Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Ferrarikba miért olyan...

A Ferrarikba miért olyan kevés a futott km ?

Figyelt kérdés
Miért van az hogy pl. 200-300 ezer km-ert nem raknak bele Ferrarikba ? Nézegettem külföldi hirdetéseket 90-100 ezer km a plafon. Lehetséges hogy ennyit bír egy Ferrari motor aztán cserélni kell benne kompletten ? Hallottam már ilyesmit. Egy hozzáértő írhatna hogy mi a helyzet e téren mert érdekel a téma. Nagyon köszönöm.
2020. júl. 11. 11:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Igencsak megbízhatatlan autók, egyszerűen nem éri meg velük menni, mert mindig bedöglik valami rajtuk. Ezt nem rosszból, vagy irigykedésből mondom, ezek tények. Egyébként azok, akiknek fiatal Ferrari van otthon, ők azok az emberek, akik BMW M5-el, Alfa Romeo Giulia QV-vel, vagy Audi RS6-al járnak a Tescoba, ezek a szaladgálós autók, amibe megy a km.
2020. júl. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nyilvánvaló hogy ha valaki vesz egy ilyen autót nem boltba jár vele meg munkahelyre hanem sokadik autónak veszi mint hobbi jármű... Ezeket a kutya is tudja kb. Én csak azt furcsállom hogy miért nincsenek olyan Ferrarik amikbe jóval több mint 100.000km van. Pl. vegyünk alapul egy 15 éves F430-at. Szinte egy tulaj sincs aki évi 10 ezret rakott volna bele hogy ki jöjjön a 150.000km futás. De miért van ez ? Nekem csak ez a fura,én csak ezt nem értem... Biztos hogy nem az az oka mert hogy e mellett használ M5-öt meg S63-at és hogy csak 3. autónak használja úgymond keveset a Ferrarit. Meg azt sem igazán tudom elképzelni hogy azért mert hogy nagy ütemben csökken a sokat futott Ferrarik ára. Ha valaki megengedhet magának egy Ferrarit tényleg azzal foglalkozik hogy ne menyjen vele sokat nehogy nagyot essen az ára ? Ez egy vicc. Az én elméletem az amit már hallottam régebbről hogy bizonyos idő és km után cserélik bennük a komplett motort, ezért van hogy 100.000km körüli futás a plafon. Szóval továbbra is érdekelne egy " HOZZÁÉRTŐ " kommentje hogy most akkor mi az igazság ?
2020. júl. 12. 06:58
 13/13 anonim ***** válasza:

12

Nem erre való. A Ferrari nagyon kényelmetlen, nagyon körülményes a mindennapokban. Nekünk úgy tűnhet, hogy jajjj de vagány lehet minden nap ilyennel veretni, a francot az. Felakadsz vele a parkolóházban, minden padka nagyon veszélyes, mert mindegyikhez odaér, minden parkolás szenvedés vele, rettegsz, hogy mikor üti meg valaki, stb. Egy Ferrari még egy nagyon gazdag embernek is nagyon értékes és megvigyázni való tárgy.

De mint írtam fennebb, a legnagyobb baj a megbízhatóság. Ezt alá is tudom támasztani: felmész a mobile.de-re, Ferrarit nemigen találsz 200 ezer km felett. Viszont Porschét, Audi R8-at, és az R8 ikertestvérét, Lamborghini Hurracant bőven találsz 200 ezer km felett. Tudod miért? Mert ezek a legmegbízhatóbb szupersportautók, ez is szempont volt tervezésüknél, hogy sokat menjenek. A Ferrarinál nem szempont.

Most lehet úgy tűnik, hogy csak dumálok, de tényleg ismerek Hurracan, Porsche és Ferrari tulajt is (egyiknek volt mindhárom a felsoroltak közül).

2020. júl. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!