Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi szerviz költségek? (A4...

Audi szerviz költségek? (A4 B8 manual)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy milyen összegek tartoznak a szervizes tételekhez. Légyszíves, akinek van tapasztalata, ne tartsa magába.

A téma azért fontos számomra, mert gondolkodom A4 B8-on, de nem tudom eldönteni, melyiket válasszam: 3.0 V6 Tdi - 2.0. Tdi.(A választást nyilván befolyásolja a szerviz költsége, de ha a különbség nem "számottevő" akkor egyértelműen a 3 literes változatot választom). Mindkét alany manuális váltós.

A válaszokat előre is köszönöm!



2020. júl. 11. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A 3 literes V6 TDI nem rossz motor, A6-ot vezettem vele 245 lóerős változatban.


Szervizköltséget természetesen fog generálni. Nekem mint mondtam, A6-tal van tapasztalatom, akkor volt 6-7 éves az autó, sajnos volt olyan elektronikai probléma, ami majdnem egy milliót vett ki a zsebemből - márkaszervizben pedig még többet mondtak rá. Í


Bonyolult technika már az A4 is, számítani kell rá, hogy ha előjön valami probléma, akkor költséges lesz. Semmiképpen nem az olcsóautó kategória. Őszintén szólva én nem venném, véleményem szerint egy A4 még nem nyújt akkora prémiumérzetet és extrát egy kevésbé prémium modellhez képest (VW Passat, Opel Insignia, stb), hogy megérje a plusz szervizigényt. Persze ez szubjektív.


A manuális jó választás, az automata ameddig jó, addig nagyon jó ezekben, de ha baj van vele, az leveszi rólad a nadrágot. Nyilván a kényelemből elvesz, de ha neked ez nem gond, akkor mindenképpen költséghatékonyabb hosszú távon.


Fogyasztásra nem vészes a 3 literes.

Városban olyan 8-9 körül evett nálam, pályán nem Németországban 140-150-es tempónál szintén 8-9 között, autobahnon (gyakran jártam vele ott) 170-180 körüli tempót 10-11 liter között tudta tartani kényelmesen.

2020. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
B8-as Audiban már van technika bőven, de a korai darabok már nem fiatalok. Bármikor becsúszhat egy költségesebb szerviz, bár ahogy látom kézi váltóval szeretnéd, ott az egyik legdrágábbat el tudod kerülni a multitronic váltót.
2020. júl. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne vegyél. Simán bejöhet bármikor milliós szervizköltség.

Gondolkodj inkább Passatban vagy Octaviban.

Octaviában is van RS változat.

2020. júl. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!