Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autónál egy adott...

Használt autónál egy adott típusból feltétlenül a kínálat teteje a legjobb?

Figyelt kérdés
Sok fórumon írják, hogy egy adott típusból mindig a kínálat tetejét érdemes nézegetni, mert azok közt vannak a jól karbantartott megbízható darabok. Szerintem ez nem mindig van így. Sok típusnál láttam, hogy a kínálat közepe táján volt leinformálhatóan keveset futott rozsdamentes autó, míg a tetején volt olyan, amelyik sokkal többet futott, és esztétikailag sem volt szép. Olyan van, hogy a tulaj is direkt magasabban árazza az autót, hogy a kínálat tetején legyen, aztán hátha elviszi valaki hozzá nem értő annyiért is, mert azt gondolja, hogy magasabb árért biztos jót kap? Mert sokszor ezt látom, mintha erre menne ki az egész, mert a drágábbak közt nem egyszer láttam már olyat, amelyik sokkal okádékabb volt, mint az alján lévő darabok.

2020. júl. 10. 18:17
 1/3 Barnabas333 ***** válasza:
Vannak ritka kivételek, én amikor új autót vettem, gyorsan el akartam adni a 16 éves Mazdám, így nagyon olcsón árultam. De ez a ritkább szerintem.
2020. júl. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Szerintem a közép a biztos, bár az sem garantált. A kínálat tetején sok a kitűnő állapotú, viszont tekert sokkilóméteres kocsi, bár ez nem feltétlenül baj.
2020. júl. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a kínálat teteje túl van árazva. Oda kerülnek a különleges darabok is, amik vagy nagyon extrán felszereltek, extrém kevés km-t futottak, stb. Az aranyszabály, hogy a jó autókat a közepén már találsz. Van, amikor az ára nem tükrözik a minőséget, ezért meg lehet nézni akár olcsót is. Pl.

ha van 1 milliód egy autóra, találsz 550 ért egyet. Ki kell rajta cserélni a kuplungot, fékeket, stb. Megcsináltatod 400 ezerért és van egy olyan autód a pénzedért, amin már pontosan tudod, hogy mit csináltak meg.

2020. júl. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!