemes mennyiségű időt és pénzt el lehet cseszni és utána sem biztos, hogy jó lesz.

2020. júl. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egyénfüggő. Valakit már az is zavar ha kicsit poros belül egy kocsi, valakit meg az sem ha kéken füstöl és rángat.
2020. júl. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem nem érdekel ha:


- kaszni alja meg van húzva nehezen látható helyen (ez olyan értékcsökkentő tényező, amivel vagy nem kell foglalkozni, mert nem látszik vagy viszonylag kevés problémával javítható)

- lökhárító meg van húzva, de a sérülés nem szembetűnő

- 1-2 apró bemélyedés van a fényezésen ami csak nehezen, bizonyos szögekből látható

- időszakosan cserélendő elemek, pl olaj, hűtővíz, gumik már csereérettek, de még éppen nem késő cserélni őket (ez arra utal, hogy az előző tulajdonos csak azért adta el az autóját, mert már nem akart vele foglalkozni, ez különösképp igaz a 4 éves, gyári garancia végén lévő autókra)

- hűtő szét van verve bogarakkal (arra utal, hogy sokat autópályáztak vele, ami ugyanazon kilométer mellett jót jelent, ugyanakkor a hiba viszonylag egyszerűen javítható)

- felnin kisebb esztétikai sérülések vannak


Kizáró tényező:


- bármilyen rozsda az alvázon vagy a motortérben

- csereintervallum kihagyása (pl. az egészségesnél sokkal később elvégzett olajcsere)

- márkaszervizben nem leinformálható szerviztörténet

- ismeretlen eredetű elektronikai hiba

- bármilyen motorhiba, vagy motor-/hajtáshibára utaló jel (kopogás, csörgés, stb.)

- repedt lökhárító, lámpatest, egyéb bármilyen karosszériaelem

- párás vagy fakó lámpatest


Ez valószínűleg elég magas mércének számít a használtautó-piacon, de én ritkán és hosszú távra veszek autót, amire akkor nem sajnálom a pénzt.

2020. júl. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!