Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy történhet meg az, hogy a...

Hogy történhet meg az, hogy a kilóméter óra kevesebbet mutat mint a sebességem valójában?

Figyelt kérdés

A jelenség 90-100km/h között kezdődik..

Eleinte csak 2-3km/h-t csal majd minél jobban gyorsulok, a különbség annál nagyobb. 17 éves autó kis motorral szóval nagyon nem pörgettem de óra szerinti 130-nál pályán a valós sebességem 150 körül van. Ezt úgy ellenőriztük le, hogy egy haver jött mögöttem a saját kocsijával és ellenőrizte. De máskor is kaptam már hasonló megjegyzést másoktól. Előfordult olyan is, hogy kollégával külön autóval mentünk dolgozni messzebbre mert a cég kirendelt. Én beálltam óra szerinti 110-115-re országúton és a kollégám aki jött utánam, az szólt a célállomáson, hogy ő óra szerinti 135-el jött és úgyse ért utol.


Mi lehet a probléma? És milyen értékű javításra kell számolni nagyjából?



2020. júl. 19. 17:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Gyári méretű kerék van rajta, vagy annál jóval nagyobb?
2020. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyotmondás, feltűnni akarás. Mármint itt a fórumban. A sebességmérők alapból kicsit fölé vannak állítva. Mindig többet mutatnak 3-5 km/h-val, hogy a legnagyobb váltóméretű gumival se mutasson többet mint a valós sebesség. Ha a váltóméretnél nagyobb abroncs van rajta, akkor viszont a különbség mindenhol jelentkezik, és a sebességgel arányos.

Olyan meg nincs, hogy te országúton 135 felett mész, és nem tűnik fel, hogy folyamatosan előznöd kell, mert általában a normálisabbja ott sem megy 100-110 fölött.


Kicsit még locsolgasd ezt a kérdést, hátha lesz belőle valami, vagy találj ki újat! Kisomtorú 17 éves kocsival 150-el pályán úgy, hogy nem véresedik be a szeme... persze, meséld másnak.

De marha egyszerű, kapcsold be a telefononod a GPS-t, és nézd meg monbdjuk waze-el hogy mekkora a sebességed, vagy kérj kölcsön egy GPS-es menetrögzítő kamerát, ami a sebességet is rögzíti. Valaki üljön melléd, és vegye fel a sebességmérő műszert ezzel a kamerával.

Ha megvan a videó, elhiszem, addig ez csak kitaláció.

2020. júl. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Gyári tudomásom szerint. Ahhoz képest elég nagy a kerék rajta.
2020. júl. 19. 17:26
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kocsiról van szó és mekkora kerék van rajta?
2020. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Így nem lehet megmérni még megközelítőleg sem.

Ha pontos akarsz lenni akkor egy GPS kell és azzal megtudod mérni rendesen.

2020. júl. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#2 Miért lenne feltűnni akarás?

Én eddig abban a hitben éltem, hogy 130-nál többet nem is tud az autó. Legalább is megakad a sebességmérő 130-nál és akárhogy taposom, nem megy fentebb.

De máskor 105-nél is beakad egy fél percre és csak nagy küzdelem után ugrik fentebb.

Szóval az bizonyos, hogy van baja.

Nem kellett előznöm sorba mert kihalt volt az út hajnali 3-kor. 2-3 autót nyilván lehagytam, de annyi. Szemben sem jött több.


Én arra vagyok kíváncsi, hogy a kilóméter óra mutató vagy egyéb belső hiba okozza e a jelenséget, hogy nem pontos a mérő. És nagyjából milyen javítást igényelhet? Vagy egyáltalán ez a korral jár e.

Lefelé egyáltalán nem csal. 90 alatt pontos.

WazeApp-al is mérve lett, minden lehetőséget kipróbáltam.


Egyébként 90km/h alatt semmi probléma nem akad vele.

2020. júl. 19. 17:34
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
Biztos opeled van. azok legendásan sokat csalnak, amúgy minden autó csal valamennyit, van amelyik kevesebbet van amelyik többet
2020. júl. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Megnéztem a gumit.

185-ös méretű.

Igen, egyébként kitaláltad. Egy Opel Astra 1.6-ról van szó.

2020. júl. 19. 17:41
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Eszem meg áll, nézd meg hogy az R betű után mi szerepel a gumin.
2020. júl. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
15-ös
2020. júl. 19. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!