Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lesz akkor ha szervóolaj...

Mi lesz akkor ha szervóolaj nélkül vezetek le 250 km-t?

Figyelt kérdés
Az a nagy helyzet hogy megyek nyaralni, le van már foglalva a szállás. Természetesen a kocsi az utolsó pillanatban meghibásodott, a szervóolaj fogja magát és kifolyik a motortérbe ahelyett, hogy normálisan felhasználódna. Iszonyatosan ideges vagyok, nincs már idő ezzel bármit kezdeni. Rengeteg cuccom van, amit nem tudok tömegközlekedéssel elvinni. Kérdés: mi fog történni ha szervóolaj nélkül vezetek le? Nem arra vagyok kíváncsi hogy tönkre fog e menni bármi, hanem PONTOSAN mit fogok tapasztalni mindabból, ami tönkre megy? Nehezebben fogok kanyarodni? Vagy egyáltalán nem fogok tudni kanyarodni? Olyan szinten ideges vagyok már hogy nem érdekel ha tönkremegy, ha még csikorogva, ropogva, zörögve de célba jutok vele.

2020. júl. 10. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szervószivattyú tönkre megy ami sokkal nagyobb kiadást fog jelenteni később.

A kormány nehezebb lesz, izomból kell majd tekerni.

2020. júl. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Kocsit bérelni olcsóbb
2020. júl. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el egy szerelőhöz. Valaki biztos elvállalja, ha nem akkor adsz többet, hogy előbb megcsinálják.
2020. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Így nem lehet közlekedni vele. Bérelj autót.
2020. júl. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Ráadásul a nyavalygás helyett inkább nézd meg hogy hol folyik el és lehet könnyű megjavítani.

De a szivattyút tönkre teszed vele olaj nélkül, meg életveszély szervó nélkül menni.

2020. júl. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

eleve a szivattyú tönkremegy kenés nélkül. Ha vezettél kormányszervo nélküli autót akkor az olyan érzés lesz, kínlódni fog az egész. Ha nem ereszti el hirtelen a sok olajat hanem csak csepeget akkor tölts utána erre való olajjal és legyen az autóban szükség esetére. Ne töltsd tele maixmum 3/4-ig és letekert kupakkl tekerd a kormányt álló helyzetben hogy a levegőt kinyomja, majd tölts utána de ne tele! Így ideig óráig tudod használni. Ha valamelyik tömítés van elkopva és azért megy el az olaj akkor így egy darabig fogod tudni használni az autódat, a szervo szivattyút sem pusztítód el és a kormány is rendesen fog működni. Persze ha kormányzás darabos meg nagy a holtjáték akkor felejtsd el, inkább bérelj autót.

Egyébként ha így működik akkor nyaralni elmehetsz de erősen javaslom hogy került az autópályát biztos ami biztos alapon, inkább menj egy kihaltabb úton és vezess 1 órával többet de mégis biztonságosan érj oda és egy darabban. De előtte azért nézesd meg hogy hol folyik az olaj és mennyire gáz a helyzet. Nekem is régen volt ilyen problémám, nekem csak szivárgott de mondták hogy azzal még vezethetek nyugodtan csak figyeljem a szintet sűrűbben és mielőbb javíttassam. Nekem a szivattyúnál szállt el egy tömítés és ott lökte ki az olajat ennyi volt a baja. Egy feltöltéssel fél évig bírta az autóm úgy hogy csak hétvégén használtam, mert napi használatra nekem ott volt a másik.

2020. júl. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem olyan mint vezetni egy szervó nélküli autót.

Egy szervós autót olaj nélkül vezetni sokkal durvább... Schwarzenegger izmok kellenek hozzá :D

2020. júl. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem nem nagy dolog szervós kocsit szervó nélkül vezetni hosszú távon, ellenben városban kanyarogni, és parkolgatni elég frusztráló, de ha tudod nagyjából hogyan működik a fizika akkor valamennyivel jobb lesz. Pl hiába szűk helyre tolatsz be, mindig gurulni kell valamerre mert akkor könnyebb tekerni, mintha álló helyben tekergetnéd.


Amúgy meg tönkremegy a szivattyúban a csapágy, nagy szám, aki kicsit ért az ilyesmihez vagy van affinitása az szétszedi és kicseréli a csapágyakat. Csak persze kényelmesebb meg egyszerűbb másikat venni, megjegyzem ebből konkrétan üzletet csinálnak szemétláda emberek, "felújított" címszó alatt árulják a szivattyúkat 80 ezerért, de ennyiért még elkérik a te régi rosszadat is, és hozzáfűzik hogy "nem lehet törött!", ha nem a csapágy megy el, hanem egy relé, vagy valami kondenzátor az filléres dolog javíttatni, és gondolom ennyit jelent a felújítás náluk és 80k ért eladják amit lehet szintén "ingyen" kaptak az előző áldozattól.

2021. máj. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!