Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autóval úszhatnám meg...

Milyen autóval úszhatnám meg legolcsóbban a havonta 850-1050 km ingázást?(kisvárosokon át, autópálya sohasem lenne használva)

Figyelt kérdés

2020. júl. 10. 21:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mennyi a keret rá? Mik az elvárásaid? Pl automata vagy manuál? De én így látatlanban dízelt javasolnék, bár ez a táv nem olyan sok egy hónapban.
2020. júl. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Erre dízel?! Egy kicsi szívóbenzines autó a legjobb erre pl. Swift.
2020. júl. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szerencsére abszolút nem sürgős, még van pár év amig ténylegesen kellesz.

Max 2 millió forint.

A lényeg hogy alacsony legyen a fenntartása és megbízható legyen majd még hosszú éveken át.

Legjobban úgy tudnám kifejezni, hogy A-ból B-be vigyen el ennyit várok egy kocsitól, és lehetőleg egyszerü és megbizható technika, kevés hibalehetőséggel, kedvező fogyasztással.


Talán annyi hogy úgy tervezem inkább automata mert eleve le se akarom tenni manuálra a jogsit. De még nem döntöttem el.

2020. júl. 10. 22:04
 4/14 A kérdező kommentje:
De 2 millió nem szívesen tölteném ki, nyilván olcsóbb sokkal jobb
2020. júl. 10. 22:05
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Ez kb. 25 kilométer egyszerre. Szinte bármilyen autó jó lenne. Én megnézném Skoda Octavia-t, VW Passat-ot, Volvo S40-et. Fogyasztásban nem lesz eget verő különbség, megbízhatóságban sem. Vegyél 1 millió körül valamit, költsél még rá 3-400-at, ami teljes felújítást jelent (féktárcsa, fékbetét, vezérlés, vízpumpa, lengéscsillapítók, összes folyadék és szűrők, új gumik). Ez után lesz egy évekig megbízható autód.
2020. júl. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
Bocsi, félreértettem, azt hittem évente. Havonta ennyi km nagyon sok, erre tényleg dízel kell. 1.9 tdi szerintem jó lehet. Azon belül bármelyik.
2020. júl. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok, ez napi 50 kilométer, mivel ingázás, egy út 25 kilométer. BP agglomerációjából aki bejár, mind ennyit tesz meg,vagy még többet.
2020. júl. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
Havi ezer km egyáltalán nem sok. Én kb 700-800km autózom havonta: napi 2x10 km munkába, plusz hétvégi kiruccanások. Nekem egy benzines Ford Fiestám van (sokat megyek városban, amit a dízel annyira nem szeret), kb 2-3 hetente szoktam teletankokni, a fenntartása sem drága.
2020. júl. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem egyértelmű, mit értesz "legolcsóbban" alatt. Ha a kezdeti beruházást, akkor 500e ft-ból már kapsz erre alkalmas autót, csak arra a követező évek alatt folyamatosan költeni kell majd.

Ha hosszú távon nézed, akkor erre egy elektromos autó a legjobb: a kezdeti beruházás nagyobb, viszont sokkal kisebbek az üzemeltetési és fenntartási költségek. Napi 50-70km-t bármilyen használt elektromos autó tud télen-nyáron.

2020. júl. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 steffer válasza:

Én is kb 1000 km et megyek havonta nekem toyota yaris 1.3 am van teljesen megvagyok vele elégedve 2008 as azóta olaj meg szűrőkön kívül bal hátsó csapágyat cseréltem 2x (valszeg azért 2x mert xar volt a bárdis) illetve most cseréltem 125000 nél féket rajta kuplung az még bírja illetve szelepfedéltömítést cseréltem ki mert kicsit könnyezett. Merem ajánlani.

Ha olcsóbban akkarsz akkor mitsubishi galant g7 ha nincs szétrohadva meg kókányolva teljesen jó. Ui... BŐVEN ELÉG ENNYIRE A BENZINES

Vagy ha nagyobb autót akarsz bmw 520i e39

2020. júl. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!