Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen járműbe érdemes befekte...

Milyen járműbe érdemes befektetnem ha taxi-személyszállitásra szeretném használni?

Figyelt kérdés
Vidéken(GY-M-S megye) szeretnék taxisként elhelyezkedni. Itt inkább motorikusan valamint, hogy milyen üzemanyaggal menjen az autó lennék kiváncsi. Hallottam már mindenkitől mindent. Kombiban gondolkodom.

2020. júl. 11. 11:08
A kérdező szavazást indított:
Dizel
Benzin
Hybrid
12 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Pesten elég sok Prius taxit látni. Biztos nem véletlenül vették dízel helyett. Rövid távokra, sok megállással jobb mint a dízel.
2020. júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

bár már szerintem kimerült a támogatási keret, de elektromos autót eléggé megérte volna, többen be is vásároltak, mondjuk elég kevés olyan modell van, ami alkalmas taxinak, és tartós is. nissan leaf például hosszú távon nem biztos, hogy jó döntés még féláron se, de Bpestre érkezik néhány kia e-niro majd, az azért egy jobb választás, tágas is, tartós is stb.


persze ez nagyban függ attól, hogy egy nap kb. hány km-t megy az ember, mert jelenleg a villámtöltés árai olyan gazdaságtalanok, hogy akkor már valószínűleg szervízköltségeket is beleszámolva jobban kijön az ember egy hagyományos autóval...ha viszont belefér az ember a hatótávba, és elég naponta 1x otthon feltölteni műszak végén, akkor szerintem elég nagy előnye van.

2020. júl. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A támogatási keret sajnos kimerült igen. Azért tettem fel a kérdést mivel igen sok dizel taxi autót látok, viszont sokan beszélnek le a városi használat miatt. Hybrid amin gondolkodtam az természetes benzines.
2020. júl. 13. 11:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!