Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Személygépkocsiban az első...

Személygépkocsiban az első ülésnél a légzsák működését előzetesen megakadályozták. Szállítható-e ott gyermek a gyermebtonsági rendszerben?

Figyelt kérdés

Jó válasz IGEN, nem jó válasz: igen jármü haladási irányával ellentétesen

De miért? Lehet én vagyok a hülye de nem értem, most akkor mikor lehet gyereket betenni előre ha előre néz vagy hátrafelé? KRESZ vizsgán nem szeretnék ezen az 1 ponton elbukni köszi


2020. júl. 6. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy abban a gyerekhordozóban lehet forditva szállitani, ha a légzsákot kikapcsolták.

Mondjuk azt se értem mi az a "gyermekbtonsági rendszer "

2020. júl. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nem kell kötekedni pontosan érted.

De most akkor szabdon választható előre és hátra irány is? vagy ha a légzsákot nem lehet kikapcsolni akkor csak hátra?

2020. júl. 6. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Előre néző gyermekbiztonsági rendszerben légzsákkal és légzsák nélkül is szállítható gyerek, hátra néző eszközben csak kikapcsolt légzsákkal (vagy légzsák nélküli járműben). Ennek oka, hogy a hátrafelé néző gyerekülés a műszerfalnak támaszkodik, és az aktív légzsák konkrétan belerobbanna a háttámlájába, ami elég nagy erőhatással és így súlyos sérüléssel járna.


Magyarán ha nincs légzsák vagy ki van kapcsolva, akkor bárhogy, bekapcsolt légzsákkal pedig csak előre néző gyerekülésben szállítható a gyerek.

2020. júl. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"De most akkor szabdon választható előre és hátra irány is? vagy ha a légzsákot nem lehet kikapcsolni akkor csak hátra?"

Ha a légzsákot nem lehet kikapcsolni, akkor nem szállítható ott gyermek.

Létezik olyan szabályos gyermekülés, ami forgalom irányába néz, ezek használata nem tilos, ezért a "igen jármü haladási irányával ellentétesen" válasz nem elégséges.

2020. júl. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ küldtem zöld kezet vagyis pipát.

Megjegyeztem, ha hátrafelé néz az ülés akkor kikapcsolt légzsák vagy nincs légzsák, ha előre akkor nem kell kikapcsolni a légzsákot. Köszönöm mégegyszer

2020. júl. 6. 21:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!