Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki alto 1,1 2006 főtengely...

Suzuki alto 1,1 2006 főtengelyszíjtárcsa nem jön le, ötletek?

Figyelt kérdés
Ki akartam cserélni a vezréműszíjat, gondoltam hogy ebben sem lehet olyan nehéz ,az öreg opelen edződtem... de a gondom az hogy a főtengely szíjtárcsa az istenért sem jön le, mármint célszerszámom nincs hozzá, gondoltam veszek, de el kellett vetnem az ötleten mert nincsen hely, a hajlított kulcs is épp hogy odafért....a szíjtárcsa és a kaszni között változatos a hely egik oldalon fefér a tenyerem a másik oldalon az ujjam megakad... kb 1-2 centi van max a kis helyen 1 centi is alig.

#Suzuki #vezérműszíj,vezérlés #főtengely szíjtárcsa
2020. júl. 13. 18:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Most akkor mit nem tudsz, levenni vagy már letágítani sem tudod?
2020. júl. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ez olyan mint a Swift, akkor le kell engedni a motort hozzá.

Motortartóbak le, és lesz hely.

2020. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 A csavar kijött, 1 DB csavar volt ott, az lejött simán. de maga a tárcsa a főtengelyről nem jön le.

2# megpróbálom majd holnap ,de nem szeretném ha valami megfeszülne és elszakadna az egyik kipufogó gumit le kell vennem mert tudom hogy az eleve feszül. Mennyit lehet engedni így kb? Az összes motortartót le kell venni? ,vagy elég csak azt amelyik a vezérműszíjnál van? motortartóm nincsen hozzá, de ha vennék is nem érzem azt hogy a felfekvő felület a motortérben elég erős lenne ehhez,,, nagyon vékony a lemez, és nincs alátámasztva...

Az olajteknőnél akartam megfogatni egy emelővel és egy butorlappa.

Az opelnél mennyivel egyszerűbb volt... itt nincsen hely semmihez...

2020. júl. 13. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Az Alto nincs előttem, a Swiften ugyanez a problémám volt.

Én csak azt az oldalit engedtem le ahol kellett. Simán emelővel és fával támasztottam alá. Akkor már ráfért a kulcs/crova/légkulcs már nem emlékszem. Nem szakad el semmi.

2020. júl. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálom holnap ,a csavar kint van, tehát már csak a jó öreg súrlódás tartja a helyén a kis mocskot. ha nem megy akkor elviszem szervízbe remélem hozott anyagból is dolgoznak, gyárit vettem, szíj+görgő+,vízpumpa+tömítés,+új gyári csavarok... vez.fedél tömítés.... minden gyári új. bár még csak 80.e van benne ,de 14 éves... 100.000 km-enként kell cserélni, megnéztem a kémlelőn a szíjat amennyire befért a mutató ujjam, a szíj feszesnek tünik a fogai és úgy koncepcban még szép ép, a külső része sem érződik repedezettnek, a hosszbordás szíj az már a hulla kategória.- azért gondoltam hogy akkor már legyen meg a vezérlés s azzal együtt a vízpumpa is, bár a vízpumpát forgatam , elég fura hangja van .kicsit nyüsszög ...
2020. júl. 13. 20:32
 6/6 A kérdező kommentje:
(elég fura hogy kimaradnak betűk, elnézést kérek.)
2020. júl. 13. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!