Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Általánosságban, Jaugarok...

Általánosságban, Jaugarok mennyire megbízható autók?

Figyelt kérdés
Nincs rá pénzem, csak elméleti kérdés. Külsőre tetszenek, de mennyire igaz az állítás, hogy az angol autók rosszak? Pl egy 4-5 éves járgány? Újonnan minden jó garanciaidő végéig ugyebár

2020. júl. 11. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg nincs füst tűz nélkül, ahogy mondani szokás.


Felmérések szerint több a gond velük már garanciaidő alatt is, mint a legtöbb másik márkának, a Land Rovernél nem sokkal jobb, ők pedig bizony a legrosszabbak jelenleg.


Ennek ellenére nem sokkal több velük a baj, mint egy hasonló árú német konkurenssel, ők sem sokkal előkelőbb helyen vannak. Akinek van pénze rá újonnan, az az extra presztízsért és exkluzivitásért még így is választhat Jaguart. Akinek meg nem kell a probléma, csak a luxus, az válasszon Lexust - kisebb presztízs, de kellemesebb élmény a tulajdonosának lenni.

2020. júl. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
aki pl vesz egy ls600-at, annak jópár évig nem lesz gondja vele?
2020. júl. 11. 12:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Átlagban kevés a gond a Lexusokkal, igen. Végülis Toyota.

Nyilván jó autóból is lehet kifogni problémásat, ahogy fordítva is.

Nekem például volt már Jaguarom, X-Type 3 literes V6-os motorral, automata váltóval, full extrával 2,5 évig, nekem nem volt különösebb gondom vele. Ennek ellenére nem ez az átlag, a Jaguar szervizben is megkaptam, amikor már 2 éve használtam mondhatni problémamentesen 250e kilométerrel az órájában, hogy szerencsém van az autómmal. Aztán eladtam, mielőtt elmúlt volna a szerencse. :)

2020. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2: ezt így nem lehet kijelenteni, de az tény, hogy Lexus, Honda és Toyota a legmegbízhatóbb biztosítási adatok alapján. Jaguar nem tér el nagyban a többi európai márkától.
2020. júl. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 ezért írtam, hogy átlagban. Meg az alatta lévő sort is. :)
2020. júl. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Apukám ha jól tudom 26 éve vette meg a Jaguar Xj-jét és én azóta nem tudok problémákról. Bár mondjuk ez az autó mai napig luxus és rendesen összerakott jármű.
2020. júl. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Isti1976 ***** válasza:

Nekem eddig 4 Jaguarom volt, kb 20 év alatt, különösebb problémák nélkül. A jelenlegi egy 10 éves XF (4 éves kora óta nálam), a hibái; egy jeladó, egy ablakemelő ami működött de a becsípődés érzékelője miatt néha megállt, a napokban az egyik kipufogót tartó gumi csillapító elszakadt és cserélni kellett.


Szerintem ez eddig <100eFt váratlan költség 6 év alatt, fékeket, olajat nyilván nem számolom. Persze lassan biztosan cserélni kell pár futómű szilentet, de 10 év után melyik autóban nem ?

2020. júl. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!